Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Veszteséges munka, idegbeteg...

Veszteséges munka, idegbeteg főnök?

Figyelt kérdés

Pincérkent dolgozom most a nyáron, mar harmadik éve, azonban a pincerkedest ebben az évben kezdtem.

A főnök teljesen rám szállt érzéseim szerint, folyton ordibal ha valamit rosszul csinalok, vagy ha epp valami nem tetszik neki. Ha kérdezek ugy felel mint egy kutyának. Sot talán egy kutyának is szebben felelne. Nehezen birom mar elviselni, minden este sírok itthon miután végzek.

Tegnap volt egy rontott rendelésem, es meg azt is kifizette velem, holott mással nem.

Ma pedig valakinek rosszul adtam vissza, ezért nagyon kevés borravalohoz jutottam (es ugye ez a fizetés), mire bunkon közölte, hogy 'vannak gyengébb napok'.

Nagyon gondolkozom a felmondason. Eddig a penz tartotta bennem a lelket, de az elmúlt ket napban annyit kerestem amit általában egy asztal ad. Szerintetek hogy húzzam ki nyar végéig?



2016. júl. 7. 23:32
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy, mondj fel, és keress más helyet. Ne hagyd, hogy lábtörlőként használjon a főnököd. A pincérszakma úgyis a legkizsákmányolóbb szakmák között van. Ha nem élet vagy halál kérdése az átmeneti pénzkiesés, jobb lesz az neked mentálisan is, ha nem maradsz ott tovább.
2016. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy család jobaratja a munkáltató (meg a szüleimmel elek, szeptemberben költözök el es ahoz kell a penz) es a szüleim nem szeretnek hogy felmondják, főleg most hogy 'jön a szezon'. Amugy köszönöm a valaszod
2016. júl. 8. 00:21
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként vajon máshol jobb a helyzet?
2016. júl. 8. 00:22
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Mi köze ennek ahhoz, hogy a szüleid ismerik a főnöködet? Inkább lebetegedsz?
2016. júl. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Kezd el munkát keresni, az nem kerül semmibe, nyár van, millió helyen keresnek pultozni is embereket, ha nem ragaszkodsz a pincérkedéshez kizárólag és ha találsz mást, mondj fel. Így nem lesz üres időszak amikor nem keresel semmit. Ha pedig nem, akkor el kell fogadnod hogy ott ez a helyzet és kibírni.
2016. júl. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Micsoda? A főnököd a család jóbarátja és így viselkedik veled?

Vagy az ő főnöke, a nagyfőnök az?

Mert akkor családi barátság alapon keressétek meg és mondjátok el neki, hogy mi a helyzet. Mert ha a nagyfőnök odaszól, akkor a kisfőnök visszavesz az arcából.

2016. júl. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

"folyton ordibal ha valamit rosszul csinalok, Ha kérdezek ugy felel mint egy kutyának. Sot talán egy kutyának is szebben felelne. Nehezen birom mar elviselni, minden este sírok itthon miután végzek."


És a szüleid ezt nem veszik észre? Ha a család jóbarátja, és a szüleid nem szeretnék, ha felmondanál, akkor első körben a szüleimnek szólnék, hogy hogyan oldjuk meg ezt a problémát. Ha a szüleid részéről nincs hajlandóság, akkor pedig egyszerűen odaállnék a főnök elé és megmondanám: lehet, hogy hibázok, lehet, hogy nem vagyok tökéletes, de én is ember vagyok és ezért elvárom, hogy tisztességesen, emberi módon beszéljen velem. (amúgy a vendégek előtt ordibál Veled? mert akkor még azt is felhoznám :-) )


Nem a levegőbe beszélek, volt főnököm, aki azt mondta:" azt hazudtad, hogy..."

Nos, tekintettel arra, hogy kínosan ügyelek arra, hogy becsületes legyek (és az is voltam) és az elmúlt 20 évben (lehet, régebb óta) senki nem vádolt meg ilyennel, így vérig sértődve kikértem magamnak. Közöltem, hogy nincs joga ilyeneket mondani, mert... mire Ő: de igen, mert én vagyok a FŐNÖK! Mire én: ez nem jogosít fel arra, hogy igaztalanul megvádolj. És itt ért véget a történet - ki lettem rúgva, de nem bántam, mert már úgyis fel akartam mondani.

Addig, amíg a dolgozók balga módon tűrik, hogy a Főnök lábtörlőnek használja őket, addig meg is teszik. De ha a dolgozó kikéri magának és felmond, akkor majd eljutnak odáig, ami a Balatonnál alakult ki tavaly - nem lesz már munkaerő...

2016. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azt elfelejtettem leírni, hogy azóta többször találkoztam már ezzel a volt főnökömmel, totál kedves, mézes-mázas, és élvezem, hogy én meg emelt fővel járhatok :-))


és azóta lett egy jobb helyem, ami majdnem annyi pénzt hoz, csak kevesebb idegbajjal és több szabadidővel :-)

2016. júl. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Én a helyedben várnék egy zsúfoltabb napot, és amikor beugat megint hozzávágnám ami éppen a kezemben van, és elmennék.
2016. júl. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!