Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire számítsak öregségemre,...

Mire számítsak öregségemre, ha 32 éves koromig nem. Volt bejelentett munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Güriztem a megélhetésésrt,dolgozom 20 éves korom óta,12 év alatt több helyen is melóztam,de Sehol nem jelentettek be. Így mire számítsak,nyugdíjasként éhen fogok halni?

2016. júl. 21. 09:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj az,nyugdíjra aki alapoz hát nem sok gógyija lehet.

Miért az államtól várjátok a megoldást miért nem tesztek magatokért?Miért nem képzitek magatokat?

Vagy annyira jó lesz majd havi 50-ből megélni akkor?

2016. júl. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
azért mert annak amit a munkáltató kifizet utánam ( nem Br) lenyúlják több mint a felét + 27% áfa... ezért kellene járjon valami majdan, nem? ha nem vonnának csak ennek az ötödét akkor annyival többől lehetne félretenni öregkorra...
2016. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Dudok Andrásné ***** válasza:
26%
Azért hogy nem voltál bejelentve magad hibáztasd!!De ha meg tudtál róla sokkal több pénzt kaptál.DE: Megütötted a főnyereményt hogy nem büntettek meg több százezer forintra!! Ja a másik ha baleset ért volna mivel tb. sem fizettél milliókba került volna a kórházi ellátásod!!Nem tudom szüleid olyan jól állnak, hogy ezt bevállalták??Nekem 4 gyerekemvan, de ha kételkedtem a munkáltatóban bementem az OEP hez és azonnal meglehet tudni be vagy e jelentve?Igen most akkor lehetne 12 éves munkaviszonyod. Azon legyél hogy normális munkáltatod legyen ne sunnyogd el a nagyobb pénz érdekében a járulék fizetést!! Tudom nem vigasz nekem most 46 év munkaviszonyom van a nyugdijam most már 63 000. ft. Vagy irány külföld ahol 10 év alatt annyit keresel mint itthon 50 év alatt.Látod ma is itthon azok éheznek akik végigdolgozták az életket,akik meg semmit vigan élnek a mi pénzünkből, ségélyből!!!!
2016. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Kedves Dudok Andrásné. Maga olyan okos tetszik lenni,de könyörgöm mondja már meg ki a jó ég mondta azt magának hogy nem fizettem TB-t? Tessék elképzelni,magam után fizetem a mai napig a havi 7000 Ft-ot. Na ehhez mit tetszik szólni? Az meg nem mindegy hogy mennyire gazdagok a Szüleim?
2016. júl. 22. 17:14
 15/17 Dudok Andrásné ***** válasza:
0%
Akkor fizetni kell a nyugdijjárulékot is és máris lesz nyugdij és nem kell éhen halnod!!!!Itt hibáztatod a munkaadóid, mikor te szépen a több pénzért csaltál 12 évig!!! Ennnyiiiii!!
2016. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Azt mégis hova fizessem? Elmondod? Mert én ilyenről még nagyon nem.hallottam,hogy magam fizetem a ny. Járulékot. Valamit keversz nagyon
2016. júl. 23. 23:09
 17/17 anonim ***** válasza:

Andrásnénak fingja nincsen, mit beszél. Nem a kérdező csalt, hanem a munkáltatója. Nem a kérdezőt büntetnék, ha kiderülne, hanem a munkáltatóját. A közhiedelemmel ellentétben még ha nem is fizette volna kérdező a TB-t, akkor sem fizettetik ki vele a többmilliós műtétet (ez nem Amerika), csak a TB-t kellett volna a nemfizetett időszakra (max 5 évre) visszamenőleg. De itt ez se áll fenn, mert fizette.


Tudom, hogy régi a kérdés, csak azért válaszoltam, hogy ne fals infók terjedjenek innen is.


Kérdező, ha bármi bizonyítja, hogy dolgoztál azoknál a cégeknél, akkor tudod őket jelenteni a nyugdíjbiztosítónál (csak ha nem függsz tőlük most is, mert emiatt bajba kerülhetnek).

2016. dec. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!