Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felhívjam a "leendő munkaadót"...

Felhívjam a "leendő munkaadót" v sem? Lent

Figyelt kérdés
Jelentkeztem szállodai recepciósnak. De is hívtak interjúra, viszont lebetegedtem, így kénytelen voltam lemondani. Azt mondta a hölgy, hogy semmi baj, majd akkor jövő héten menjek, mert az adott héten már nem ért rá máskor.Az viszont nem volt jó, mivel a barátaim már befizettek egy 5 napos kirándulásra, és nem akartam visszamondani.Azt mondta, hogy jó, akkor keressem meg, ha hazajöttem, és megbeszéljük a továbbiakat. Felhívtam utána, azt mondta, már vannak jelöltek, de ha mégsem lenne közöttük megfelelő, akkor hívni fog. Kétszer is közölte, hogy majd ő keres, még a héten,ne én hívjam ( ez múlt héten volt). Nem hívott. Ma meg látom, hogy megint meghirdetésre került az állás...szerintetek felhívjam? Vagy csak már nem akart velem foglalkozni, azért nem hívott? Vagy elfelejtett?

2016. febr. 29. 17:28
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
69%

"nem tehettem róla, az első esetben sikerült összeszednem egy vírusos torokgyulladást. Ráadásul nem is helyben van a munka, hanem a szomszéd városban. "

Én 25 km-re lakom a munkahelyemtől, tavaly előtt elkaptam egy bakteriális hörgőgyulladást, 39 fokos lázzal mentem dolgozni. Igaz majd le estem a székről, de vettem be lázcsillapítót, így kibírtam. Nap, mint nap, kicsi gyerek mellett reggel fél 7-kor indulok el itthonról és fél 6-ra érek haza. Ezen bizonyos lázas napon meg eleve túlóráznom kellett, mert egy tárgyalás becsúszott, így fél 6-kor végeztem eleve a munkahelyemen és még eztán mentem haza. Ha beteg a kisfiam, akkor ha úgy van, 3-4 rokonnal oldjuk meg, hogy ne kelljen táppénzre mennem.

Na látod, egy munkáltató általában ezt várja el, hogy aki nála, vele dolgozik, az vegye komolyan a munkáját és ha tudja és akarja, akkor oldja meg.

Nyilván az én fejemet se vette volna le senki, hogy ha olyan betegen nem megyek dolgozni, vagy néha, évente egyszer elmennék táppénzre a fiammal, de megoldom. Kibírom és megoldom.

Viszont nyilván rajtad látták, hogy egyáltalán nem veszed komolyan a munkádat, ezt a munkát, így valószínűleg hiába hívod őket, már rég felvettek egy olyan embert, aki nem a kifogásokat keresi!

2016. febr. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, abszolút nem jogos a felháborodásod.

A mai világban, aki 2x lemond egy állásinterjút, az ne számítson másra, mint hogy nem veszik fel.


A munkaadónak ebből az jön le, hogy Neked minden más fontosabb, mint a leendő munkahelyed.

A jelenlegi munkaerőpiaci helyzetben még magasabban kvalifikált jelöltek sem engedhetik meg maguknak - szerintem - hogy 2x lemondjanak egy állásinterjút.


Nem felejtett el, csak gondolj bele egy munkaadó szemszögéből: pl. "bocs, ma nem tudok hirtelen beugrani a megbetegedett kolléganő helyett, mert programom van." Szerinted kell egy ilyen munkaerő a munkáltatónak?


Nyilván az jön le neki, hogy nem is annyira fontos Neked ez az állás...

Ne hívd fel, mert azzal csak rontasz a helyzeten - de tényleg megpályázhatod az új hirdetést.

2016. febr. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:

itt a másik oldal, valódi álláskereső problémái:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2016. febr. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

azért a 11es hozzászólóval én nem értek egyet.

Többek között ezért tart itt Mo ahol, mert m indenki

1. vagy elvállal minden sz**rt-h**rt

2. 38 fokos lázzal is bemegy dolgozni.

nyilván kicsit "el vagyok kapatva" mert dolgoztam én már külföldön, és ég és föld a különbség. ott teszem azt, ha a főnök nem ad fizetésemelést, az egész brigád leáll, aztán kénytelen lesz. Olyan meg nincs, hogy betegen dolgozz. Persze, hangsúlyozom, jobb helyeken.

Nekem is van egy gyerekem, szóval van felelősségem. Mindegy, ezt bebuktam akkor. Ez van. Lesz másik.

2016. febr. 29. 18:05
 15/39 A kérdező kommentje:

ja hogy akkor nem vagyok valódi álláskereső? ja bocs...

Amúgy tényleg nem, mert van jelenleg munkám, de jobb lenne váltani.

2016. febr. 29. 18:08
 16/39 anonim ***** válasza:

szerintem meg nagyon is jól keres egy recepciós.

mellesleg pedig elég sok a borravaló...

de megint magadról állítasz ki bizonyítványt, hiszen minek jelentkeztél, ha szerinted kivételes tudásod van, de ez a meló nem is fizetne jól?

már most fikázod, pedig még meg se kaptad...


az orosz jó dolog manapság, de ne gondold azt, hogy ez olyan kivételes. már 10-15 éve felsimerték, és újra oktatják. van még potenciális jelölt bőven rajtad kívül.

2016. febr. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

egyébként csak egy dolog: NEM azért vagyok felháborodva, hogy ez neki így nem oké. Ez még megértem. Hanem ez a nem egyenesség...mondja a képembe, h bocs kisanyám, ha ennyire inkább kirándulgatsz, akkor ne is gyere.

Persze ehhez egyenesség kell. Ez Mo-n nem kenyér.

2016. febr. 29. 18:09
 18/39 A kérdező kommentje:

nagyon is jól keres? Ez mit jelent Nálad?

nettó 130-160 szerintem nem nagyon is jó, maximum jó.

Családi okok miatt szeretnék váltani, ezért pályáztam meg ezt.

2016. febr. 29. 18:16
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

2-szer nem szabad lemondani egy állásinterjút. Van, aki egyszer sem érti meg, mondjuk oda én nem mennék dolgozni. De kétszer már én is megharagudnék a helyükben.

Én azt is értem, hogy miért nem mentél el. Viszont akkor el kell fogadni, hogy ez a vonat elment, és keress másik hirdetést.

Az ilyen hirdetésekre több száz jelölt van, és sokszor meghallgatnak 5-öt, és nem is kíváncsiak a többire. Van amikor az ember simán csak azért esik ki a rostán, mert túl későn jelentkezett.

Viszont ha ő maga mondta, hogy te ne keresd, akkor ezt fogadd el, és ne zaklasd őket.

Hogy megjelent újra, azzal meg ne foglalkozz, sokszor fél évig is fut egy hirdetés az oldalakon, de ha egy hétnél régebbi, már teljesen felesleges is jelentkezni rá.

2016. febr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
48%

"azért a 11es hozzászólóval én nem értek egyet.

Többek között ezért tart itt Mo ahol, mert m indenki

1. vagy elvállal minden sz**rt-h**rt

2. 38 fokos lázzal is bemegy dolgozni. "


Az, hogy nem értesz velem egyet, az egy dolog, de ezért van az, hogy nekem megvan a kiszemelt állásom, neked meg nem! És miért lenne s..r, amit csinálok? Fogalmad sincs, hogy milyen jó helyem van. Szerintem Magyarországon nagyon kevés ember mondhatja el magáról, hogy imádja a munkáját és imád ott dolgozni. Én elmondhatom. Csak mindannyian mások vagyunk és van, akiben van kitartás, nem esik ágynak egy kis torokgyulladástól, illetve megoldja és tesz azért, hogy hosszú távon is megtartsa az állását, más meg nem. Ez nem országfüggő, ez emberfüggő!

2016. febr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!