Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoznátok ilyen helyen?

Barnus1986 kérdése:

Dolgoznátok ilyen helyen?

Figyelt kérdés
Ahol most dolgozom 130 ezer nettót keresek, kapok erzsébet utalványt (a kettő együtt 20 ezer ft), DE ezt levonják a fizetésemből így tehát 110 ezret kapok, amit én felháborítónak tartok mert nekem készpénz kell albérlet miatt. Le sem vonhatnák mert ez béren kívüli juttatásként adható! A munkaszerződésemben nincs is benne hogy kapok cafetériát is, pláne így! Azt mondták hogy nekik így olcsóbb, szóval hülyének néznek engem is és a cégnel mindenkit! Ja és hivatalos fizetéspapírt még nem kaptam a 4 hónap alatt! És széthajtanak minket közben.......Most nem nagyon tehetem meg hogy a munkahelyet váltsak de, de szerintem kénytelen leszek mert ezt nem nagyon akarja bevenni a gyomrom. Így csak kihasználnak ha beletörődöm ebbe a helyzetbe és még törvénytelen is szerintem.
2016. febr. 10. 10:58
 1/8 A kérdező kommentje:
ja lemaradt hogy az erzsébet utalvány és a sodexo együtt a 20 ezer ft
2016. febr. 10. 11:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ez nem korrekt, ha fizud is nagyon alacsony, ha esetleg van ismerősöd, akinek van vendeglato egysége,talán el tudod intézni, hogy bevalts kp-ra neki úgy is mindegy. Sok ismerősöm csinálja ezt.
2016. febr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hallottam már ezt a megoldást.

Egy szóval: törvénytelen.

A fizetést átutalással kapod?

Bérpapírt azért nem kapsz, mert 130-at kéne megkapnod 110 helyett, ezt nagyon jól tudják.

Hányan dolgoztok ennél a cégnél?

A többiek mit szólnak?

Furcsa, hogy senki sem lép. Tegyetek egy névtelen bejelentést a megfelelő hatóságnál.

2016. febr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Átutalással fizrtnek, és kb 30 fös cég
2016. febr. 10. 16:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt azért kérdeztem, mert nyoma van, hogy mennyit kapsz.

És hol szerepel a nettó 130, ha egyszer nincs bérpapír?

Van szerződésed? Abban bruttónak kell szerepelnie.

Ha csak szóban hangzott el, hogy nettó 130 lesz a béred, akkor azzal nem tudsz mit tenni, mert simán érthették úgy, hogy utalvánnyal együtt ennyi a végösszeg.

Az a furcsa, hogy miért könyvelne el többet a főnök, mint amennyit odaad, ha abból járulékokat kell fizetnie. Neki ez elég sokba kerül, nem éri meg.

A másik 30 ember em hiányolja a bérpapírt?

MOndd ezt, hogy banki hitelhez van szükséged jövedelemigazolásra, meg az elmúlt 3 havi bérpapírodra. Lehet ez sem hatja meg, de egy próbát megér.

2016. febr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A szerzödèsen 130 van, de nincs utána írva az sem hogy nettó vagy bruttó, csak hogy 130 ezer ft munkabér.
2016. febr. 10. 17:57
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

húúú, ez gyanús, ez alapján már abban sem vagyok biztos, hogy be vagy jelentve.

nem lennék meglepődve, ha ezért nem lenne hivatalos bérpapírod.

nem ijesztgetni akarlak, de egy összegnél nagyon nem mindegy, hogy nettó vagy bruttó.

ha bruttó 130-at keresel, abból nettó 86.450-et kapsz kézhez.

Ha a kézhez kapott összeged lenne a 130, akkor a fizetésed a szerződésen 195 ezer lenne!

A 130-ból sehogy sem lesz 110, szóval itt valami nem kerek.

úgy tudom, a nav honlapján meg lehet nézni valahogy, hogy be vagy-e jelentve. én még nem próbáltam, csak itt olvastam.

vagy menj be személyesen. ha úgyis dobbantani fogsz, akkor dobd fel ezt a csaló bandát.

2016. febr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kénytelen leszek dobbantani, kár volt így aláírni is
2016. febr. 10. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!