Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez a munka kamu vagy megbízható?

Ez a munka kamu vagy megbízható?

Figyelt kérdés
Diák vagyok és szeretnék egy kis plusz pénzt szerezni. Egy olyan munkalehetőséget találtam, hogy levél, riport stb. gépelése, majd egy megadott e-mail címre elküldeni. Ebből úgy heti 5000 Ft-ot kapnék elvileg, de nekem ez kicsit gyanús valamiért. Nem lehet, hogy ez illegális és próbálják mással elvégeztetni? Meg, hogy kapok dokumentumokat (nem tudom milyen formátumban), amiket be kell gépelnem. Ha képfájl és nem lehet kijelölni az oké, de most se értem minek kéne gépelni... Azt írta, hogy Amerikában sok nyugdíjas és egyetemista csinálja ezt...
2016. ápr. 11. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Marhaság, biztos, hogy kamu "munkalehetőség". Miért fizetnének a gépelésért, amikor ma már mindenki tud gépelni? Miért írná le valaki írógéppel vagy kézzel, amit akar, amikor leírhatná azonnal számítógépbe is? De valakinek mégis ilyen dilije volna: léteznek recognizáló programok is, amikkel a scannelt oldalból begépelt szöveget lehet készíteni.
2016. ápr. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt írta, hogy e-mailen kapnám az anyagot, azt kéne lemásolni és visszaküldeni. Lehet azért csináltatná mással, mert nincs ideje rá. De nekem ez a riport, levél, mittudoménmi kicsit illegálisnak hangzik.
2016. ápr. 12. 00:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legrégebbi átverések egyike. Nehogy belemenj!


Úgy általában legyen minden olyan állásajánlat gyanús, ahol

- bármilyen címen pénzt kérnek tőled;

- pénzért át kell venned valamit;

- nincs megfelelő kontakt (honlap, nem ingyenes e-mail cím, telefon, személyes elérhetőség);

- nincs cégbírósági bejegyzés;

- nem is nevezi meg magát a hirdető;

- minden beszervezős dolog.


Amerikát tudod miért írja? Ha Szlovákiát ír, annak könnyen utána tudsz nézni. Amerikát felderíteni sem lehetetlen, de egy picikét mégis csak nehezebb.


Ez egy pilótajáték. Mivel az tilos, ezért azzal fedik le, hogy van munkavégzés. Tényleg van, csak semmi értelme sincs. Az a dokumentum, amit másolsz, csak a te átverésed eszköze, egyébként a kutyának nem kell.

2016. ápr. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
800 Ft-ot kér a "regisztráláshoz"...
2016. ápr. 12. 01:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Neki sok 800 Ft összejön, te nem látsz belőle semmit...
2016. ápr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a munkával nem lenne gond, évekkel ezelőtt léteztek cégek, amik tényleg(!) ilyenekkel foglalkoztak. Manapság viszont ez kamu.

És hogy miért? Neked kell fizetned azért, hogy dolgozhass... ENNEK kell gyanúsnak lenni, SOHA ilyenre nem szabad rábólítani.


Egyébként az ilyen átverés már rengetegszer előfordult itt az oldalon is, olvasgass vissza!

2016. ápr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha pénzt kérnek azért, hogy te dolgozhass, az mindig kamu.
2016. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerinted milyen levelet, riportot, kéziratot adnának egy vadidegen kezébe, hogy legépelje? Ha pedig nem értékes, vagy bizalmas, mégis miért fizetnének, hogy legépeld? Ráadásul a digitalizálás bőven van olyan szinten, hogy ilyen drága, megbízhatatlan és sok szervezést igénylő munkaerőt NEM KELL alkalmazni. Vicc az egész...
2016. ápr. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!