Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha tegyük fel találtam külföld...

Ha tegyük fel találtam külföldi munkát ( kukás, mosogató, takarító ) akkor ezekből a munkákból milyen albérletet tudok bérelni egy városban?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül nagy városokra gondolok hanem kisebb 100.000-500.000 népességűekre.

2016. jan. 25. 10:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és persze Nyugat-Európára gondolok.
2016. jan. 25. 10:22
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Minden attól függ... Pl hol? Más a szitu, Ausztriában, Olaszországban, Franciaországban, Angliában stb.


De általában az mondható, hogy egy nettó átlagfizetés 60-70%-a elmegy rezsire. Ez horrornak tűnik, ugyanakkor az is igaz, hogy a fennmaradó 40-30%-ból viszont viszonylag jól meg lehet élni (nem fogsz dőzsölni, de azért enni fogsz tud és ha ügyes vagy még élre is lehet rakni).

2016. jan. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyugat-európán belül Svédországba és Németországba szeretnék majd legszívesebben elmenni. Nyelvtudás majd meglesz és utána megyek abba az országba amelyiknek a hivatalos nyelvét megtanultam. :)
2016. jan. 25. 10:40
 4/10 A kérdező kommentje:
De azért válaszolhatna valaki arra a kérdésemre hogy milyen albérletet tudnék még megengedni magamnak! Tehát mekkorát nagyjából és milyen állapotút.
2016. jan. 25. 10:46
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Ilyen 0 végzettséget igénylő munkák sehol nincsenek túlfizetve.


Lehet, hogy valamivel magasabb színvonalon élhetsz külföldön ugyanolyan munkakörben. De az ottani emberekhez képest is te leszel a legalja. Aztán az is zavarni fog, mint ahogy most is tulajdonképpen ez zavar. (Hiszen pl. Afrikában rengeteg ember él szarabbul, mint bármelyik magyar. Ez mégsem éltet senkit Magyarországon.)


Sokan esnek abba a hibába is, hogy túlélőtúrára indulnak külföldre. Vagyis átmeneti időszaknak tekintik az ott tartózkodást (akár több évet): putri albérletbe mennek huszadmagukkal, szar kajákat esznek, nem költenek semmire, sőt, inkább csak dolgoznak heti 5-6 napot 12 órában, semmi életük nincs. Így össze lehet gyűjteni egy csomó pénzt, amivel aztán lehet villogni, de mit érsz vele? Elköltöd, és ugyanolyan szar életed lesz.


Sajnos tucatmunkákkal nem lehet jó életszínvonalat fenntartani sehol sem. Valamilyen szakmát (akár szakmunkás szintűt, akár felsőfokút) csinálni kell, mert így minden országban csak a kulimunka marad kevés pénzért (még ha az a kevés több is, mint itthon).

2016. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Lepattant albi rezsivel kijön 700-800-ból olcsóbb környéken Németországban. Persze így is marad havi 500-600 amiből meg lehet élni.
2016. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Normális állapotú garzont, de félretenni nem igazán fogsz tudni mellette.
2016. jan. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Egyik sem egy nagy karrier. Önàlló lakàst berelhetsz, de akkor nem marad megtakarítàsod. Ha viszont szobàt bèrelsz, tudsz fèlretenni. Döntsd el mi a fontosabb.
2016. jan. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valóban nagyon függ a helytől. Éltem német kisvárosban. Én ugyan jól kerestem fekete építőmunkásként, de unokatesóm ugyanott McDonald's-ban dolgozott, 900 eurót kapott egy hónapban. 400 alatt nem nagyon lehet lakást találni, arra még rájön a rezsi, kaja, és autó fenttartás, mert anélkül nehéz ott boldogulni.
2016. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Kezdetnek ezek a melók is jók, ezeket találsz gyorsan. Aztán közben keresgélhetsz jobbat, pl ha megtanulod a nyelvet és leesik egy gyári meló ott egész jó kis karriert be lehet futni ha van benned némi értelem és szorgalmas vagy. Egyik haver is így kezdte, aztán most műszak koordinátor egy gyárban nettó 2 rugóért. 3 évbe telt eddig eljutnia, és még innen is juthat feljebb. Jó persze sokaknak ez se nagy karrier de még mindig jobb mint otthon ahol életed hátralevő részében dolgozhatsz 70 ezerért.
2016. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!