Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha sok pénzed lenne, mire...

Ha sok pénzed lenne, mire költenéd?

Figyelt kérdés
Én legfőképpen utazásra, ruhákra, könyvekre.

2016. szept. 6. 11:39
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
27%

A sok eléggé relatív. Én havi szinten 1.5-2 millát keresek, ez valakinek sok, valakinek még éppen jó. Van 3 kocsim, meg egy 800 nm-es házam Budán. Ennyi, nincs luxusvillám, nincs luxusautóm (2 BMW meg 1 Audi az nem az)

Szóval éldegélünk. Az természetes, hogy évente 2 hónapot nyaralunk a barátnőmmel.

2016. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
74%

Vennék egy szép házat, elmennék Hawaii-ra nyaralni.

Felmondanék az irodai állásomban, elvégezném a Gyógypedagógiai Főiskolát, és fogyatékos gyerekeket tanítanék.

2016. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
62%
#18 és 21 dehogy kerestek ti annyit! Csak kérkedtek a nem létező vagyonotokkal egy noname oldalon!
2016. nov. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

" Ha sok pénzed lenne, mire költenéd?"


Arra költeném a sok pénzt. Hajléktalan nyomorékot csinálnék "anyámból" meg "nővéremből" .

2016. nov. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Havi egy millio nagyon sok ismerosomnek megvan es nekem is. Ez nem kèrkedès hanem tènykozles.

Minden irigykedo megnyugodhat: ugyanazokkal a problemakkal is kuzdunk mint masok. Betegsegek, civakodasok, szeretteink halàla, aggodas gyerekeinkèrt. Ràadàsul BÀRMILYEN jövedelemszint beèpül a hètköznapokba. Golfozni jàrok, de az utolsò lyukas cipômben fociztam règen - mindketto boldogsagot ad illetve adott. Egyedül az anyagi jellegû bizonytalansag es fèlelem nincs màr, de mivel korabban is boldog voltam, semmi nem valtozott lenyegeben. A tàrgyak nem erdekelnek, a kèpcsöves tèvèt is csak nemrèg csereltem le.

2017. aug. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

#25

És mi az értelme egy ilyen mértékű vagyon felhalmozásának? Havi fél millát simán eljótékonykodhatnál.

2017. aug. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Mibol is gondolod h felhalmozok??? Miert kellene a felet jotekonysagra adni? Miert gondolod h nem segitek anyagilag itt-ott foleg a csaladomnak? Miert kell rosszindulattal kozeliteni amikor pont az irasombol kovetkeztethetnel ra h nem szàlltam el.
2017. aug. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Visszafizetném az adósságaimat első körben. Második körben egy helyett mondjuk két ősöreg és egy új Swiftet tartanék, illetve a városon belül egy kis házat vennék, lehetőség szerint a külvárosban (nem Budapest). És ennyi, a többit félreraknám. Külföldi nyaralás nem érdekel; luxusautó nem érdekel; nyaraló nem érdekel, legfeljebb bérlésre kiadni; ruhákhoz nem kell milliós fizetés, ha mégis, akkor az első hónapban letudnék egy évre való megőrülést. Ja várjál! Zenei CD-ket gyűjtök, arra lehetne költeni. Csak hát ekkora bevétel mellett nem tudom, mennyire tudnék még értékelni akár egy 15 ezres ritkaságot is, illetve mint a ruháknál: csak egyetlen hónap alatt be tudnék szerezni komplett diszkográfiákat, így az is hamar unalmassá válna.


Na ezért nem is akarok ennyit keresni - úgyse tudnék vele mit kezdeni. Magamat ismerve vagy elszórnám tök fölösleges hülyeségekre, vagy egész nap azon agyalnék, hogy milyen tök fölösleges hülyeségekre tudnám elszórni.

2017. aug. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"Ha havi 1M Ft-ot az utolsó fillérig félreraksz, akkor is több, mint 8 év kell hozzá, hogy hitel nélkül megvehesd. Ez azért elég sok idő, és akkor nem mentél nyaralni, nem vettél drága kocsit, satöbbi. Ez nem a pénz beosztásának kérdése, 1M Ft havi bevétel egyszerűen nem sok."


Hűha, 8 év kell a luxus lakáshoz? Átlag Jóska meg jó esetben keres 150-200 ezret, na abból számold ki hány év múlva vesz egy szerény kis családi házat Budapest környékén. Nem 100 millióért, hanem csak 20-30-ert, (de már annyiért is csak rosszabb környéken, rosszabb állapotút kap.)


Havi 1 millióból nagyon szépen meg lehet élni az tuti. Én mondjuk kb 800 ezret félre raknék belőle, hogy egy idő után akár munka nélkül is megéljünk.

2017. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Én nincs az a pénz, amit ne tudnék elkölteni utazásra :) Szóval a kérdésre válaszolva, én utazásra költeném.


De a korábbi vitára reagálva a havi 1 millió forint tényleg nem sok ahhoz, hogy luxus életet élj. Tisztességes, korrekt, gondtalan életet lehet belőle élni, de az már csak a magyar szomorú valóságot tükrözi, hogy olyan alapvető polgári igények, mint normális méretű ház vagy lakás, két autó, szórakozás, márkás ruhák és évi 2-3 utazás már luxusnak számítanak. Ez számomra egy normális, boldog, tartalmas élet alapfeltétele, nem luxus. Luxus az, amikor mondjuk 8 hálószobás, 1500 m2-es villád van, a garázsban 3 Ferrarival és 2 Rolls Royce-szal, és több nyaralód van a világ számos menő tengerpartján, egzotikus szigetén.


Ha belegondolsz, egy komolyabb, trópusi nyaralás családdal simán lehet 2-3 milió forint mondjuk 2 hétre. Egy ilyet, meg még 1-2 kisebb nyaralást ha évente beiktatsz, máris az éves jövedelmed fele elment az 1 miliós fizetésedből. És akkor még nem éltél, nem ettél, nem ruházkodtál, szórakoztál, nem fizetted az autód, házad hitelét, költségeit. Márpedig egy normális, tehát nem luxus, de mondjuk 3-4 szobás, jó helyen lévő fővárosi lakás havi bérleti díja vagy hiteltörlesztője plusz rezsije is simán van 300 ezer forint. És ha kajából is igényes vagy, 100 ezer minimum havonta (ez napi 3000 Ft, nem egy nagy luxus összehozni), ha hetente párszor beülsz esetleg egy normális étterembe is, akkor akár duplája is lehet. Veszel két cipőt meg egy nadrágot egy márkás üzletben, máris elment 100 ezer. Elmész egy külföldi sztár koncertjére a pároddal, 50-60 ezer. Ha mondjuk autózol havi 2-3000 km-t, mert járkálsz vidékre, egy benzines, középkategóriás autó esetén eltankolsz havi 100 ezret. Ha még esetleg van valami hobbid is, vagy komolyabban sportolsz, arra pedig akár a csillagos ég is lehet a határ, annyit lehet költeni. Én pl futok, rengeteg pénz elmegy versenyekre járásra, nevezési díjak, úti költségek, szállások, sportruházat, kaják, táplálékkiegészítők, edzőterem bérlet... És a futás még az egyik legolcsóbb sport, ha valaki mondjuk teniszezik vagy vitorlázik, golfozik, ennek sokszorosát elköltheti. Szóval nagyon könnyen repkednek a tízezresek ha nem spórolósan költekezel, nem kell ehhez luxus élet.

2017. aug. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!