Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet csinálni olyan...

Mit lehet csinálni olyan céggel aki minden nap dolgoztatni akar?

Figyelt kérdés
Van egy üzem ahol szakmunkásként dolgoztatni akarnak minden nap, arra gondoltam munkaügyi bíróságra vinném az ügyet. A munkaszerződésben persze nem ennyi munkaidő van, hogyan bizonyíthatom mint munkavállaló? Valószínűleg a kollégákra nem számíthatnék a bíróságon, mint tanú.

2016. aug. 1. 17:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Látom teljesen más irányba indultak el a válaszok mint amire kíváncsi voltam. Azt érdekel volna a munkaügyi bírásgón mire lehet számítani.
2016. aug. 1. 20:04
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerződésben mi van? így lehetetlen válaszolni a kérdésedre.
2016. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
8 órára vagyok bejelentve a többi feketén. Nincs jelenléti ív.
2016. aug. 1. 20:37
 14/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, egyáltalán nem mentek el más irányban a dolgok.

7-es válaszomban elég alaposan válaszoltam, pl.:

"Gondolod, hogy van olyan munkaügyi Bíróság, aki 2 hét munkaviszony után komolyan vesz Téged és bármit is megítél?... Hát nem. Ha normális, hónapok óta tartó munkaviszonyod lenne, akkor talán..."


Ezen kívül a jelenléti ív nélkül egyáltalán nem tudod bebizonyítani, hogy nem kaptál szabadnapot és még egyszer leírom: a munkáltató kötelezhet túlmunkára.


Ja, ha Te azt nevezed más iránynak, hogy nem azt mondjuk, hogy kaphatsz kártérítést, akkor tényleg másfelé mentünk, mert így nem kaphatsz.

2016. aug. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
A törvény tiltja az ennyi túlórát én ilyenről nem tudok. 1 hónap szabadnap nélkül törvényes? Ez így kemény. Ilyen csak mo n van kb.
2016. aug. 1. 20:39
 16/17 anonim ***** válasza:

"8 órára vagyok bejelentve a többi feketén. Nincs jelenléti ív."


Kösz ebből aztán kiderül hogy szombat-vasárnap dolgozni kell-e, illetve a túlóra sem derül ki, kérdező te nettó reménytelen eset vagy...

2016. aug. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Azért nem adnak egy szabadnapot se mert akkor más is kér."


Még szerencse, hogy a munka törvénykönyve alapján jár a szabadság.

2016. aug. 3. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!