Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért sír egy vendéglátós...

Miért sír egy vendéglátós hogy nem talál embert? és amikor kiderül milyen feltételekkel és fizetéssel keresne dolgozót padlót fog az ember-még egy valódi hülye se vállalná el.

Figyelt kérdés

Vízparti étterem. A tulajnak van 3 étterme amelyből az egyik idén nem nyit ki. Uis nincs ember. A tulaj január óta keres embert nem kap.

És itt nem semmihez se értő tedd ide tedd oda dolgozót értek mert az lenne. Ha más nem diákmunkás. Mosogatni az is tud.

de szakács szakképzett felszolgáló konyhafőnök netán borszakértő, szóval aki értene is valamihez az nincs.

Aztán kiderül: hát a munka napi 12- 14 óra. bejelentés papíron hát nem annyi… jó ha be van jelentve valami töredékre 4 óra.

Hétvégi munka. hát az alap. Pihenés nélküli dupla tripla műszak: simán. Állandó elérhetőség biztosítása? Igen. Utazási pénzt kéne fizetni vidékinek de arra nincs pénz.

Áruszállítás? Hát arra külön ember meg kocsi stb kéne. De hát erre nem költ a tulaj. Majd a józsi pincér megoldja saját autóval szabadidőben saját benzinnel!! Ahogy azt móriczka elképzeli.

és a fizu: hát nettó 100 alatt lenne. De a jatt a dolgozóé… ha a főnök el nem veszi azt is.


És még van pofája sírni a mocsoknak hogy nincs embere???


2016. jún. 7. 17:13
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szemétség, hanem egyszerű költség-haszon elemzés.


Megnézi, hogy mennyi bevételt tud elérni 1 hónap alatt, és megnézi, hogy ennek a bevételnek a megtermelése mennyi költséggel jár. A két összeg különbsége a haszna.


Ha azt látja, hogy túl nagyok a költségei (például, mert a pincérek túl sokat kérnek, vagy az önkormányzat emeli a bérleti díjat), akkor csökken a haszna. Egy idő után pedig arra jut, hogy jobban megéri ki sem nyitni, mert túl kicsi lesz a haszon a befektetéshez, és a kockázatokhoz képest.


(persze próbálkozhat az árak emelésével, csak ugye az sem megy a végtelenségig, mert akkor meg a vevők állnak arrébb).

2016. jún. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
68%

Mit jelent számodra az, hogy "sír"? Áll az étterme előtt és zokog? Vagy csak simán megjegyezte, hogy nincs embere, most nem fog kinyitni?


Megfordítva a kérdést: sok dolgozó miért sír, hogy nincs magas fizetése? Miért nem tesznek érte? "Sírni" joga van mindenkinek szerintem.

2016. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
54%

Én nem látok problémát.

A munkaerőnek van egy ára, ha megfizeti, lesz embere, ha nem, akkor meg nem nyit ki.

Én sem sírok a boltban, hogy 500 forint tíz deka téliszalámi.

2016. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
"Nem kap". Mit nem kap? Munkaerőt? Esetleg nem talál!
2016. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:

"Hétvégi munka. hát az alap. "


Aki hétvégén pihenni szeretne az ne menjen vendéglátózni. Ez miért negatívum?

Mintha azért sírnál hogy egy éjjeli őrnek éjjel kell dolgozni.

Amúgy meg kereslet-kínálat. Ha emelné a dolgozók fizetését (ami nagyon sok plusz költség) emelnie kell az ételek árait, senki nem menne, ergo csődbe menne az étterem.

2016. jún. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

" Munkaerőt? Esetleg nem talál!"


A munkaerő nem egy elhagyott esernyő a buszon amit megtalálok.

A munkaerő az bizony egy árucikk amit megkapok! Ha megkapom!

Mert a jó munkaerőnek ára is van és kevesebb is van belőle mint kéne.

Szóval még az is lehet hogy megfizetném az árát de akkor se kapok mert hiány van.


De ha még meg se fizetem akkor mi a szarért csodálkozom hogy jaj nincs! Hát fizesd meg és lesz!

vagy menj csődbe.

2016. jún. 8. 11:11
 7/47 A kérdező kommentje:

"Én sem sírok a boltban, hogy 500 forint tíz deka téliszalámi."


Hát ez az de a vendéglátósók és egyéb szutyok vállalkozók telesírják a világot hogy jaj nincs ember pedig lenne felvétel és azonnal be lehetne lépni...

Hát be lehet de akinek megvan az elvárt tudása az ilyen feltételek mellett szarik belépni inkább elhúz külföldre érdekes ott meg tudják fizetni.

Aki meg nem ért semmihez az meg belépne de az meg nem kell.

Egyébként az se igaz hogy az árakat kéne mértéktelenül emelni.

Cska tán a tulajnak nem kéne az utolsó fillért is kilopni a cégből hogy a 3 audi mellé legyen egy negyedik is.

Tán tisztességes bért kéne fizetni.

De várjunk az nem jó. Hát akkor miből lenne új kocsi meg prosti meg új ház meg stb?

2016. jún. 8. 11:22
 8/47 anonim ***** válasza:
34%

"egyéb szutyok vállalkozók telesírják a világot "


Mivel bántották meg a pici lelked a vállalkozók? Vagy csak szimplán irigy vagy? Menj el akkor te is vállalkozni.

2016. jún. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

Már miért mennék vállalkozni?

Hogy engem is gyűlöljön mindenki mint egy főnököt a beosztottai? Hogy az én kocsim is le legyen öntve reggelre kromofággal mint egy volt helyemen a főnök kocsija?

Tudod mit? Maradok alkalmazott.

És én döntöm el hol és kinél.

2016. jún. 8. 12:39
 10/47 anonim ***** válasza:
54%
Nem minden főnököt és vállalkozót gyűlölnek az alkalmazottai. Ha ilyen gyűlölet van, az már rég rossz. Az még rosszabb, ha úgy gondolod, hogy ez a természetes, mert akkor rossz a hozzáállásod.
2016. jún. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!