Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek milyen munka...

Szerintetek milyen munka illene hozzám? 22L

Figyelt kérdés

Jelenleg irodában dolgozom 2,5 éve, de csak scannelek, lefűzök, borítékolok főállásban. Nem beszélek ügyfelekkel, nem e-mailezek... Jó, hogy nincs rajtam nagy felelősség, de már beleőrültem az unalmas, monoton munkába és abba, hogy más lustaságához vagyok igazítva. Attól függetlenül a hellyel nincsen bajom.


Imádok beszélgetni, mások lelki problémáit kezelni, fogalmazásokat írni, elmélkedni, autót vezetni, intézkedni, kombinálni, hogy mit hogyan oldjak meg, de nem szeretek és sajnos nem is bírok sokáig egy helyben ülni, utálok stresszelni, nem szeretem, ha dirigálnak nekem és csicskáztatnak, nem tudok rátukmálni felesleges dolgokat emberekre és nem is akarok, túl őszinte vagyok ehhez.


Pénzem nincsen, amit betudnék fektetni valamibe, viszont inkább a talpra esettség és kreativitás jellemző rám, mint a tunyaság, de van hova fejlődni e téren. Kétbalkezes vagyok. Nem szeretnék napi 8 óránál többet dolgozni.


Sajnos túl vegyes személyiségi tulajdonságaim vannak ahhoz, hogy tudjam milyen munka illene hozzám igazán.


Végzettségem logisztikai ügyintéző, megvan az angol középfokú nyelvvizsgám, ősztől pénzügy-számvitelt fogok tanulni felsőoktatási szakképzésen, aztán doplomázni szeretnék belőle (csak azért, mert egy közgazdászt szinte mindenhová felvesznek), persze mellette még sokat angolozni, spanyolt tanulni. Terveim vannak, de ezek a nyelvtanulás kivételével egyáltalán nem érdekelnek, sőt tanulni sem szeretek, csak azért erőltetek mindent, hogy ne legyek semmirekellő, de sajnos pont ettől leszek az. Másoknak tudok jó tanácsokat adni, de a saját életem valahogy nem áll össze. Szívesen lennék pszichológus, de szinte lehetetlen ilyen téren továbbtanulni a magas pontszámok miatt. Ahhoz, hogy vért izzadva 100%osan emelt érettségiket csináljak nincs elég akaratom. Akartam még nyomozó, újságíró lenni, de egyik sem az igazi. Ezeket ha összegyúrnánk úgy talán jó lenne.


Tudom, hogy most le leszek szólva, hogy ez szánalmas, de nem érdekel. A szánalmas az lenne, ha nem is gondolkodnék a jövőmön.


Van ötletetek?:)


Köszönöm a segítséget!



2016. aug. 10. 11:31
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt elfelejtettem, hogy nem bánnám, ha a fizetés jó lenne.:)
2016. aug. 10. 11:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem tipikusan a "felsővezető jobbkeze" ugrott be. Egyszer találkoztam egy ilyen jellegű munkát végző nővel. A szó szoros értelmében titkárnő volt, de valójában nagyon fontos volt a munkája és szerintem a fizetése is elég magas lehetett. Nem tudom, hogy hogy jutott el ebbe a pozícióba, de a munkáját nagyon jól végezte. A főnökével megbeszélték, hogy mi meg hogy legyen, mikor hova kell menni, mit kell intézni és ő volt a kivitelező. Telefonálgatott, fogadta az embereket, megoldotta a szorult helyzeteket, odafigyelt rá, hogy minden körülmény rendben legyen stb. Amit leírtál magadról az nekem pont ilyen.

Szerintem ennek a nőnek nem dirigált a főnöke, hanem valamennyire partnerként kezelte és adott a véleményére.


Lehet, hogy nem sokat segítettem, de talán egy kicsit hasznos. :)

2016. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy szánalmas, csak a kérdésed értelmetlen, neked kéne tudni, mi az, amire vágysz. A pénzügy-számvitellel már jó irányba haladsz, avval annyifeéle lehetőség vana kontorllertől kezdve a köynvelőn át a köynvvizsgálóig, mint égen a csillag.

viszont ha utálsz stresszelni és azt se bírod, ha megmondják mit csinálj, úgy marha nehéz mit mondani, mert ilyen fiatalon, ilyen végzettséggel mindenhol a szamárlétra alján leszel alkalmazott...

2016. aug. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!