Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyikkel lehet jobban keresni...

Melyikkel lehet jobban keresni külföldön? A kamionozással vagy a villamosmérnökséggel (olyan válaszokat várok elsősorban akik értenek a témához és nem csak megmondóemberek)?

Figyelt kérdés
A kamionozás igazából pénz kérdése, hogy mikor kezdhet az ember úgy tudom. A villamosmérnökséghez meg Egyetem kell. De mivel nekem érettségim sincs így azt is le kellene tenni. Most 27 éves vagyok. Melyiket csináljam? Már hónapok óta ezen agyalok, de nem tudom eldönteni. Mivel családot is szeretnél így nem hiszem, hogy a havi pár nap otthonlét az jót tenni ha családom lesz.
2016. máj. 16. 20:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
57%
Előnynek MINDEN előny, mert ha szippantósnak állsz abból is tanulsz valamit. 7 év meg sok idő, addig rengeteg kapcsolatot ki tudsz építeni egy nagy cégnél, és ha tudják, hogy villamosmérnökként tanulsz, akár gyakornoki állást is betölthetsz egy idő után.
2016. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Bruttó 6000ezer haha.. 15 év után ha ott születtél. Keresztapám Münchenben mérnök egy BMW beszállítónál és a bruttó 4000-el örömtáncot jár kb.
2016. máj. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#12 a teljesen magyar ismerősöm keres ennyit igaz OEM nél, nem beszállítónál
2016. máj. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Itt azért páran elvannak tévedve a fizetésekkel. Sose késő tanulni, de számolj, 27 évesen neki kezdel tanul, minimum 2 év érettségi, de ha villamosmérnökként megakarod állni a helyed, akkor emelett max csak alkalmi munkát tudsz csinálni, mert akkor keményen tanulnod, kell, matek fizika, plusz nyelvizsga. De 2 év alatt megtanulni amit más 4 év alatt fiatal fejjel nem könnyű. Aztán még 3,5 év főiskola , plusz ha msc-t is akarsz 5 év, tehát durván 35 évesen lenne diplomád ! Pályakezdőként 35 évesen. Mit lehet vele keresni határ a csillagos ég mindenbe igazából. Szerintem a reális külföldön olyan 3000 eur pl. németországban, aztán lehet 30 év után 4000 eurot keresel.

Kamionozni elkezdenél, ha van B-s jogsid akkor gyorsan megy, fél év 500 ezer ft kezedben a papir, fél évig kezdő vagy nem nagyon ugrálhatsz magyar cégnél elvagy, tanulod nyelvet stb.. utána kimény németországban a déli tartományokban 2-2200 eurot keresnek, északon, tele van román kamionosokkal, keleten lengyel kamionosokkal ott 1500-1800 eurot keresnek. Ausztriában 2000-2800 eurot keresnek kamionosként, cserébe hétvégneként behoznak a telephelyre, meg 2-3 havonta magyarországra haza jöhetsz.

Svájcba 4000 frankot keres egy kamionos, minden nap otthon alszik ami nagyon jó pénz, nemzetközi fuvarozásba 5-6000 frankot is, de svájci cégek nem nagyon mennek nemzetközibe. Plusz nem biztos te leszel az az ember akit küldeni fognak.

Aki azt irta légy asztalos, az olyan dolog hogy persze lehet vele sokat keresni, de ausztriába tapasztalatom szerint 1200 euro körül keresnek.

Amit megérné gondolkodni, hegesztő vagy lakatos, keresett szakmám, ugyan azt keresed mint egy kamionos, persze okj-s bizonyitvány nem elég hozzá, és kell pár év tapasztalat és ügyesség.

Tudod a kamionozás és a villamosmérnökség között akkora szakadék van, mintha azt mondom hogy trabant vagy ferrari, az egyik "úri módon él" gyakorlatilag főnök szerű lehet, a másik pedig az utolsó ember gyakorlatilag, bár nem mindenhol, de őt baszogatja a cég ahova visz vagy ahonnan, a főnöke baszogatja, mindenki lábtörlője...

2016. máj. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Utolsó nem tudom miket kutyultál egybe, de valószínűsítem, hogy csak unatkoztál. Szóval külföldön a kamionos kb 2000-2500 eurót keres jobb helyeken. Erre érdemes rámenni.


Asztalos és hegesztő meg lakatos valószerűtlen, ugyanis nem nagyon szeretem ha a nyakamba lihegnek ha csinálok valamit. Voltam asztalostanuló... ha egy percre megálltál tuti, hogy lecseszett a kis kö*csög főnököd. Ha sűrűn mentél wc-re az volt a baj. Egyszer úgy kihúzta a gyufát a kis ge*ci, hogy egy hétig nem mentem be a műhelybe. Úgy kellett könyörögnie a korcsnak. :DD Úgyhogy köszi az ilyen műhelyes fa*szság nálam ki van zárva. nem vagyok kíváncsi a prolik hülyeségeire, hogy jajj mi volt a Farm-ba meg az Éjjel-Nappal Budapestben. Mivel nem igen szeretnék 7 évig otthon tanulni és 35 évesen kezdeni az életemet inkább kamionoznék. Anyám barátnőjének a férje is megkeresi odakint a 2500 eurót. Az ürge csaja meg csak azért melózik mert otthon uncsizik, nem pedig azért mert muszáj. Kíváncsi lennék, hogy egy kamionos hol lenne lábtörlő amikor mindig úton van. Ülni kell és vezetni ami nálam azért jó mert én eddig is olyan munkákat végeztem ahol ülni kell 10 vagy annál több órát.


De direkt kiemeltem, hogy megmondó emberek ne.

De csak azért is jönnek a negatív dumáikkal.

Mert ha nekik nem lehet jó meg nem lehet esélyük egy jobb életre, akkor másnak se legyen. Rohadjon meg mindenki élete végéig egy műhelyben alacsony bérért. Nahh ezért tart itt az ország, mindenki gáncsoskodik és mindenki csak magára gondol.

2016. máj. 17. 15:45
 16/17 A kérdező kommentje:

Nem neked ment utolsó.

Elnéztem. :D Vagy félreértettem valamit.

2016. máj. 17. 15:47
 17/17 anonim ***** válasza:
na hogy megy a villamos mérnöki?
2021. jún. 5. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!