Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Menjek v maradjak? Lent

Menjek v maradjak? Lent

Figyelt kérdés
27 eves no vagyok, tavaly oktober ota allaskereso. Kozgazdasz diplomam van es felsofoku angolom. Kicsit beszelek nemetul is.A szakmamban nincs sok tapasztalatom,mivel diplomazas utan sajnos 2 evig keresokeptelen voltam. Majd fel ev allaskereses utan titkarno lettem egy kisvallalkozasnal. Vevokapcsolattartas beszerzes meg hasonlok voltak a feladatok. Nem volt tulfizetve es egy sima erettsegivel is el lehetett volna latni a feladatkoroket. Itt voltam majdnem egy evig. Tavaly a kapcsolatomnak is vege lett. Most 27 evesen megint otthon lakom. Nem a legjobb.Most lenne egy lehetoseg de netto 85 ezret kapnek kezhez. Ez nagyon keves azelott netto 130 volt,es az is csak ugy volt eleg h a parommal egyutt laktunk.A munka nem lenne rossz,de ennyi penz csak zsebpenznek lenne eleg onallo eletre nem.Nezegetem Bp-n is a lehetosegeket, de eddig sajnos nem jott ossze. Vagy vissza se hivtak, vagy nem engem valasztottak, vagy azonnal kelllene kezdeni. Szerintetek? Kiszurni nem akarok veluk, h elvallalom majd az elso adando alkalommal lelepek.De ez sem allapot mar, nagyon kellene mar bevetel!

2016. jan. 26. 23:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én a kérdezővel értek egyet. Nem azért tanul évtizedekig az ember és diplomázik le, hogy gyorséttermi melósok béréért dolgozzon. Persze mindig vannak rosszabb sorsú emberek, olyan is akiknek 8 általánosa van és 47 ezerért közmunkán van, ő is összetenné a két kezét a 85 ezerért, ez szupi, csak ilyen megalkuvó mentalitással nem viszi semmire az ember, nem lesz soha saját lakása, családja stb.

Ha pesten kapsz munkát, miért sajnálsz a megtakarításodból albérletet szerezni? Tekints erre úgy, mint egy befektetésre, ha pesten az ottani bér 2x3x-osát is megkeresed.

2016. jan. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem sajnálom, csak azt hangsúlyozom, hogy hiába kapom is meg a munkát, azonnal nem tudok kezdeni! Nyilván csak akkor veszek ki albérletet, ha van munka. :)

Különben meg, épp eszembe jutott, hogy mivel most már három hónapja munkanélküli vagyok, ha Bpn találok munkát, tudok albérleti hozzájárulást is igényelni!

Persze ehhez számlaképes albérlet kell, meg egy munkaszerződés a kezembe.

2016. jan. 28. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!