Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás próbaidő alatt...

Felmondás próbaidő alatt munkavállaló részéről?

Figyelt kérdés
Első munkahelyem, május 12-én járna le a próbaidőm. Hosszú távra terveztem a cégnél, viszont mivel a családom már tud támogatni, ezért szeptembertől folytatni akarom a tanulmányaimat. A holnapi, vagy az azutáni napon fel akarok mondani és az ezt követő napon már nem akarok dolgozni. Hogyan csináljam? Kell beadni valamilyen kérvényt, nyomtatványt? Ha igen, mire kell figyelni?

2016. ápr. 27. 20:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%
Sok sikert .
2016. ápr. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
89%

Jó lesz.



A szerződés ama része, miszerint próbaidő utáni felmondás esetén 2 havi bér megfizetendő a munkáltatónak = SEMMIS!


Ilyen kitétel nem írható a szerződésbe, és ha mégis benne van, akkor az nem hatályos, tehát olyan, mintha benne sem lenne.

A munkaviszony megszüntetésének törvény által előírt szabályai vannak. Azzal szembe menni nem lehet. Jogosan akkor követelhet a munkáltató Tőled, ha kártérítésre kötelez, vagy jogellenesen szünteted meg a jogviszonyodat. Ilyen jogellenes jogviszony megszüntetés lehet az, ha a próbaidőn túli felmondás esetén nem töltöd le a felmondási idődet.

Nem erre gondoltál véletlenül, csak nem tudod értelmezni a szerződésed? :)

2016. ápr. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
70%

[link]


Ezt add át neki, persz ekitöltve. Utolsó bekezdés nem kell Neked.

Sok sikert.

2016. ápr. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
80%

"Alulírott XY, 2016.02.12 naptól fennálló munkaviszonyomat - próbaidő alatt – 2016.04.28 napjával/azonnali hatállyal felmondom.

Kérem, adják ki részemre a szükséges dokumentumokat, és tegyék lehetővé az elszámolást a nálam lévő eszközökkel/okiratokkal/munkaruhával


Ebben a formátumban megfelelő lesz, ugye?"


Nem, mivel amit /-jellel írtam, ott VÁLASZTANOD kell a lehetőségek közül azt, ami rád illik, nem pedig beírni az összeset... Én mintalevelet adtam, hogy alakítsd a saját helyzetedre!

2016. ápr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!