Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is könnyebb a...

Szerintetek is könnyebb a nőknek pénzt keresni manapság?

Figyelt kérdés
Itt most nem a prostitúcióra gondolok, hanem pl a nőket sokkal inkább alkalmazzák egyes poziciókban mint a férfiakat mert ők "jobban mutatnak" pl eladónak vagy recepciósnak, hostessnek. A sok szépségversenyből szintén lehet pénz hazavinni.
2016. jún. 20. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Pont, hogy nehezebb.

Ugyanis a legfőbb előnye egy férfinak a nővel szemben, hogy a férfiak nem lesznek terhesek és nem fognak szülni. Ha egy nő még fiatal, akkor azt nézik, hogy vajon mikor fog szülni, ha így lesz, akkor hogyan tudják pótolni. Ha meg valaki már szült gyereket, akkor automatikusan azt nézik, hogy hát, nem nagyon kéne alkalmazni, mert ha beteg lesz a gyerek, akkor jön a táppénz.

Illetve a férfiak szinte bármilyen munkát el tudnak végezni, legyen az fizikai, vagy akár szellemi. Míg a nők a fizikai munkák nagy részét nem tudják elvégzeni. Vagy csak nagyon kevesen.

Szóval a férfiaknak jóval több a lehetősége!

2016. jún. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
baromság amit az első ír, inkább mindenhova felvesznek egy nőt mint férfit, nőként sokkal könnyebb boldogulni a mai világban
2016. jún. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

"Ha meg valaki már szült gyereket, akkor automatikusan azt nézik, hogy hát, nem nagyon kéne alkalmazni, mert ha beteg lesz a gyerek, akkor jön a táppénz."


ezt soha nem értem, miért hátrány a nőknek, amikor a férfiakra is vonatkozik...

2016. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Ennyi hülyeséget. Nyilván hostessnek meg recepciósnak inkább nőket választanak, de ők nem is keresnek valami sokat. Jobban fizető állasoknàl viszont nagy hátrányban vannak a nők. Én pénzügyön vagyok nőként, szerintetek az én vagy a férfi kollégám fizetése a (jóval) magasabb? Amikor 2 teljesen azonos kvalitású pályázó közül választanak vezetőt, szerintetek a nő vagy a férfi nyeri el a pozíciót? A nőket sajnos szellemi munkáknál és magasabb pozíciókban sokkal kevesebbre nézik, sokkal többet kell bizonyítaniuk, pont azért, mert sok férfi csak annyit lát belőlük, hogy "jól mutatnak-e" vagy sem, és fel sem merül, hogy esetleg értelmesek is.
2016. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én sajnos azt látom, hogy a "sokkal többet kell bizonyítaniuk" mondatot a 99%-uk azzal tartja szinonim fogalomnak, hogy "sokkal többet kell nyalniuk a főnöknek, meg intrikálniuk a kollégáik ellen".
2016. jún. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 3


Elvileg igen, de gyakorlatilag nem az apák maradnak otthon a beteg gyerekkel legtöbb esetben.

2016. jún. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"ezt soha nem értem, miért hátrány a nőknek, amikor a férfiakra is vonatkozik..."

Mióta esnek a férfiak teherbe és szülnek????

2016. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
olvasd el még háromszor, melyik mondatrészre reagáltam, ha nem sikerült értelmezni, akkor szólj és segítek.
2016. jún. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És szerinted mégis ki fog nagy százalékban otthon maradni táppénzen a gyerekkel? Hát, képzeld el, hogy az esetek nagy többségében az anyuka, vagy legalábbis sok munkáltató ezt nézi, hogy azért nem alkalmaz nőt, mert úgyis ő fog otthon maradni táppénzen!
2016. jún. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!