Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elsőre NAGYON nehezen lett...

Ha elsőre NAGYON nehezen lett munkahelyem, akkor ez a jövőben sem lesz másképp?

Figyelt kérdés

Egyetem után másfél évig voltam munkanélküli, jelentkeztem vagy 100 helyre, Budapesten.


Végül protekcióval lett munkahelyem, viszonylag jó fizetéssel, de onnan rövid úton ki is rúgtak. (sajnos nem tervezői jellegü munka volt, csak nyalizás-papirtologatós jellegü)


Utána két hónap újabb munkanélküliség után lett a mostani munahelyem két éve.


Itt csúfosan alacsony a fizetés, körülmények híresen rosszak, főnök egy ilyen ordibálós hangulatember, elismerten diktatúraként értelmezi a vállalatát.


Nem hinném, hogy máshova felvennének, pedig az itteni cégben olyan ember vagyok, aki nélkül elég nehéz helyzetbe kerülnének. Mondjuk ez csak azért van, mert mindent 1-1 ember csinál.


2016. febr. 2. 12:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Jósok nem vagyunk, de ha nem tetszik a hely, kezdj el pályázgatni, hátha lesz ennél jobb mhelyed is. Ha meg nem, akkor addig is van vmi fizetésed, a semminél több.
2016. febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
érdekes modon, másoknak meg pár héten belül lesz uj munkahelye...elmennek 3-4 interjúra, aztán meg is van...és képesek ugy elöadni, hogy "NAGGGYON fáraszto volt az álláskeresés"
2016. febr. 2. 13:19
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A kèrdèsed alapjàn önbizalomhiànyos vagy, ez kisugàrzik, latszik az interjùkon is gondolom. Ezen valtoztass szerintem.
2016. febr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
és kezdi....
2016. febr. 2. 15:26
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
Hát ilyen hozzáállással én se vennélek föl... Nem is tudom, ha 100 helyből egynek sem kellettél, akkor nem fordulhat elő, hogy benned van a hiba? Esetleg változtatnod kéne valamin? Ja nem persze, hiszen te tökéletes vagy, csak a csúnya gonosz világ, meg a zorbán, meg az ufózsidógyíkemberek.
2016. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Masnak akkor is van munkaja ha masnaposan megy be interjura
2016. febr. 2. 17:49
 7/19 anonim ***** válasza:
Persze értem én, mindig más a hibás, mindig lehet másra mutogatni, "na de tanárnéni, a Peti is beszélgetett", tiszta sor. Csak az van, hogy amíg nem változtatsz ezen a hozzáálláson, addig semmi se fog javulni, csak szarabb lesz. De hát ez már a te bajod.
2016. febr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
de nekem miért nem szabad azt, amit nekik igen?
2016. febr. 2. 18:13
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem meg f*ngod sincs róla, hogy másnak mennyire "könnyű. Van amit a felszínen látsz, közben meg lehet hogy régóta keresgél, még ha nem is olyan intenzíven, vagy lehet hogy tökre mást szeretne, de oda vették fel.


Én sem lennék másfél évig munkanélküli, az épkézlábat elvállalnám hogy, fenntartsam maga. De közben keresgélnék. Kívülről nézve ez is lehet tök jó, meg szerencsés neked, miközben nekem nem az.

Más "sikere" persze mindig könnyebbnek tűnik..


Inkább foglalkozz magaddal, többet érsz el, más is így teszi és jut egyről a kettőre.

2016. febr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
ez a mentalitás müködöképes addig, amig nem te vagy az a 1% szerencsétlen, aki a többihez képest kirivóan nagy nehézségekkel küszködik
2016. febr. 2. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!