Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamionsofőrök! Mi a helyzet a...

Kamionsofőrök! Mi a helyzet a rakodással?

Figyelt kérdés
Tényleg az van, hogy ha ilyen zárt fémdoboz felépítményű (pl.: [link] vagy [link] ) vagy ponyvás pótkocsit vontattok (tehát nem valami speciálisat, mint pl. gabona- vagy tejszállítót), akkor nektek kell a raktérbe "békával" vagy egyéb módon bepakolni és biztonságosan elrendezni az árut?

2016. szept. 4. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha olyan helyre viszel árút ahol nincs targonca (pl. egy építkezés) akkor neked kell kiadni az árút békával, magától nem fog kirepülni onnan.
2016. szept. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bizony! a sofőr dolga az is!
2016. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem éppen a sofőr dolga nemzetköziben. Elfordul, hogy békázni kell, vagy besegít az ember, hogy haladjunk, de egyáltalán nem a sofőr dolga.


A rakodást irányítani és a rakományrögzítés, az okmányok átvétele és ellenőrzése a dolga.


Akkor is a dolga lenne, ha nem palettás áru lenne, hanem 25 tonna tégla? Azt is rakja le egy szál sofőr, mert az az ő dolga?

2016. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]



"Az áru tényleges mozgatása – eltérő megállapodás hiányában – a feladó és a címzett feladata! Az eltérő megállapodásról a gépkocsivezetőt tájékoztatni kell! A gépkocsivezető/fuvarozó csak saját felelősségére vállalkozhat a rakodásban való tevőleges részvételre!"


"Minden rakodás közben bekövetkezett árukárért a rakodást végző tartozik kártérítési felelősséggel az áru tulajdonosa felé."


"A fuvarozó felelősséggel tartozik a rakodás irányításáért. Az áru rakfelületen való elhelyezését, elmozdulás elleni rögzítését, a rakomány egyenletes, a jármű közlekedésbiztonságának megfelelő terhelését biztosító elosztása és ezzel kapcsolatos munkafolyamatok irányítása a gépkocsivezető feladata!"


Vannak persze speciális területek, siló, tartálykocsi stb. ahol az feladónak/átvevőnek egyszerűen nincs szakértelme ahhoz, hogy a kocsit leürítse, ott értelemszerűen a gkv végzi ezt.


De a dolog nagyon nem úgy van: "hogy hát a rakomány magától nem fog lejönni a kocsiról".


Én meg nem fogom leszedni kézzel adott esetben a 100 millió forintos ipari robotot, hogy rám verjék ha valami baja lesz.

2016. szept. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. szept. 4. 19:06
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem mar mondtak hogy nekem kell leszedni, de mondtam hogy nem, elkuldtek, felhivtam az iranyitot h ez meg ez fel ora mulva mondta menjek vissza lesz aki leszed. Volt hogy szetesett a liszteszsak mert szarul kotoztek, es bizony a munkasoknak kezzel kellett kihordani es qrvaanyaztak nekem mert nem segitettem. Van aki megcsinalja szo nelkul, van aki csak mert sietne... mindenki.maga donti el de eZ nem a sofor dolga
2016. szept. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Eddig kb. 300 árút vettem át, szinte mindig más sofőrt küldtek és 300-ból 300 alkalommal a sofőr rakodta ki az árút, kérés nélkül.
2016. szept. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
magyarba vagy nemzetkozibe? Meg hol dolgozol? Aldi, lidl, tesco stb itt mondtak h mindig kibaxnak egy bekat es szedd le magadnak, de azert normalis helyen ezert tartjak a targoncasokat a.k.a. RAKODOmunkasomat hogy ne a SOFORnek kelljen. Meg am magyarba nem csodalom ha ez menne de azert nemzetkoziben nem jellemzo ez
2016. szept. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szoptatas magas fokon.HWY safety????? 2-3 ora rakodas papirmunka hajtas.NO money.
2016. nov. 30. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!