Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Menjek v maradjak? Lent

Menjek v maradjak? Lent

Figyelt kérdés
27 eves no vagyok, tavaly oktober ota allaskereso. Kozgazdasz diplomam van es felsofoku angolom. Kicsit beszelek nemetul is.A szakmamban nincs sok tapasztalatom,mivel diplomazas utan sajnos 2 evig keresokeptelen voltam. Majd fel ev allaskereses utan titkarno lettem egy kisvallalkozasnal. Vevokapcsolattartas beszerzes meg hasonlok voltak a feladatok. Nem volt tulfizetve es egy sima erettsegivel is el lehetett volna latni a feladatkoroket. Itt voltam majdnem egy evig. Tavaly a kapcsolatomnak is vege lett. Most 27 evesen megint otthon lakom. Nem a legjobb.Most lenne egy lehetoseg de netto 85 ezret kapnek kezhez. Ez nagyon keves azelott netto 130 volt,es az is csak ugy volt eleg h a parommal egyutt laktunk.A munka nem lenne rossz,de ennyi penz csak zsebpenznek lenne eleg onallo eletre nem.Nezegetem Bp-n is a lehetosegeket, de eddig sajnos nem jott ossze. Vagy vissza se hivtak, vagy nem engem valasztottak, vagy azonnal kelllene kezdeni. Szerintetek? Kiszurni nem akarok veluk, h elvallalom majd az elso adando alkalommal lelepek.De ez sem allapot mar, nagyon kellene mar bevetel!

2016. jan. 26. 23:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az számomra nem derült ki, hogy jelenleg van-e állásod, de ha nincs, mi akadályoz az azonnali kezdésben? Közgazdász diplomával a 85 ezres fizetésnél feltétlenül kell, hogy jobbat találj, még tapasztalat nélkül is. Milyen területen nézelődsz?
2016. jan. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Van-e munkam most: olvasd el meg egyszer az elso mondatot.:)

Nem irtam, h Bptol tobb mint 250 kmre lakom.

2016. jan. 27. 00:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az angolt beszéled is felsőfokon vagy a nyelvvizsga megszerzése után kicsit megkopott a tudás? Szakmai angol is megy?

Én is úgy gondolom, hogy nettó 85ezer az nagyon kevés, de ez már a végzettségednek megfelelő munkakör? Ha igen, és a szülőknek sem kell besegíteni (ami lehet persze kicsit kényelmetlen), akkor én elvállalnám, hogy releváns szakmai tapasztalatot szerezzek. Mellette próbálnék spórolni, valamint a szakmai németet is tanulnám, és természetesen nem adva fel az álláskeresést, ugyanúgy keresgélnék tovább a szakmában.

2016. jan. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:

- "október óta álláskereső"- nos, ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne munkád, ugyanis munka mellett is lehet valaki álláskereső .


Külföldre semmiképpen nem javaslom, hogy kimenj, ugyanis - nagy zavart érzek az álláskeresésedben:

pl. ha nem tudsz azonnal kezdeni, akkor miért keresel munkát Pesten? Ahhoz, hogy itt találj egy albérletet, minimum 200 ezer ft-ra van szükséged indulásnak, mert még ha kapnál is havi 50 ezerért albérletet (kérlek Titeket, most ne nyissunk vitát arról, hogy mennyi az albérlet), akkor is 2-3 hónap kauciót kérnek előre -tehát 200 ezer ft nélkül el se indulj Pestre.


Nem értem, miért nem akarod elvállalni a nettó 85-öt, hiszen október óta állást keresel (?, bocs, de én azt érzem az írásodból, hogy ez nem is annyira biztos, inkább magad sem tudod, mit akarsz).

Nekem, ha nem lenne munkám, viszont lenne hol laknom, kapva kapnék ezen az ajánlaton - aztán legfeljebb innen könnyebben mennék máshová. Nem tudhatod, mit hoz a jövő: nekem is volt már olyan munkahelyem, amit ugródeszkának terveztem, aztán ottmaradtam, mert jó volt a légkör :-)

2016. jan. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem relevans szakmai, hasonlo lenne mint az elozo munkakorom. Ennyibol nem tudnek onallo eletet kezdeni. Ez csak zsebpenznek eleg. Sporolni ebbol nem tzdnek, Max 10et tudnek felrerakni,abbol nem jutok semerre.es azt is csak ugy ha egy gatyat nemveszek magamnak..v zero beulok vhova baratokkal.itthon se akarok mar sokaig lenni mert nagyon kellemetlen. Es azert nezek Bpn mert itt ahol lakom(Somogy megye) semmi lehetoseg nincs. Az angolom naprakesz.
2016. jan. 27. 11:05
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Hát, ne haragudj, de én ezt nem értem: nettó 85 ezer Neked csak zsebpénz? És miért csak 10-et tudsz félretenni, ha otthon laksz? Jó, biztosan adsz haza is valamennyit, de akkor is...

Tudod, mennyi a nettó 85 ezer ft? Nekem a havi rezsim (46 ezer) + egyedül nevelem a gyerekem és a havi kajapénzünk KETTŐNKRE! Ennyiből élünk és tartom fenn a lakást! Nem panaszkodom, nem azért mondom, csak szerintem néhány dolgot nem jól látsz, bocs.

Főleg, hogy nincs is munkalehetőség a környékeden - igenis, hogy kapni kéne a 85 ezres nettós munkán.

2016. jan. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Attol h Te ilyen helyzetbe vagy es az enyem jobb, meg nem kell letamadni. Sajnalom h egyedul neveled a gyereked es h ennyibol kell gazdalkodnod egy honapban. En a vegetalasnal es a papirtologatos munkanal sokkal tobbre vagyok kepes. Magamert meg is teszem,hogy jobbat talalok. Most mar rajottem h rossz feluleten kerdezek, mert itt csak olyan magyar mentalitast kapok h az "en bajom nagyobb mint a tied", h "o ez semmi nekem ennel sokkal rosszabb, szoval csak rakd rendbe az agyad huzd ossze magad es orulj a helyzetednek". Tisztaban vagyokvele h van ennel rosszabb de azzal is h jobb is! Plane ugy h most se pasi se gyerek se semminem tart meg itt.
2016. jan. 27. 12:45
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Félreértettél, nem letámadtalak és direkt kihangsúlyoztam, hogy NEM PANASZKODÁSBÓL MONDOM!


Akkor még egyszer elmondom: azt érzem, hhogy magad sem tudod, mit szeretnél - erre próbálok rávilágítani.

Ennél többre vagy képes? oké, de szakmai gyakorlatod nincs közgazdászként. Felsőfokú angol szuper, gratula hozzá. Gondolkodtál már azon, hogy külföldre hogy mennél? Ahhoz, hogy kimenj és lakást tudj bérelni, akár csak egy hónapra, amíg az első fizetésedet megkapod, szintén min. 200 ezer ft kellene (szerintem több, de legyünk nagyvonalúak :-) )

Azt értem, hogy ez így Neked nem jó, de sokszor azzal a vízzel kell főzni, ami van.

Tűzz ki célt magad elé! Én a következőt csinálnám: elvállalnám ezt a 85 ezres munkát, spórolnék, mint az csuda, összegyűjtenék 200 ezer ft-ot és akkor kezdenék Pesten állást keresni: ebben az esetben, ha találsz munkát, már ki tudsz fizetni 2 havi albérletet. És ha pár év múlva Pesten sem éreznéd jól magad, akkor lehet megint spórolni egy külföldi lépéshez (mondjuk külföldön 350- 400 euro alatt nem igazán találsz albérletet - max másokkal közösen)

2016. jan. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Te magad látod a jövőt. Sajnos ha családot akarsz saját lábon élni nem függni semmitől és nyugdíjjat akarsz, akkor menni kell sajnos. Ha itthon nem kapsz normális állást, hogy legalább egy kis pénzmagot gyüjtsek. Norvégiában egy kollega gány mellót csinált míg meg nem tanult norvégul sokkal jobban megfizették, mint idehaza. Nem nagy lábon éltek, de gyerek mellet is kiemelkedő életszinvonalat tudtak biztosítani maguknak tróger meló mellett. Én javaslom, hogy ha albérletet keresel ausztriai meló javaslok. Egy kis falu mellet bérelsz szobát akár. Fiatal vagy még ne ad fel, mert sosem tudod meg mit veszítesz. Nincs férfi társad sajnos az is egy pillér lenne ilyen helyzetben. Szóval elöbb pénz magot gyüjts utána gó külföld. Nem szívesen mondom, de nyugdijj élet színvonal és gyereket akarsz akkor csak ez megy 30 évesen nehéz gyereket szülni nem hogy még tanítatni. Ez már nem az a korr sajnos.:(
2016. jan. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat. Elnézést kérek akkor, tényleg félreértettem, és támadásnak vettem. Ne haragudj, és köszönöm a választ. :)

Amit még kifelejtettem, de fontos! Van némi tartalékom, majdnem félmillió forint! Csak ugye ebből a semmire nem akarok felköltözni, mert előbb munka kellene (sajnos így sem tudtam egyből kezdeni, azért nem egyik napról a másikra találni normális albérletet)És még van egy kocsim is, igaz, már 16 éves, de szerintem 4-450ért el Szóval van némi tartalékom. Azt érzem, hogy mindenképp mennem kell innen, mert ahogy az utolsó hozzászóló is írta, a jövőmet nem látom itt. Szóval ezért írtam, hogy zsebpénz. Meg lehet belőle élni, de önálló életet, jövőt építeni nem.

2016. jan. 27. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!