Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire számítsak öregségemre,...

Mire számítsak öregségemre, ha 32 éves koromig nem. Volt bejelentett munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Güriztem a megélhetésésrt,dolgozom 20 éves korom óta,12 év alatt több helyen is melóztam,de Sehol nem jelentettek be. Így mire számítsak,nyugdíjasként éhen fogok halni?

2016. júl. 21. 09:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

ha most vagy 32, akkor esélyes, hogy vagy nem leszel már nyugdíjas, vagy minimális zsetont fogsz kapni akkor is ha rendesen dolgozol.


Én 31 vagyok és úgy kalkulálok, hogy nem lesz nyugdíjam. Érdemes erre felkészülni. Takarékoskodj, nyiss önkéntes nyugdíj számlát, vagy bármi, készülj fel arra, hogy nem lesz nyugdíjad. Ha bejelentett melód se volt, akkor pedig 100%, h minimálisat fogsz kapni.

2016. júl. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

úgy értem ha nyugdíjas korodig alig lesz bejelentett melód, akkor garantált, hogy max minimál jár.


(plusz hiába van bejelentett melód ha onnan is csak a minimumot fizetik utánad)

2016. júl. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A legböszmébb Feri ***** válasza:
67%

Majd bepereled a gyerekeidet, unokáidat, a testvéred gyerekeit, lehet, hogy még az én gyerekeimet is.

Fél évig élsz a más pénzéből, mint Marci Hevesen, aztán valaki megunja, és arzént kapsz.

A másik lehtőség, hogy kihasználod a még hátralévő 35 aktív évedet, és trógerolás helyett gondoskodsz magadról.

2016. júl. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is 32 évesként kiszámolta, így nálad is kb. az a helyzet, hogy ahhoz hogy a "jelenlegi" életszínvonaladat tartani tudjad, a fizetésed 40%-át félre kell raknod. Azért mondom hogy a jelenlegi, mert ha eddig nem raktad félre, akkor a fizetésed 100% jelenti azt a szintet.
2016. júl. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

nyugdíj? elemzők azt mondják, hogy 15-20 év múlva már összeomlik a mostani nyugdíjrendszer.. Nekünk 35-40 év mire oda jutunk.. vagyis addig papíron 2x is összeomolhat.


Felesleges ezzel számolni!

2016. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mire te nyugdíjba mennél, simán felviszik 75 évre a nyugdíj korhatárt, amit jó eséllyel meg se érsz.
2016. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Aki a nyugdíjra épít iszonyatosan buta ember.

Nyugdíjad SOHA ismétlem SOHA nem lesz.

Magadnak kapard ki a gesztenyét.

1. Szerzel egy piacképes szakmát

2. Vállalkozást indítasz,megtanulod hogyan kell vállalkozni

3. Dolgozol keményen


Vagy öreg korodba kinyírod magad,ha a felsőt nem csinálod hidd el jobban jársz.

2016. júl. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
előző: ha szerinted milliós vagy akár csak százeres tömeg lesznek így akkor majd asszed nem lesz lázongás vagy valami? haggyad már...
2016. júl. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kinyírják őket,kutyát nem érdekli,erre ne alapozzunk.

Lázadhatnak,de nem fognak velük foglalkozni,piacképes tudás kell és nem várni soha az államra.

2016. júl. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
jelenleg ott tartunk hogy a nyugdíjakat évről évre szépen emelgetik... + nők korai nyugdíjazása..pff...
2016. júl. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!