Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez hátránynak számít, ha AWI...

Ez hátránynak számít, ha AWI hegesztő munkára jelentkeznék?

Figyelt kérdés

Jelenleg tökéletes helyem van,de a későbbiekben ki szeretnék menni külföldre.



Fogyóelektródás bizonyítványom van,csak erre szól,tanfolyamon raktam le. AWI-val úgy kerültem kapcsolatba,hogy felvettek olyan gyakornok félének.


Úgy jelentkeznék AWI-s munkára,hogy van:

-tapasztalatom belőle

-2 minősítésem saválló lemezre (későbbiekben lehet,hogy lesz több)

-tűzvédelmi szakvizsga

-darukezelői engedély

-targoncavezetői engedély

-meg ugye a fogyós végzettség

-fogyós minősítés 10-es lemezre 3 sorból,függő pozíció


De a fogyós nem számít itt..


Ezek tudatában van valami hátrányom? Főleg a végzettség hiánya miatt kérdezem.



2016. júl. 3. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi hátrányod nincs. Miből lenne a hátrányod? Most akkor rendes hegesztő szakmunkás végzettséged van? Mert ott van huzalelektróda, bevont elektróda, gázhegesztés, volfrámelektródás hegesztés is a 2 év alatt, én úgy tudom. Vagy mi az, hogy tanfolyamon raktad le?


Egyébként teljesen mindegy. Ha fel tudod mutatni, hogy x évet hegesztőként dolgoztál, és dolgoztál AWI-val is, van 2 minősítésed, az már belépőnek elég. Egy komoly cég meg úgyis próbahegesztést csináltat veled a legelején, anélkül nem vesz fel. Ha ügyes vagy, még a minősítés hiánya sem lenne baj, majd csináltatnak neked..

2016. júl. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 goaus ***** válasza:
Első hozzászóló tökéletesen leírta lényeget. A tudás, tapasztalat számít elsősorban, a minősítés meg segít ezt előtámasztani. Semmiféle hátrányod nem lesz.
2016. júl. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem rendes hegesztő szakmunkás bizonyítványom van. A munkaügyi központ indít hegesztő tanfolyamokat,egy olyanon végeztem el a fogyóelektródás védőgázas ívhegesztést. Amit kaptam bizonyítványt,a részszakképesítés van aláhúzva és az áll benne,hogy fogyóelektródás védőgázas ívhegesztő. 6-7 hónap egy ilyen. Szóval a bizonyítványom csak erre szól.

A jómúltkor néztem,akkor indítottak bevont és volfrámelektródásat. Ezek is 6-6 hónaposak és csak az adott eljárásra kapsz papírt,esetemben a fogyóelektródás védőgázas ívhegesztés volt.


Azért kérdeztem,merthogy ugye nincs rendes 2 éves hegesztő bizonyítványom,vagy hogy nincs egy ilyen rész szakképesítésem ami volfrámelektródára szól és hogy ez mennyire hátrány. Ezen aggódtam.



Köszönöm szépen a válaszokat!

2016. júl. 4. 23:36
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok


Szerintem ne aggódj ezen. Igazából pont a 2 leggyakoribb eljárásban vagy jártas, huzalelektródás hegesztésről szakmai papírod is van + minősítés, de AWI-ból is lesz munkatapasztalatod és minősítésed is. Szerintem ez így egy teljesen ütőképes kombináció.


Itthon is körülnéznék a helyedben, értelmes cégek egy jó hegesztőt megfizetnek rendesen. De persze megértem ha külföldre akarsz menni, sajnos a jó hegesztők kellenek, itthon meg egyre kevesebb az igazi szakember.

2016. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mióta AWI-zol?
2016. aug. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!