Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a FRANCÉRT nincs munka?...

Mi a FRANCÉRT nincs munka? Miért a szimpatikus embert választják a kvalifikált helyett? Miért ér ló. T a neten szerzett szaktudás? Miért vannak nyugaton is embertelen körülmények?

Figyelt kérdés
Próbáltam az utóbbi években tanulni, programozás stb. videóvágás média szerkesztés marketing fordítás. A szabadúszó oldalak használhatatlanok, külföldön csak munkásszállón van munka itthonról meg ne is beszéljünk. Neten se lehet pénz keresni meg rendes munkából sem lehet megélni. Iskolám 8 általános. Külföldön is csak többműszakos nehéz fizikai munkák vannak. Tényleg ha valakinek nincs végzettsége annak hiába van szaktudása mehet csövezni mert a neten is látják hogy semmi sulit sem végzett így tuti hülye a programozáshoz és a többihez? Az euwork is 2 ágyas szobákban kínál szállást ami kb. embertelen körülmények nyugaton. Nagyon szomorú vagyok. :'(. Adjatok tippet mert tényleg elmegyek északnyugatra csövezni. :( 20/F.
2016. aug. 3. 19:08
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
65%
#6 én is hegesztő vagyok és hülyének se mondom magam, de 130e bruttónál jobb ajánlatot Budapesten még nem kaptam!
2016. aug. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
89%

Mi a francért nincs munka? > van munka. a betöltetlen állások elég nagy hányada informatikai állás.


Leírták előttem miért nem kellesz. Őszinte leszek: én sem szeretnék egy 8 általánost végzett emberrel együtt dolgozni. Tanulatlan vagy.

Még ha az érettségit nem is tartod sokra, azért létezik egy ún. általános műveltség.

Azért legyen már egy szint, amit elvárunk magunktól is.


Miért is nézed semmibe az érettségit? Hiszen te sem tudtad letenni!

Amikor állást keresel, mit gondolhatnak rólad? Nem vagy kitartó. Visszariadsz a kihívásoktól. Nem tudod befogadni az új információt. Esetleg nem boldogulsz közösségben, nem tudsz prezentálni egy előadást, nem vagy csapatjátékos?

Hiszen egy közösségben nem tudtál végigseggelni 4 évet, ami után a legbutábbak is megkapták a kettest érettségin?

Kimaradtál a suliból, mert hű de kemény voltál? Vagy drogoztál?


Na és még egy fontos dolog: miért a szimpatikus ember választják? Te kit választanál? Az antipatikust? Aki egész nap morog, akinek semmi nem jó, aki kötekedik, ezáltal rossz munkahelyi légkört teremt, ahol az emberek nem szívesen dolgoznak?

A szimpatikus ember pedig valószinüleg kvalifikált IS, hiszen ha nem az lenne, el sem jutna az interjúig. Ha pedig van 2 ember, akiknek megfelelő a végzettsége, egyértelmű, hogy azt választják, amelyik szimpatikus.


És egy nagyon fontos dolog: te NEM vagy kvalifikált, ne nevezd magad annak.

A kvalifikált jelentése: képzettség, képesítés, minősítés-latinul. Tehát kvalifikált = képzett, képesített, minősített.

Te nem vagy az. Téged nem a szimpatikussal szemben nem választanak, azaz semmi nincs a tarsolyodban, ami egy ilyen munkánál előnyt jelentene.


20 éves vagy csak. Mit tettél magaddal?

Ne az országot, a kormányt, a politikát, stb. hibáztasd, hanem lásd be, hogy ezt bizony te cseszted el!

És mi tart vissza, hogy ilyen fiatalon tegyél valamit az ellen, ami visszahúz?

Estin heti 2 nap, és 2 év alatt leérettségizel, mindenkinek sikerül, aki nem értelmi fogyatékos.

Nem egy olyan 30-on felüli ismerősöm van, aki megcsinálta. Munka mellett, nem ám munkakeresés mellett, ahogy most te vagy! Van időd, és még nem ment el melletted az élet.

Ne panaszkodj, ne puffogj, hanem tedd meg a szükséges lépéseket!

2016. aug. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
74%

Mi pl. folyamatosan keresünk C++os embert, angolul kommunikálni tudni kell, Linux alatt kell dolgozni konzolban, alapvető networkös tudás elvárt, meg minimális algoritmuselmélet, jó problémamegoldó képesség, apróságok, mint a verziókezelők, szövegszerkesztők ismerete, és persze intim közelségből kell ismerni a C++t. Ha ezt teljesíted jár a 800e bruttó + juttatások, Budapesten.


Onnan tudom, hogy nem felelsz meg ezeknek a feltételeknek, hogy ilyen kvalitásokkal még vagy egy tucat hazai céget tudnék felsorolni, ahova a fent említett összegért bármikor felvennének.

2016. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

"Èrdemleges, piackèpes szaktudàsod nincs. "


ha szerinted a c++t nem mondják piacképesnek akkor mit.


a hegesztőnek: nekem 8 ált al br 120 at ajánlottak takarításért. külvárosban.

2016. aug. 3. 20:25
 15/36 anonim ***** válasza:
77%

"c++t nem mondják piacképesnek akkor mit"


mondjuk ezt is kifejtették már többen is, de érdekes módon ezt nem akarod észrevenni.


önmagában ez SEMMI.

kell még hozzá egy csomó minden, amit az iskolában megtanítottak volna.

a kőművest sem veszik fel, ha nagyon szép járdát csinál, de olyan falat nem tud felhúzni, ami állva is marad.

2016. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
79%
Önmagàban a C++ valóban nem sokat ér. Tipikusan proli a gondolkodàs módot, ezèrt nem vittel mèg semmire.
2016. aug. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
62%

azért kíváncsi lennék erre a szípluszplusz tudásra


gondolom valami 20 nap alatti netes önképző lehet amit 8 általánossal alkotni lehet a nyelven


amikor függvényt definiálsz azt hogy kell elképzelni alapvető algebrai ismeretek nélkül?

2016. aug. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

17: Mélyen sértő az írásod!


"amit 8 általánossal alkotni lehet" Miért kell diszkriminálni? Aki 8 ált. os az csak biorobot lehet?! Épp ellenkezőleg!

2016. aug. 3. 22:07
 19/36 anonim ***** válasza:
igazából aki nem annyit tud, mint a 8 általánost végzett, az miért b**ziskodik itt? rakja le az éretségit, menken felsőoktatásba oszt nem kell magyarázkodni
2016. aug. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Már bocs de az oktatáshoz semmilyen skill vagyis képesség sem kell. max. fotelfenék de egy idióta is le tudná tenni az érettségit ha érdemesnek vélné. milyen képesség kell hogy megtanulj információt? memóriája a 80 iqsnak és a 140 iqsnak is van.
2016. aug. 3. 22:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!