Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megfelelő / elegendő SAP...

Megfelelő / elegendő SAP tudás megszerzésének a módja?

Figyelt kérdés
Sok álláshirdetésben feltétel az SAP tudás, illetve itt a válaszokban is előjött már, hogy azzal lehet turbózni a pályázatot/fizetést. Arra nem sikerült rájönnöm, hogy hol ezt megtanulni (esetleg autodidakta módon itthonról, de ahhoz kellenének anyagok..) ? Anyukám megkérdezte a vállaltnak a könyvelőjét ahol dolgozik, aki azt mondta ezt nem lehet külön megtanulni, hanem az adott cég ahova felvesznek tanítja be rá az új munkatársat + ez cégenként egyénre szabott is valamilyen szinten. Akkor most mi a helyzet ezzel az SAP-vel, hogyan tudnék belőle képbe kerülni olyan szinten, hogy beírhassam az önéletrajzomba és eredményes legyek az interjún?

#tanfolyam #SAP #otthoni-tanulás
2016. márc. 21. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Tanulmányi szerződés cégeknél.
2016. márc. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ahhoz nem kéne hallgatónak lenni valahol? én már 2 éve lediplomáztam... de tanulni bármilyen papírral járó eredmény nélkül is szívesen tanulnék.. :)
2016. márc. 21. 14:36
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Általában annak kell lenni, mert úgy jobban megéri a cégeknek. Szoktak lenni SAP-s képzések is, de magadtól nem fogsz használható szintre jutni.
2016. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Milyen típusú SAP tudásra gondolsz pontosan?

Pénzügyi területen dolgozom, én is szoktam írni néha, hogy előny egy integrált rendszer vagy annak pár moduljának ismerete.

De nagyon nem mindegy, hogy milyen munkakörben- SAP programozót tényleg nem tudod megtanulni otthon valószínűleg- de azért könyvelni a SAP-FIN-ben- ehhez nem kell sok ész, csak egy kis gyakorlat.


Ha munkanélküli pénzügyes lennék, én ingyen mennék pár hónapot besegíteni anyukád cégéhez (vagy ha esetleg diák vagy, passzív féléves, akkor diák munkaerőként is stb.)- először csak alapok, kontírozás stb.- aztán majd jön a többi.

Ugyanígy a többi modulnál is megvan az a néhány alap dolgo, amit 1-2 hónap alatt el tudsz sajátítani így gyakorlással egy cégnél- de mivel pénzügyes vagyok, így mmdjuk a FIN, a HR meg a tárgyieszközös, CO modul stb. áll közel hozzám, ezeken túl még sokféle van.


Az nem igaz teljesen, hogy betanítanak és minden cég egyedi- ezek kész, lefejlesztett modulok, amiket egy cég megvesz- vagyis ha már dolgoztál egyben, akkor nagy újdonság nem lesz a másik cégnél sem- hogy pénzügyi példánál maradjunk, a szállító lekérdezése ugyanaz- legfeljebb a szállítótörzs más (nyilván) vagy a számlatükör- de ha tudod, hogy hogy kell egy query-t hívni (lekérdező felület vagy adatkocka stb.)- akkor ott már egy szinte teljesen új cégben is elboldogulsz minimális segítséggel.


Különben pedig igenis vannak képzések (nyilván fizetős), de még oktató videók, anyagok is.


Fiatal pályakezdőként, tele ambícióval én még lehet, hogy a SAP magyarországot is megkeresném az ingyenmunkámmal egy jó referenciáért. :)

2016. márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

BCE >> Gazdaságinformatikus szak >> Vállalatirányítási rendszerek szakirány

De kezdetnek Libri >> SAP R3 kézikönyv

2016. márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Ezt az ingyen munkát hogy gondoltad jogilag kivitelezni? Másrészt hidd el, hogy a SAP szintű nagy multiknak tök mindegy kapsz e fizetést. Az neked lényeg. Ha jó vagy akkor kellesz és jó fizut kapsz, ha alkalmatlannak tartanak akkor pedig ingyen se akarják, hogy ott rontsd a levegőt.
2016. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"BCE >> Gazdaságinformatikus szak >> Vállalatirányítási rendszerek szakirány "


Valójában már nem létezik ilyen szakirány (most végzek épp).


Egyébként tényleg cége válogatja hogy milyen, betanítanak, de azért általában ezek hasonlítanak egymásra, ha egyet már ismersz, akkor egy másikat könnyebb betanulni.

2016. márc. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!