Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit tennétek ha a főnökötök...

Ti mit tennétek ha a főnökötök elutazott volna két hétre nyaralni és utazás előtt "elfelejtett" fizetést adni? Vagy eleve kettő hetet csúszik a fizu mai naptól jan 26, pedig eleve jan1-ig meg kellett volna kapni.

Figyelt kérdés

Már nem először fordul elő ilyen. A főnök elutazott kis családjával CÉGES pénzen két hétre, most épp Brazíliába. Csak épp elutazása előtt lett volna egy „apró” dolga ami kb fél órát igényelt volna. A dolgozói fizetések utalása. Na ezt „elfelejtette” így majd lesz fizu ha visszajön kettő hét múlva. Mindezt így hogy jan 26 van, és eleve jan 10-ig fizetni kellett volna.

Tavaly kétszer játszotta ezt ez, nyáron úgy ment el 4(!!!!) hétre hogy nem utalt. Semmi gond, két hónapot csúszott a fizu, mert eleve 1 hónapos csúszásban volt.

De olyan is volt, hogy ANYAGI nehézségekre hivatkozva csúszott a fizu, és „érdekes” módon a főnök felesége épp akkor kapott új kocsit. Amit ugye a cég fizetett. Noha az asszonyka nem is céges alkalmazott.

Mit tennétek ha ilyen cégnél lennétek?


2016. jan. 26. 08:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
Nem dolgoznék ilyen helyen.
2016. jan. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, mekkora cég, de nyilván gazdasági ügyintéző csak van - odamennék hozzá és kérném a fizetésem.

Ha nincs ilyen, akkor felhívnám a főnököm, hogy érezze a "törődést" mag hogy a szabadsága alatt is gondolsz rá :D


Amúgy, komolyra fordítva a szót: ha amúgy nagyon jó a fizetésed és a munkahely, akkor megéri "benyelni" ezeket a dolgokat, ha viszont nem, akkor tényleg keresnék más helyet.

2016. jan. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
60%
Nem lennék sokáig munkatárs.
2016. jan. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
80%

[link]


A masodik ilyennel meggondolna, mikor 'felejt el' fizetni.

2016. jan. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Ez mind nagyon szép de ha kirúg akkor... és ugye kirúgásra millió okot talál egy kreatív főnök, és ezen okokról majd az atyaúristen se bizonyítja be hogy összefüggésben van egy indított jogi üggyel.

Ez a gond.


Volt már olyan helyem ahol nem akarták kiadni a szabit hát ügyvédhez mentem az írt egy levelet a cégnek hogy mi lesz ha nem adják ki. Azonnal kiadták.

Majd hirtelen minden gond volt amit csinálok, ha levegőt vettem már fegyelmi. Szabi után 2 héten belül utcán voltam. És "jogszerűen" (=támadhatatlanul).

2016. jan. 26. 11:36
 6/33 anonim ***** válasza:
60%
Vagy szívsz tovább, vagy felmondasz. Más választásod nem nagyon van.
2016. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
88%

"A főnök elutazott kis családjával CÉGES pénzen két hétre, most épp Brazíliába. "


Ezt nem értem hogy jön ide, azt csinál amit akar a céges pénzel, ez nem morális kérdés, hogy emiatt csúszik a fizetés. Csúszik, jogszerűtlen dolog, munkaügyi bírósághoz kell fordulnod ügyvédeddel, de ha ott is elkezdesz hisztizni hogy a főnök mindenfele utazgat akkor nem fognak komolyan venni.

2016. jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
60%
Utolsónak igaza van. Az hogy csúszik a fizetes, jogszerűtlen. De! Az hogy nyaral, hol, kivel, kinek a pènzèn az senkit nem èrdekel.
2016. jan. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

És akkor se érdekel ha NETÁN kiderülni hogy a bértömeget leemelte a számláról és utazást fizetett belőle?

Mert úgy megy ez hoyg van egy alszámla, melyen a bértömeget tartják. Ez az a pénz ami azért van elkülönítve hogy bért fizessenek belőle. Bért és nem mást.

És ha kiderül hogy le lett emelve a bértömeg ahogy van és ment egy utazási idorának az egész????


Mert ez adott esetben még ki is deríthető.

Az biztosan tudható hogy a már említett kocsivásárlás konkrétan a bértömeges alszámláról lett fizetve mert a többi számlán nem volt pénz.

Azért ez így már sztem érdekesebb szitu.

2016. jan. 26. 13:08
 10/33 anonim ***** válasza:
56%
Nem, ez így sem érdekes szitu. Az egész kérdés tök érdektelen fikció, amit te találtál ki. Találj ki érdekesebb kérdést, kezdesz kiégni úgy tűnik.
2016. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!