Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet valaki egy munkahel...

Hogy lehet valaki egy munkahelyen állandóan szabadságon? 100 szabadságos nap egy évben?

Figyelt kérdés

van néhány főnök-közeli munkatárs akik állandóan szabin vannak. Az egyiknek a szabadságos íve tavaly dec 31-én 125 napot mutatott…

És most is azzal borzolja a kedélyeket egy kollega (csókos) hogy januárban azzal kezdte hogy 3 hét szabi majd feb 2 hét majd most látom hogy márc 1-20-ig ki van írva megint…

És ugye amunkáját meg ki végzi el? Mi, a többiek a nem csókosok, akiknek még a 20 nap alapszabit se adják ki mondván annyi a munka…

Nekem még benn van 7 napom tavalyról. Sose fogom megkapni bár ezerszer kértem.


Hogy lehet hogy nekem nem jár még a 20 nap se másnak meg 100+ nap is jár?


2016. febr. 28. 18:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Mi értelme lenne hirdetni ha már van ember?

Hány interjún voltál amúgy?

2016. márc. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

"Mi értelme lenne hirdetni ha már van ember? "


Na most erre a trollkérdésre nem válaszolok, mert ez trollkodás, vagy ha tényleg nem tudod akor olvass már vissza. Leírtam miért kell hirdetni. De tudod azt te magad is.

2016. márc. 1. 10:32
 13/29 A kérdező kommentje:

"Hány interjún voltál amúgy?"

0.

2016. márc. 1. 10:33
 14/29 A kérdező kommentje:
Még mielőtt rám fognák hogy velem van a baj megjelenés viselkedés és elszúrom az állásinterjún. Nme szúrom el odáig el se jutok
2016. márc. 1. 10:34
 15/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi lehet a baj veled, mert nekem sincs ismerős, de mégis mehetek napi 1-2 interjúra ha állást keresek. Nyilván aztán nem lesz mind sikeres, de hogy téged be se hívnak sehova?!


Továbbra is úgy gondolom, hogy feleslegesen nem interjúznak senkivel. Mi értelme lenne? A céget nem fogja senki megbüntetni ha ismerős útján talál embert. Állami szférában talán kötelező hirdetni, de ott amúgy is annyira kevés a fizu, hogy nem is értem ki vágyik arra.

2016. márc. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

"Továbbra is úgy gondolom, hogy feleslegesen nem interjúznak senkivel"


Ezt én se mondtam, sőt nem is gondolom. Én amit mondtam és úgy is van hogy MEGHIRDETIK az állást dőlnek a pályázatok és így nem érheti a céget a korrupciós vád hogy haveri alapon töltik fel a helyet.


Egyébkétn konkrétan tudok olyan NEM ÁLLAMI céget (IT nagyker) ahol több száz jelentkező közül vagy 30 db személyes meghallgatás után kiválasztották a "legalkalmasabb" jelöltet. Aki egész véletlenül a főnök egyetemi csoporttársának fia volt...

És vád a céget nem érheti. Elvégre hirdetett pályáztatott meghallgatott és választott. Ja hogy az haver koma akit választott? Hát istenem. Ha egyszer az volt a legalkalmasabb...

Majd felveszünk mellé valakit minimálbérért aki ért is hozzá és dolgozik is...

2016. márc. 1. 11:45
 17/29 A kérdező kommentje:

"de mégis mehetek napi 1-2 interjúra ha állást keresek"


Hagyjuk már a szar kamut.

2016. márc. 1. 11:45
 18/29 A kérdező kommentje:

"A céget nem fogja senki megbüntetni ha ismerős útján talál embert. "


Csak úgy jelzem: a cég ellen simán lehet ilyen olyan jogi eljárást indítani ezen a téren. Simán.

2016. márc. 1. 11:46
 19/29 anonim ***** válasza:

Ha van egy cégem akkor oda azt veszek fel akit akarok és nem kötelező sehol sem meghirdetni. Ezt honnan szedted? Azért hirdetik mert nem találnak ismerősi körben alkalmas embert.


És nem kamuzok, mostanában kerestem állást és minden napra jutott minimum egy interjú, de volt, hogy több is és később volt amit én utasítottam el és persze olyan is ahol interjún kiderült, hogy szakmailag nem vagyok megfelelő.

2016. márc. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Másrészt miért költene a cég sok százezret professionra és egyéb nívós álláshirdetési oldalakra?

Ha csak annyi, hogy kötelező hirdetni, akkor a legolcsobb apróhirdetés is elég lenne. De ők inkább költenek százezreket hirdetésekre, pedig megvan már az új ember. Ezt a logikai bukfencet gondold át újra. ;)

2016. márc. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!