Önéletrajz írás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg munkát keresek, nemrég mondtam fel a munkahelyemen és hát önéletrajzot kellene frissíteni :)

Májusban visszamentem a régi munkahelyemre, viszont 2 hónap után ott is hagytam. Az önéletrajzban nem nézne ki jól, hogy visszamentem 2 hónapra a régi munkahelyemre, de ha kihagynám azt a 2 hónapot(mintha addig sem dolgoztam volna), az sem lenne túl szimpatikus.

Kérlek segítsetek, hogyan legyen "jobb" az önéletrajzom, illetve mivel lehetne feldobni, mit érdemes beleírni?

Köszönöm a válaszokat

2016. júl. 13. 12:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: inkább egy oldalas vagy két oldalas legyen? Egy oldalra nem fér ki minden, viszont 2 oldal már túl hosszú lenne?
2016. júl. 13. 12:32
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi a foglalkozásod? Ha 8 órás betanított vagy elég a fél oldalas is, felsorolva hol voltál, ha valami speciálisabb akkor jobb a hosszabb, ugyanakkor tömörebb CV.
2016. júl. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Éppenséggel bele is írhatod, csak arra készülj fel, hogy tuti rákérdeznek, és akkor valami jó frappáns módon kellene megindokolnod mi miért történt.

Mennyi idő kihagyás után mentél vissza? Miért hagytad ott? Először is te hagytad ott vagy ők raktak ki?

2016. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Az önéletrajz 1 oldal, sosem több.

Minden egyéb dolgot leírhatsz a motivációs leveledbe ha szeretnél, de nálunk pl az 1 oldalnál hosszabb CV-k legtöbb esetben kukák.

2016. júl. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kónya Ágnes ***** válasza:
100%

Az önéletrajz esetében nem a terjedelem a lényeg, hanem a tartalom. Ha érdekli a munkáltatót, toborzót, ami az önéletrajzodban szerepel, akkor 3 oldalt is simán végigolvas.

Persze, a több oldalas önéletrajz hosszabb szakmai életút esetén indokolt és akkor, ha sok mindent tettél le az asztalra.

Ha ugyanabban vagy nagyon hasonló pozícióban dolgoztál a régi és a régi-új munkahelyeden és nem szeretnéd, ha már a jelentkezésnél az önéletrajzod a kukában landoljon a két hónap miatt, akkor ezt így érdemes feltüntetni a szakmai tapasztalat résznél:

Pénzügyi asszisztens, Budapest 2012-2015

XY cég neve

XY cég neve

XY cég neve

Főbb eredmények, feladatok:

Ha pedig az interjún rákérdeznek, hogy hol meddig voltál, akkor egy nagyon ügyes válasszal könnyen le tudod küzdeni ezta hátrányt ott is.

2016. júl. 14. 11:11