Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénzért mennétek el...

Mennyi pénzért mennétek el dolgozni? Tényleg 47 ezer forintot ér egy ember?

Figyelt kérdés

Jelenleg 70 ezer forintot kapok álláskeresési járuléknak. 46 napja vagyok munkanélküli.

Most adódott egy olyan lehetőség, hogy adminisztrációs állás, de közfoglalkoztatás keretein belül, tehát napi 8 órás munkáért kapnék 47 ezer forintot. Lehet, hogy ha most ezt nem fogadom el, akkor még az álláskeresési járulékot is megvonják.

Főiskolai végzettségem van, előző munkahelyemről egészségügyi okok miatt kellett eljönnöm.

Igaz persze, hogy a 47 ezer forint is több mint a semmi, meg sokan azt mondják, örüljek hogy dolgozhatok. De azért az, hogy ugyanannyit fizessenek egy szemétszedőnek, mint egy olyannak aki egy polgármesteri hivatalban dolgozik, az nevetséges.

Megköszönném, ha valaki aki volt már hasonló helyzetben leírná a tapasztalatait. Tudom, hogy a mai világban már nem divat az emberi méltóságról beszélni, de én fontosnak tartom, hogy megbecsüljenek és a tükörbe tudjak nézni. Szerintem megalázó, hogy ennyire "értékelik" az embert.

Szerencsére van félretett pénzem és jövő héten is mennem kell több állásinterjúra. Csak most a munkaügyi központ ajánlotta ezt a lehetőséget és nem tudom mitévő legyek.


2016. okt. 8. 14:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Meg ugyanezért a munkáért a polgármesteri hivatal dolgozói köztisztviselői fizetést kapnak. Akkor nekem miért akarnak harmad annyit fizetni?
2016. okt. 8. 17:52
 12/17 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Neked sem gazdasági diplomád van.

Azért fizetnek ennyit, mert a sok marha ennyiért is megcsinálja. Há' ugyan minek adna többet?!

2016. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Na igen, teljesen hülyének akarják nézni az embert.
2016. okt. 8. 17:57
 14/17 anonim ***** válasza:
64%
Költözz külföldre, hagyd itt ezt a nemkívánatos putrit.
2016. okt. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az tényleg a szánalom csúcsa, hogy egy rovott múltú sittes több pénzt kap az államtól, mint egy büntetlen előéletű munkaképes és dolgozni akaró polgár.

Abszurdisztán jobban teljesít!!! Az a csoda, hogy egyáltalán van még itt említésre méltó lakosság...

2016. okt. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles elfogadni a számodra hátrányos közmunkát a 90 napon belül, és a járulékod sem szűnik meg.


Megírod nekik, hogy köszönöm, de az álláskeresési

járulékkal ellentétben a közmunkaprogram hátrányosan

érint minden szemszögből, így nem élsz ezzel a

lehetőséggel.


Kis google és már ott is a megfelelő cikkely :)

2016. okt. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
én 3 és fél nap alatt keresek meg 47000ft ot. jó nem is szemetet szedek.
2016. okt. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!