Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek sincs manapság...

Szerintetek sincs manapság lehetőség a "kitörésre"?

Figyelt kérdés
Hiába tanul valaki éveken át, beszél több nyelvet, nagy nehezen elhelyezkedik valahol ahonnan nem rúgják ki ha mázlija van és egész életében robotol havi netto 150-200ért (jobbesetben). Ennem vagyok egy modellalkat, se jóképű, nincs világmegváltó ötletem amivel pénzt csinálhatnék, nem vagyok Bill Gates meg Zuckerberg féle zseni, egyetlen lehetőségem hogy tanulok, hogy értek valamihez amivel jól kereshetek....csak hát ez MO-n annyiból áll, hogy épphogy nem halsz éhen...
2015. dec. 30. 23:11
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Szerintem is olyan 5-600 nettó lenne elfogadható, akár kezdőként is, szerintem több évnyi tanulás után (főleg ha fizetős az egyetem), ezt igen is megérdemli az ember, ami aztán a többéves munka után még növekedne is. Ennyiből már kényelmesen meg lehet élni, félre lehet rakni nyaralni, nem kell aggódni a számlák meg az étel miatt.
2015. dec. 31. 13:03
 12/24 anonim ***** válasza:
76%
Nekem személy szerint tetszett a #8 válaszoló gondolkodás módja.
2015. dec. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

#9: Nyilván figyelembe kell venni hol él az ember. De egy kamionosnak nem kell külföldön lakhatásra költenie. A kaja költsége pedig eleve töredéke a fizetésnek. Nagy különbségek sincsenek Eun belül.


Külföldön jó pénzért dolgozva egy magyarnak könnyebben megoldható a visszavonulás itthon, alacsony költségek mellett, mint egy Nyugat-Európainak, aki kint szeretne élni. Ezt nem hiszem, hogy magyarázni kell.


Kamionos fizetések tekintetében te vagy eltévedve. Januártól a Waberer'snél alapbér + 40 Eurós napidíj + 8Ft/km díjazás lesz bevezetve. Mindez nettóban.


Lacika pont rossz példa volt, Ő 2600-2700-et kap kézhez + 13-14. havi pénz. Ez nem 800-900 ezer Forintban?

Ha 1-2 év tapasztalattal megy az ember külföldre, akkor már nem kezdő. 0 gyakorlattal osztrák fel se vesz.

2015. dec. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

Azért kicsit el kéne ám rugaszkodni a kamionozástól, elképesztő cigány élet ám nemzetközizni. De ha már szóba jött:


Waberers:

https://www.youtube.com/watch?v=DYwM70Io_8M


Mások is ennyit fizetnek. A 40 EUR napidíjat felejtsd el nyugodtank beszélj pár wabissal róla, hogy mikor kapnak 40 eur napidíjat nettóban a km díj mellé. De még ha kapnának is 20 x 40 eur + egy minimálbér még mindig igencsak távol van egy 5 kilós fizutól.


Lacika meg azért jó példa, mert 2600-at kap 15 év kamionozás után. Szerinted akkor a zöldfülű is ennyit kap tegnapi jogsival? Ugye, hogy nem...

2015. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
75%

#10: Mindenki eldönti mit kezd az életével. Én nem nézek le semmilyen fizetést. Pont félreértetted a lényeget. Azért nem tartom nagy előrelépésnek a 150-200-hoz képest a 350-et, mert ugyanúgy bent kell lennem 8 órában, akármennyire is szeretem az adott munkát. Nekem a szabadidőm többet ér, az, hogy minél nagyobb részét én oszthatom be. Ehhez pedig sajnos pénz kell.


Mindig lehet találni jobb és rosszabb példát is. Kárpátalján az emberek 30-40 ezer Forintból élnek. Álom nekik a határon túli minimálbér is. Borsodban örülnek a 47 ezres közmunkának, vagy, hogy jövőre 74 ezer lesz a minimálbér. Győrben 120-140 alatt nem dolgozik a betanított munkás se, még sincs elég ember a gyárakban. Sopronban van, hogy 200-250 ezerért nincs már ember. Hogy lenne mikor 70 kilométerre 4-500-at lehet keresni? Amire az osztrák köp egyet és otthon marad várni a segélyt. Osztrák-német/svájci határ szintén ugyan ez nagyobb számokkal.

Akkor miért ne a jobb példákat nézzem magamnak ahol tudok előre haladni?


A hollandok, svédek már rájöttek erre, 30-32 órákat dolgoznak egy héten, ami kb. 4 nap. Szerintem ennyi elegendő egy embernek, de ki, hogy gondolja.

Amíg ez nincs máshogy kell megvalósítani, már aki akarja. A pénz csak közvetítő a szabadidőhöz semmi több.

2015. dec. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

#14:


Lehet számolgatni. :)


[link]

[link]


Lacika azért volt rossz példa, mert ha nézed a videóit elmondta, hogy náluk mindenki ugyanazt a pénzt kapja. A német, osztrák, magyar sofőr is. 1 és 15 év tapasztalat után is.

2015. dec. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Mit nézzek, ugyan azt írtad le, mint az előbb.


A Waberers a sajt oldalára nem meri kiírni a (kamu) összegeket, csak jófogásra? Jó reggelt kívánok...

2015. dec. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Jól van, látom elfogytak az érvek. Figyelj éld úgy az életed, ahogy neked a legjobb, ennyi. :)
2015. dec. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

#8as válaszoló jól írja.


Bérrabszolgaság az bérrabszolgaság, vihetsz te haza havi 1,5 millát is, ha más irányítja az életed. Ennyi pénzért, még a bőrt is lenyúzzák rólad a munkáltatók és ugrani kell bármikor amikor füttyentenek. + ugye ott van, hogy kirúghatnak.

2015. dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

# 18


Milyen érvek fogytak el? Én leírtam, amit a WABERER's mondott a saját állásbörzéjükön. Erre te ez ellen próbálsz érvelni egy noname jófogásos álláshirdetéssel. Nem érzed, hogy azért van baj, nem is kicsi?

2015. dec. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!