Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénzért mennétek el...

Mennyi pénzért mennétek el dolgozni? Tényleg 47 ezer forintot ér egy ember?

Figyelt kérdés

Jelenleg 70 ezer forintot kapok álláskeresési járuléknak. 46 napja vagyok munkanélküli.

Most adódott egy olyan lehetőség, hogy adminisztrációs állás, de közfoglalkoztatás keretein belül, tehát napi 8 órás munkáért kapnék 47 ezer forintot. Lehet, hogy ha most ezt nem fogadom el, akkor még az álláskeresési járulékot is megvonják.

Főiskolai végzettségem van, előző munkahelyemről egészségügyi okok miatt kellett eljönnöm.

Igaz persze, hogy a 47 ezer forint is több mint a semmi, meg sokan azt mondják, örüljek hogy dolgozhatok. De azért az, hogy ugyanannyit fizessenek egy szemétszedőnek, mint egy olyannak aki egy polgármesteri hivatalban dolgozik, az nevetséges.

Megköszönném, ha valaki aki volt már hasonló helyzetben leírná a tapasztalatait. Tudom, hogy a mai világban már nem divat az emberi méltóságról beszélni, de én fontosnak tartom, hogy megbecsüljenek és a tükörbe tudjak nézni. Szerintem megalázó, hogy ennyire "értékelik" az embert.

Szerencsére van félretett pénzem és jövő héten is mennem kell több állásinterjúra. Csak most a munkaügyi központ ajánlotta ezt a lehetőséget és nem tudom mitévő legyek.


2016. okt. 8. 14:02
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat az kimaradt, hogy aki ugyanezt a munkát végzi a hivatalban, mint amit most nekem kellene, csak köztisztviselői státuszba van felvéve, 124 ezer forintot keres.
2016. okt. 8. 14:05
 2/17 anonim ***** válasza:
60%

ha végre találnék egy olyan munkát amiért reggelente örömmel kelek fel akár hajnalban is, akkor annyiért is elmennék dolgozni, amik a élethez szükséges szükségleteimet pont fedeznék!


Ha olyan a munka mit a hátam közepére se kívánok, akkor több 100e-ért se!

2016. okt. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Sajnos hosszú távon a 47 ezer forint nem fedezné a létszükségleteimet.
2016. okt. 8. 14:13
 4/17 anonim ***** válasza:
21%
* muszájból meg bármennyiért.
2016. okt. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Meg azt sem értem igazából, hogy ugyebár 90 nap áll rendelkezésemre, hogy állást keressek. Ők akkor 46 nap után miért ajánlanak fel egy olyan állást, ami még az álláskeresési járulékomnál is kevesebb 23 ezer forinttal?

Már elnézést, de sok olyan embert látok a munkaügyi központba, akik írni, olvasni sem tudnak. Ők érdekes módon 90 napig gond nélkül megkapják az álláskeresési járulékot, nem vezénylik ki őket 47 ezerért szemetet szedni.

2016. okt. 8. 14:23
 6/17 anonim ***** válasza:
42%

47 ezer a rezsire épp hogy elég - és akkor még nem ettél, nem tankoltad az autód/vetted meg a bérleteket, nem ruházkodtál.

Matolcsidióta könnyen pofázik, a milliós miniszteri fizetésével (plusz még az a pár misi amit elsikkaszt), megnézném, 47 rugóból vajon meddig húzná. Ha van egy kis szerencséje az országnak, hamar éhendöglik.

2016. okt. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
a legdühítőbb a közmunkában, hogy ezekre a helyekre rendes munkaviszonyban, normális bérrel is fel lehetne venni embereket, de nem akarják... nálunk van 5 betöltetlen állás, és két éve közmunkások váltogatják egy mást, mert így olcsóbban megússza az állam :( Mi meg beleszakadunk a melóba, mert a közfoglalkoztatott a telefon felvételén kívül mást nem tud megcsinálni, kérdésre válaszolni se, tehát felveszi, eljön hozzám a kérdéssel, félbehagyom a munkát, válaszolok, visszamegy, stb :(
2016. okt. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

"a legdühítőbb a közmunkában, hogy"


a közmunkás dolgozik napi 8 órát 47 e-ért, aki meg a büntetését pl gyorshajtás dolgozza le közmunkán, azt napi nettó 5000 forinttal számolják el.


magyarán egy közmunkás keres havonta 47e-et, míg egy büntetését letöltő havi 100e-et... ugyan azért a munkáért!

2016. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A legböszmébb Feri ***** válasza:
19%

Nem kötelező elmenni közmunkára.

Ha elég jó vagy, kereshetsz rendes munkát, jó fizetéssel.

De otthoni hereverére ne fizessünk már senkinek, méltóságos uram.

2016. okt. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Így van. De 46 nap után szerintem nem kell közmunkára elzavarni, még kevesebbért mint amennyi az álláskeresési járulékom lenne. Ezért találták ki a 90 napot.
2016. okt. 8. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!