Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő motivációs levélbe...

Pályakezdő motivációs levélbe mit írjak?

Figyelt kérdés

Hegesztő vagyok,pályakezdő. A cég honlapján láttam egy email címet,ide várják az önéletrajzokat.


Hogyan szólítsam meg őket? Sajnos nem tudom,hogy nőnek vagy férfinak írok. Elég a teljes cégnév?


Azon kívül,hogy miért szeretnék náluk dolgozni,mi motivál,mit írjak még bele?


Esetleg küldjek pár képet a vizsga és modulzáró darabjaimról?


Teljesen tanácstalan vagyok.


2016. ápr. 16. 02:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Címezés: Lehet Kedves Hölgyem/Uram, ha komolyabb a cég lehet Kedves Emberi Erőforrás Menedzser is, ha gondolod, hogy van HResük. Ha nem olyan komoly a cég én az elsőt választanám.

Írd le, hogy mit gondolsz miért lennél jó munkaerő, például precíz vagy és pontos, igényes a munkádra, stb. Ami igaz is rád, és úgy gondolod, hogy előnyös kvalitás egy ilyen munkahelyen. Illetve milyen háttérrel rendelkezel, ez a neved, itt tanultál, itt voltál gyakorlaton, esetleg ilyen eredményeket értél el a vizsgán és alig várod, hogy minden nap használd már ezt a tudást. De az eredményeket én lehet az önéletrajzba tenném inkább.


Képet ne mellékelj, az interjún megmutatod a bizonyítványod ha kérik.

2016. ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem Kedves Hölgyem/Uram, hanem Tisztelt Hölgyem/Uram, kezdjük ott.


A motivációs levélbe hülyeség beleírni nagyrészt, amit az első ír, az benne van az önéletrajzodban.

Tök elég leírni, miért lennél jó munkaerő, hogy miért náluk akarsz dolgozni, hát őszintén, nyilván azért, mert munkát keresel.... Ez olyan hülye egy kérdés.

2016. ápr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első körben az a kérdés, hogy kértek a motivációs levelet. Ha simán az életrajzod akarod beküldeni, akkor egy 2-3 soros udvarias kísérő levél elegendő (Tisztelt Hölgyem/Uram, szeretnék a meghirdetett XY pozícióra jelentkezni, mellékelten küldöm életrajzom...", nem kell sokat magyarázkodni, hogy miért jelentkezel.



Ha kérnek motivációs levelet, akkor írd le benne, hogy miért szeretsz hegesztőként dolgozni, hogy mi érdekel a munkában, hogy szeretnél komolyabb tapasztalatot szerezni az eddigi iskolai és gyakorlati munkahelyen szerzett tapasztalatok mellé, hogy miért dolgoznál nekik szívesen.

2016. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hirdetés nincs,még nem láttam tőlük sehol sajnos,pedig kerestem már többször.

A honlapjukon találtam email címet toborzás címszó alatt.


Motivációs levelet nem kérnek, de szerintem nem baj,ha van.

2016. ápr. 16. 16:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

De, akár baj is lehet, ha van.


Ha nem kérnek, akkor nem akarnak hosszú folyó szöveget olvasgatni, másrészt azt gondolják, hogy el sem olvastad, hogy mit kérnek, csak küldöd nekik is azt, amit már 1000 másik helyre elküldtél.


Egy csomó jelölt próbálkozik azzal, hogy a tökéletes pályázatot nyújtsa be, egy rövid kísérő levél és egy szellős, átlátható életrajz helyett bead hosszú folyó szöveget, mellékeli az iskolai bizonyítványát, etc, erre pedig jellemzően senkinek nincs sem ideje, sem energiája, majd kéri, ha szükséges.

2016. ápr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne írj motivációs levelet, ha nem kérnek!


Amúgy is a világ legnagyobb marhasága. Szerencsére(saját tapasztalom szerint) egyre kevesebb helyre kérnek.

2016. ápr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem írtam motivációs levelet végül. Pár soros kísérőlevelet írtam csak.


Szerintem sincs semmi értelme ennek a motivációs levélnek,bőven elég a személyes beszélgetés.


Mégegyszer köszönöm!

2016. ápr. 17. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!