Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú élmények?

Állásinterjú élmények?

Figyelt kérdés
Nektek milyen volt a legrosszabb, illetve legjobb állásinterjútok? Gondolok itt mindenre, pl. milyen (oda nem illő) kérdések voltak, szituációk.. AC "élmények" is jöhetnek. Mindenféle élmény, benyomás, vélemény jöhet :)

2016. febr. 29. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én interjúm 3 napos volt. Kezdték a kézügyesség vizsgálattal, majd volt logikai felmérés, végül az iq teszt és az elbeszélgetés. Jó volt a kaja és felvételiztető csapat.

De a röhej az, hogy az elvárásokhoz képest tele van a cég retardált barmokkal.

2016. febr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Szia.


Rossz élmények.


Bp- Belvárosi végrehajtó iroda:

Odamegyek, egy bunkó nő leültet, elkezd kérdezgetni, először csak a szokásos kérdések, munkatapasztalat ilyenek. Aztán további kérdések: albérletben lakok e, mennyit fizetek lakbérre, van e párom, van e tartozásunk, ilyenek...Hát nekem elég érdekesen jött le, nem nagyon akartam ezekre válaszolni. Aztán elkezdte flegmán ecsetelni, hogy itt aztán nincs beszélgetés, nincs telefon munkaidő alatt, nincs késés, nincs olyan, hogy fáj a kislábujjam vagy náthás vagyok, itt dolgozni kell reggeltől estig, nincs kávézgatás, nincs óránként wc, csak ülök az asztalnál és csinálom csendben a dolgom stb stb... Mondtam neki,hogy köszönöm a lehetőséget, de nem élnék vele.

Másik.. Telenor-Budapest

Szokásos interjú kérdések, beült oda vagy 3-4 fejes is pont, mert ők is meg akarták nézni az intejúkat, már az idegesítő volt, és akkor kezdjünk szituációkba. Adjak el egy pohár szaküzletben poharat egy olyan embernek, akinek semmi nem tetszik, azt se tudja milyen pohár kell neki, mert a felesége küldte el, de igazából nem akar semmit venni, stb stb, fél óráig győzködtem, aztán mikor még akkor sem jártam sikerrel,meguntam és ingerülten mondtam, hogy jóvan akkor menjen haza, és ne vegyen poharat xD Biztosan nem jött be nekik a teljesítményem, de az agyam felbaszták a hülyeséggel, örültem is neki, hogy nem vettek fel.


Viszont volt jó tapasztalatom is. Egy belvárosi szalonban voltam, 2 középkorú hapsi interjúztatott, csak lényegre törő kérdések, kedvesek, lendületesek, mosolygósak, elmondtak mindent korrektül hogy mi a munka, hogy tanítanak be, mennyi a fizetés, munkaidő stb...Sajnos a 2. körben kiestem, de ez pl nagyon korrekt interjú volt.

2016. febr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ford, Székesfehérvár, azóta már megszűnt.

Volt állásom, csak váltani akartam.

Behívtak egy asszisztensi állásra. A megbeszélt időpontban mentem, leültettek, jött egy másik csaj is. Megkérdeztem ő hányra jött, hát, ugyanarra az időpontra. Őt be is hívták. Én vártam 1,5 órát, majd közölték velem, hogy sajnos az igazgató ma már nem tud fogadni, majd keresnek. Ezért vettem ki szabadnapot. Másnap Pesten voltam, és felhívtak, hogy akkor ma 3-ra menjek. Én mondtam, hogy nem vagyok a városban, és ma nem tudok menni. Erre a csaj közölte a telefonban velem, hogy úgy látszik, engem nem is érdekel ez az állás, és lecsapta a telefont. Visszahívtam, és mondtam neki, hogy már elnézést, de ott voltam a megbeszélt időpontban, és hajlandó lennék még egyszer elmenni, ezek után nekem ne mondja, hogy engem nem érdekel az állás.

Elnézést kért, és megbeszéltünk egy másik időpontot. Mondjuk jó hülye voltam, mai eszemmel már nem foglalkoznék velük.

Amikor bementem, az igazgató végigolvasta az önéletrajzomat (szerintem akkor látta először), és megkérdezte, hogy az önéletrajzom alapján én ezt az állás nem tudnám ellátni, mégis mit keresek itt? Hát, nem tudtam erre mit mondani (most már tudnék, de akkor még nem volt ezekben sok tapasztalatom.)

Aztán átküldtek egy másik sráchoz, aki közölte velem, hogy nem is tudja, hogy mit kéne kérdeznie tőlem, mert köze nincs a pozícióhoz. Vicc volt az egész.

Az volt a legnagyobb hiba, amit elkövettem, hogy nem mondtam el nekik a magamét, de rendesen, hiszen az látszott, hogy eszükben sincs felvenni, nem vesztettem volna vele semmit, csak legalább kiadtam volna magamból a frusztrációt.

2016. febr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"- Szia, Péter, tegeződhetünk?

- Feri vagyok, de simán."


"- Nem látom a kompetenciáit.

- A másik oldalon vannak, a 2/2-n."


"- Tehát lenne egy Önnek megfelelő állás a hatvani Boschnál...

- Hölgyem, az nekem már vízumköteles."


"- Hány fokos szöget zár be az óra kis- és nagymutatója negyed háromkor?

- Analóg, vagy digitális óra?

- Hű, azt sajnos nem tudom."


"- Tudsz programozni?

- Igen, de milyen nyelven kell?

- Öö, gondolom, magyarul, és angolul.

- Persze, magyarul és angolul is nagyon jól tudok programozni"


"- Németül beszélsz?

- Igen.

- Rendben, mondanál egy pár mondatot németül?

- Da steh ich nun, ich armer Tor...

- Ez nagyon jó, én ugyan nem tudok németül, de amikor a kolléganőm németül telefonál, az ugyanígy hangzik."


Hirtelen ezek jutottak eszembe :))

2016. febr. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki multi pár éve


Akkor jöttem össze a párommal pont előtte néhány hónappal, hogy mentem az interjúra. A párom meg pont akkoriban hagyta ott azt a céget, ahova én jelentkeztem, igazából talált egy sokkal közelebbi céget jóval több fizetésért. Én egy teljesen más munkakörre jelentkeztem. A páromon nagyon kiakadtak, hogy 8 év után felmondott, mert nagyon szerették, alig akarták elengedni.

Amikor odamentem ugye gondoltam úgysem tudják hogy a párom kicsoda, mivel nemrég jöttünk össze, nem vertük nagy dobra sehol.

Leülök 5 HR-es.

Kérdések:

A párod miért is mondott fel igazából?

Hova ment dolgozni?

Ha ő most elment, akkor te minek jössz ide?

Mennyit keres a párod az új munkahelyén?

Biztos, hogy ide akarsz te most jönni?

Amúgy 2 hét múlva kéne az ember, de neked holnap kellene kezdened. (Mondtam nekik, hogy van másik munkahelyem, 1 nap alatt nem tudok ott felmondani és már kezdeni is itt, 1 hetet legalább kérnék) Azt mondták nem nem, holnap vagy holnapután kezdj, különben ennyi.


Felvitték a vérnyomásom, kiosztottak őket a francba. Aztán meg még hívott a munkaerő közvetítő, hogy miért nem vállaltam a munkát, mert azon át kellett jelentkezni. Mondtam neki, hogy kérdezze meg a HR-eseket. Győzködött hogy na mégis miért. Aztán elmondtam neki, hogy én akkora szemét HR-esekkel még életemben nem találkoztam, meg hogy miket kérdeztek. Még a munkaerős is kiakadt XDD

2016. febr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

NAV-os állás


Tesztlap :D

A mohácsi csata részletezésétől kezdve a világ fővárosain át a NAV szervezeti piramisáig, a jelenlegi miniszterek neve, adós fogalmak, saját magad korrekt jellemzése, irodalmi művek -ki írta?, és a többi és a többi..

Érdekesen meglepett. A földrajzi, történelmi, irodalmi részt vágtam, de voltak kérdések, amiket fel se fogtam, és a nő aki nézte a tesztlapom még ott becsmérelt, hogy : "Ennyi????"

Aztán kiderült, hogy erre az állásra diplomásokat keresnek, amikor én még csaj júliusban végeztem (ez az interjú április körül volt) szóval nem felelek meg, mert nincs még meg a diplomám. Ja és akkor minek hirdették az iskola végzős csoportjában, hogy innen keresnek embert? Hát tudják tán, hogy diplomaosztó csak nyáron van...Időpocsékolás volt csak ez az 1 napom ami ráment.

2016. febr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Áh írtam egy hosszú választ, aztán rossz helyre nyomtam, így most csak röviden pár jó tanács, mert mindenki rá van stresszelve az interjúkra. Én a lentebbiek alapján szoktam interjúzni, szinte mindig sikert értem el vele. (a pontok lényegre törőek és egyszerűen fogalmaztam, de a lentieket intelligens módon kell természetesen előadni)


1: ne félj, ha látszik rajtad, hogy az állás a megélhetésedért kell, akkor véged van. Maradj laza és éreztesd, hogy jó nekik, hogy te odamentél.


2: hülye kérdésre hülye és pimasz választ kell adni.

PL: - Mit gondol miért Önnek való ez az állás?

- Hogy mit? Fogalmam sincs, hiszem még a céget sem ismerem rendesen. E-cegjegyzékben és az E-beszámolókon ugyan megnéztem és ezt meg azt láttam, de abból nem derül ki semmi konkrét dolog, amiből tudnék erre a kérdésre válaszolni. Ön szerint kinek való ez az állás?


3: Légy szakértő és merj nemet mondani. PL: elmész egy irodai asszisztensi állásinterjúra és HR-es beszélget veled. Azonnal kérd meg, hogy hívja be a leendő főnököd is, ugyanis véleményed szerint ő tud a saját munkájáról a legjobban beszélni és csak úgy tudod eldönteni, hogy tudsz -e majd neki segíteni és hogy megértenétek -e majd egymást.


4: Merj felállni. Ha látod, hogy szórakoznak és csak az új HR-es kolléganő gyakorol rajtad, akkor köszönd meg illendően a lehetőséget, de gyere el, majd írj a vezérnek egy emailt, hogy ez tényleg bevett gyakorlat -e a cégben.

2016. febr. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Az álláshirdetésben az volt, hogy marketingest keresnek, odamentem kis pályakezdőként (végzettség, nyelvtudás megfelelt), a HR-es magamra hagyott fél órára, amíg kitöltöttem a teszteket, kérdezett 1-2 kérdést, majd hello-szia. Másnap módosították a hirdetést: marketing vezetőt keresnek... Tartoztam az ördögnek egy körrel :)
2016. febr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Látod, ha megkérted volna, hogy pár percben most mondja már el miért is vagy itt mielőtt kitöltöd a tesztet, hogy el tudd dönteni, hogy biztosan érdekel -e az állás, akkor megspóroltál volna magadnak egy órát. :)


Félsz és nem mersz kérdezni, úgy mész oda eleve mint egy rabszolga. Nem szabad, ráadásul ha kérdezel emlékezni fognak rád.

"-Nah nézd Gizi itt van Kiss Pista tesztje.

-Az meg ki?

-Tudod az a srác, aki megkérdezte miért is van itt pontosan.

- Jah tényleg (röhögés). A kis hülye.

- Jót írt?

- Aham.

- Hívd vissza, hogy jöjjön be, a többi olyan nyomi meg nem mertek szólalni."


Kb így megy...

2016. febr. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

- Hol látja magát öt év múlva?

- Egy csoportot szeretnék vezetni.

- És ahol most dolgozik, ott maga erre nem kellett?

2016. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!