Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van család barát munkahelyet?

Van család barát munkahelyet?

Figyelt kérdés

Gyesen lévő anyuka vagyok, szeretnék visszaállni dolgozni. Sok helyre jelentkeztem, de a legtöbb helyen a kérdés Van hova tenni a gyereket ha beteg? Ez normális?

Sajnos én nem tudom minden esetben megoldani a felügyeletet. Más is jár ilyen cipőben?



2016. aug. 12. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

Én 26 évvel ezelőtt szültem a fiamat. Amikor 3 évesen munkahelyet kerestem ( mert ahonnan eljöttem gyedre az csődbe ment) napi szinten megkaptam ezt a kérdést. Egyszer meguntam, és egy ilyen kérdésre azt mondtam a főnöknek, hogy ha kell írásba adom, hogy ha a kicsi beteg lesz, akkor én nem fogok táppénzre menni, mert a mama fog vigyázni rá. Erre a válasz az volt, hogy

- de a gond az, hogy magácska még olyan fiatal ( 25 éves voltam) bármikor szülhet újra, és így megint kiesik...

Na erre csak annyit mondtam, hogy ez a munkahely annyira azért nem jó, hogy még el is köttessem magam.


SZóval a problémád nem új dolog, már gondot okozott 30 évvel ezelőtt is.

2016. aug. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

ilyen csak akkor létezik ha a vállalat a tied, és működik nélküled is. Mármint van alkalmazott, aki el tudja vinni.


Amúgy felejtős!

2016. aug. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 acelsziv ***** válasza:
41%
Én pl ha kell simán tudok otthonról is dolgozni. Távolról hozzáférek a cég rendszereihez és kész. Ez volt már hasznos a gyerekek miatt.
2016. aug. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
86%
Nehéz nagyon. Talán ha sikerül a közszférában elhelyezkedni... de ott is változó. Próbaidő alatt mindenhol oda kell figyelni az elején, hogy ne betegedj le. Nagy cégeknél, ahol sokan vannak egy szakterületen sem akadnak fenn, ha beteg lesz vki. Én egy ilyennél dolgozom, 6 év gyes után mentem vissza 3 gyerek után. Rugalmasak, sosem szóltak ha beteg lett vmelyik gyerek, de pl. a részmunkaidőbe nem mentek bele. Az kb sehol nincs :(
2016. aug. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%
Sok családbarát munkahely van, csak nem Magyarországon vagy nem magyar vezetőséggel.
2016. aug. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!