Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti értitek a főnököm viselkedé...

Ti értitek a főnököm viselkedését?

Figyelt kérdés

Egy munkahelyen,egy pozícióban dolgozok lassan 5 éve.


Mikor lehetőség adódott rá,hogy megüresedett egy magasabb pozíció cégen belül,mindig beadtam rá az önéletrajzomat.


Sablon marketinges válasz,fiatal vagyok tapasztalatlan,nincs vezetői tapasztalatom stb.


Rendben ezt még elfogadtam,egy idő után elfogadtam,hogy feljebb nem igazán tudok lépni a ranglétrán viszont a fizetésem lehetne több.


Felmentem a főnökömhöz fizetésemelésért.Igérgetéseket kaptam csupán,miből semmi sem lett.


Miután beadtam a felmondásomat( gondoltam szerencsét próbálok máshol) rögtön vezetői pozíciót ajánlottak fel,magasabb fizetést.


Milyen hozzáállás ez? Amíg szépen normálisan kéri az ember addig semmi,de ahogy ott hagynám a munkahelyemet lényegében megadtak mindent amit kértem.



2016. máj. 7. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a legtöbb helyen így szokott menni sajnos, de érteni nem értem.
2016. máj. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Ez a rövidlátó magyar cégekre és a nem nyugati kultúrával működő multikra egyaránt igaz...


Nem léptetjük elő azt, aki jól dolgozik, mert benne van a kockázat, hogy az új pozícióban már nem teljesítene jól, viszont a régi pozícióját sem sikerül hasonló képességű emberrel betölteni.


Fizetésemelést nem adunk, minek, ha ennyiért is dolgozik - az ígérgetést meg ingyen van, sokáig lehet vele húzni ha naív a kolléga.


Ha viszont egy tehetséges kolléga el akar menni akkor már a fent vázolt rizikók megszűnnek létezni, hiszen a helyét így is úgy is be kéne tölteni, ami lutri, ha meg nem tudná az új munkakört megfelelően ellátni ki lehet rúgni - úgyis menni akart.

2016. máj. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én hasonlóan jártam az első helyemen.

Felmondtam, mert találtam egy jobbat. Az új helyen kerestem albérletet, kifizettem 1,5 hót előre.

Vártam, hogy marasztal, de semmi...

Aztán az utolsó munkanapomon a nap végén odajött, hogy ad 50% emelést, csak maradjak. Mondtam, hogy ok lenne, de kifizettem az albérletet előre, meg ilyenek. Kérdeztem, miért csak most szólt, erre Ő: "azt hittem, csak viccelsz a felmondással".

2016. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!