Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elsőre NAGYON nehezen lett...

Ha elsőre NAGYON nehezen lett munkahelyem, akkor ez a jövőben sem lesz másképp?

Figyelt kérdés

Egyetem után másfél évig voltam munkanélküli, jelentkeztem vagy 100 helyre, Budapesten.


Végül protekcióval lett munkahelyem, viszonylag jó fizetéssel, de onnan rövid úton ki is rúgtak. (sajnos nem tervezői jellegü munka volt, csak nyalizás-papirtologatós jellegü)


Utána két hónap újabb munkanélküliség után lett a mostani munahelyem két éve.


Itt csúfosan alacsony a fizetés, körülmények híresen rosszak, főnök egy ilyen ordibálós hangulatember, elismerten diktatúraként értelmezi a vállalatát.


Nem hinném, hogy máshova felvennének, pedig az itteni cégben olyan ember vagyok, aki nélkül elég nehéz helyzetbe kerülnének. Mondjuk ez csak azért van, mert mindent 1-1 ember csinál.


2016. febr. 2. 12:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Aztán milyen kirívó nehézséged van ami másnak nincs?
2016. febr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

engem mindig csak felhivnak toborzó cégek, hogy ilyen munka meg olyan munka.


és MINDEN ismerösöm hülyének néz, hogy egy személyes interjúig miért kell nekem még 1-2 telefonhiváson is részt vennem?


Ráadásul a legritkább esetben kerülök kapcsolatba a munkáltatóval, mindig csak ezek a HR kisribók fárasztanak.


És mások meg nem értik, hogy miért van ez, mert ők csak jelentkeznek és behívják őket a MUNKAHELYEK (és nem csak HR cégek)...


ja meg hát a csajozást se kezdjem el részletezni. Én több száz nőhöz odamegyek, elutasítanak, leráznak, ellökdösnek, kinevetnek, megaláznak, hihetetlenül kevés hibát engednek meg nekem. Miközben a legtöbb fiúval meg hazamennek szexelni lányok NÉHÁNY próbálkozás után.


Most speciel van kapcsolatom, de november-december nagyon nagy kinok közt telt el. Bulikban kószáltam meg társkeresőket bújtam teljes szabadidőmben, mire találtam egy nőt, akinek kellek.


szerintem másnak nem kell ennyit szopni EZEN sem.

2016. febr. 3. 09:06
 13/19 A kérdező kommentje:

ja és hiába voltam már jó pár nővel, mégis SEMMIVEL nem lett könnyebb a csajozás az évek során


mindig UGYANÚGY kinlódva, küszködve találok csak nőt, akinek kellek.

2016. febr. 3. 09:14
 14/19 anonim ***** válasza:

Most azt szeretnéd hallani, hogy MÁSOK szerencsések, te pedig szerencsétlen, akinek bezzeg mennyire nehezebb minden, mint másoknak.

Nagyon nem így megy, nem tudom milyen világban/burokban élsz, de látszik, hogy csak a saját szemszögedet ismered és nem a vagy sok mindenben tájékozott. Ez a baj.

Csak hogy a munkával való elképzeléseddel kapcsolatban alapvető példát is mondjak rá:

„1. "felhivnak toborzó cégek- MINDEN ismerösöm hülyének néz, hogy egy személyes interjúig miért kell nekem még 1-2 telefonhiváson is részt vennem? Ráadásul a legritkább esetben kerülök kapcsolatba a munkáltatóval, mindig csak ezek a HR kisribók fárasztanak.

És mások meg nem értik, hogy miért van ez, mert ők csak jelentkeznek és behívják őket a MUNKAHELYEK (és nem csak HR cégek)...”


Aki kicsit is képben van, az tudja hogy működnek a közvetítőcégek:

Itt eleve nem is fogsz találkozni a munkáltatóval, megvan a kiválasztási folyamat, az pedig pontosan úgy megy, hogy

- beküldöd a CD-det

- ha alkalmasnak talál a HR-es, felhív

- telefonos interjúra is kerülhet sor, hogy teszteljenek-

- ha megfeleltél a telefonos interjún , akkor

- behívnak személyes interjúra, ahol ráadásul még további tesztelésről, feladatokról is lehet szó, hogy minden szempontból kiválaszthassák a megfelelő jelenezőket. ( és ez még mindig csak a KÖZVETÍTŐVEL való interjú, a munkáltatót még mindig nem láttad szeméylesen)

- és ha ezeken a körökön mindegyiknél túljutottál, akkor fog csak képbe jönni maga a munkáltatóval is az interjú, amikor már csak pár jelölt maradt max.

Közvetítőtőnél ne is számíts másra, mivel az ő dolguk az előszűrés, ezért fizetik, így könnyen lehet, hogy nem is találkozol a munkáltatóval a folyamat során.


Ha pedig magához a céghez jelentkezel, nyilván megspórolod ezeket a plusz köröket, ott 1 max 2 kör van általában.


Jaaa, hogy ezen minden ember átmegy, aki így jelentkezik, nem csak te egyedül?

Ilyen ez a csúnya, gonosz világ! Lehet sírni otthon a kispárnában, vagy lehet inkább tájékozódni és információkat szerezni, tanulni, személyiséget fejleszteni, javítani magadat abban, amiben gyenge vagy. Te jelenleg az első vagy. Nem szeretem az ilyen mártírokat és nem fogsz így jutni sehova. Én a második vagyok. Nekem is nehéz eljutni egyről a kettőre, de neked nem véletlenül nehezebb. Ugye látod, hogy a hozzáállásban sok minden eldől..


A csajok terén meg személyesen is ismerek pár ugyanilyen gonddal küzdőt,de ha maradsz ilyen jellemmel őszintén szólva ne is várj sokat később sem. (Vagy a sírás helyett inkább csinálj valamit, változtass mondjuk)


Na én elköszöntem, ha továbbra is szánalmas és siránkozó hozzászólásokat csöpögteted, hogy márpedig neked mennyire rossz és nehezebb, arra nem leszek kíváncsi, én próbáltam segíteni, ha ennyitől nem látja valaki a problémája forrását, annak mindegy is... :)

2016. febr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyanokat, akiknek 4-5 éve nincs munkahelyük, csak néha valami alkalmi vacak, szóval te még szerencsés is vagy. Nekem ritka nagy mákom volt az átlag 4 hónapommal. Fel a fejjel, mostantól legalább van mit írni az önéletrajzodba, nem csak azt látják, hogy a rezed bsztad eddig. Ha meg lesz jó melód, lesz önbizalmad is, és akkor jönnek majd a csajok is (ismerős a helyzet, én egy katasztrófa voltam pasizás terén, aztán helyrejött az életem és azóta van párom is).
2016. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
ugyan...a közelmultban csak olyan nőkkel ismerkedtem, akik sokkal többet kerestek, mint én
2016. febr. 4. 13:16
 17/19 anonim ***** válasza:
nem csak a pénz adhat önbizalmat egy jó melónál.
2016. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is fiatal vagyok, átérzem a helyzetet. Nem egyszerű a dolog, szerezni munkát kevéske tapasztalattal, megtalálni a megfelelő párt, lakásra+autóra gyűjteni a nulláról indulva, közben azt sem igazán tudod, mit is szeretnél, vagy mi illene hozzád.


Azt tudnám javasolni, hogy addig ne hagyd ott a mostani munkádat, amíg nincs egy terved, hogy hogyan is tovább. Ezeket lenne érdemes átgondolni:

- érdemes-e tanulni még valamit, hogy könnyebben kapj munkát

- releváns tapasztalat-e a későbbiekben a mostani munkahelyeden szerzett tapasztalat

- mennyi időt kell(ene) eltölteni a mostani munkahelyen, hogy időben érdemleges tapasztalat legyen

- gondolom amikor 100 helyre adtad be a jelentkezésedet, akkor azok főleg e-mailben küldött önéletrajzok voltak: ha kapsz 1-2 nap szabadnapot, lehet, hogy érdemes lenne a kinyomtatott önéletrajzoddal bemenni kiszemelt cégekhez, és azt mondani, hogy "Önéletrajzot szeretnék leadni!" Láttam a mostani helyemen ilyet és nem szokták kidobni őket!!! Egy vezető mindig átfut rajta, majd elteszi! Egyáltalán nem ciki, egy helyen 3 perc alatt megvagy. Csak odaadod a recepciósnak, vagy a kisfőnöknek és usgyi :)

- 2 munkahely között álláskeresési járadékra vagy jogosult, ha az elmúlt 3 évben volt legalább 360 nap munkaviszonyod (munkaügyi központ): ez csak a "hogyan éljünk túl" részhez :)

- ha először 1,5 évig kerestél, majd a következő futamnál 2 hónapig, akkor javult a dolog!!


Kitartást!

2016. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy egyetem utan nehez elhelyezkedni. Engem mindenhonnan a diploma hianya miatt raknak ki.


Amugy meg ne aggodj, konnyeb. Ket honap az eleg szep eredmeny. Palyazgass es ne aggodj, lazan osszejon. Ha kerdik mond azt, nem erzed biztosnak a helyed.

2016. febr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!