Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetetlen így munkát találnom...

Lehetetlen így munkát találnom, csöves leszek?

Figyelt kérdés
Van egy gimnáziumi érettségim, TTK-s BSc diplomám és angol középfokú nyelvvizsgám. A továbbtanulástól MSc-n teljesen elment a kedvem, nem látom értelmét még 2-3 évet végigszenvedni a nagy semmiért, erre a szakmára nincs kereslet semmilyen szinten. Gondolkozom, hogy teljesen más irányban (pl. pénzügy, informatika) elkezdek egy OKJ-t vagy még egy BSc-t, de erre meg tök öregnek érzem magam, jövőre már 23 leszek, megőrülnék ha ismét elölről el kellene kezdenem valami tanulni 25-26 éves koromig, ráadásul dolgoznom kellene mellette úgyis, de ez a gond, hogy így semmit se találok. Pedig nagyon jó eszem van, könnyen megtanulok mindent, széles az érdeklődési köröm, ragadnak rám a nyelvek, angolból is nulla tanulással nyelvvizsgáztam le, csak a számítógépes játékokra támaszkodva, lehet kicsit jobban ráfeszek és felsőfokúra is elmegyek, matekból mindig 5ös voltam tanulás nélkül, gimiben is reál tagozaton, emelt óraszámmal, egyetemen szintén, ha laborban kellett dolgozni, az is jól ment...most mondhatjátok, hogy ezek nem nagy dolgok, de hát látom, hogy mennyi volt osztálytársam és csoporttársam szenved hónapokat, éveket egy nyamvadt nyelvvizsgáért, mennyit gyakorol matek zh-ra és még így is csak második tárgyfelvételre sikerül neki stb. stb. szóval csak nem lehetek olyan hülye. Viszont normális papírok és ismeretség nélkül a kuli munka vár rám éhhalál elkerülése végett, ami engem teljesen megvisel, hiszen sokkal több van bennem. Tudom, hogy nem megfelelő pályát választottam, nem gondolkoztam előre, szüleim se voltak tájékozottak ebben a témában, senkinek nem volt még diplomája a családban, mindenki egyszerű munkás, tanáraim se foglalkoztak semmivel..félrecsúszott na.
2016. nov. 1. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
82%
Vagy lejjebb adsz az egódbol és megpróbálsz valamit kezdeni magaddal, a lehetőségeidhez mérten vagy játszod itt hogy te vagy a nagy high intellectual és várod hogy valaki ezért meg a két szép szemedért átlag feletti fizetést adjon neked, akkor valószínűleg csöves leszel.
2016. nov. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:
nekem nem kell átlag feletti fizetés, nincsenek nagy igényeim. a munka jellege érdekel csak. dolgozzak azokkal együtt, akik már az általános iskolában is lógtak, drogoztak, éppen elvégezték a 8 általánost, 18 évesen börtönbe kerültek stb. ez nem járja.
2016. nov. 1. 18:49
 3/65 A kérdező kommentje:
én akkor inkább megölöm magam, mert onnantól kezdve az életemnek semmi értelme nincs. nekem ez nem perspektíva, hogy szalagmunkás meg árufeltöltő legyek, nulla szabadidővel, minimálbérért, ami olyanoknak való akik még a nevüket se tudják leírni helyesen.
2016. nov. 1. 18:52
 4/65 anonim ***** válasza:
94%
rinyálásod nem fog pénz hozni a házhoz. Ideje felnőni!
2016. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
77%
Irány a MCdonalds!
2016. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:
szóval legyek egy rabszolga, törődjek bele? egy bármikor, bárkivel pótolható kis szardarab? aki csak azért él, hogy robotként funkcionáljon a kapitalista társadalom vezetői számára? kösz nem...előbb halok éhen. tudod vannak emberek, akik akár meg is halnak az elveikért.
2016. nov. 1. 19:11
 7/65 anonim ***** válasza:
96%
Te szimplán hisztis és életképtelen van, szó sincs itt elvekről.
2016. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
*vagy
2016. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 A kérdező kommentje:
én soha nem leszek egy kis talpnyaló pondró, akit cs**kaként ugráltathat akárki, pusztán azért, hogy ne haljon éhen. inkább halok meg emberként, mint éljek féreg módjára.
2016. nov. 1. 19:14
 10/65 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem neked egy pszichológus kéne leginkább.
2016. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!