Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetetlen így munkát találnom...

Lehetetlen így munkát találnom, csöves leszek?

Figyelt kérdés
Van egy gimnáziumi érettségim, TTK-s BSc diplomám és angol középfokú nyelvvizsgám. A továbbtanulástól MSc-n teljesen elment a kedvem, nem látom értelmét még 2-3 évet végigszenvedni a nagy semmiért, erre a szakmára nincs kereslet semmilyen szinten. Gondolkozom, hogy teljesen más irányban (pl. pénzügy, informatika) elkezdek egy OKJ-t vagy még egy BSc-t, de erre meg tök öregnek érzem magam, jövőre már 23 leszek, megőrülnék ha ismét elölről el kellene kezdenem valami tanulni 25-26 éves koromig, ráadásul dolgoznom kellene mellette úgyis, de ez a gond, hogy így semmit se találok. Pedig nagyon jó eszem van, könnyen megtanulok mindent, széles az érdeklődési köröm, ragadnak rám a nyelvek, angolból is nulla tanulással nyelvvizsgáztam le, csak a számítógépes játékokra támaszkodva, lehet kicsit jobban ráfeszek és felsőfokúra is elmegyek, matekból mindig 5ös voltam tanulás nélkül, gimiben is reál tagozaton, emelt óraszámmal, egyetemen szintén, ha laborban kellett dolgozni, az is jól ment...most mondhatjátok, hogy ezek nem nagy dolgok, de hát látom, hogy mennyi volt osztálytársam és csoporttársam szenved hónapokat, éveket egy nyamvadt nyelvvizsgáért, mennyit gyakorol matek zh-ra és még így is csak második tárgyfelvételre sikerül neki stb. stb. szóval csak nem lehetek olyan hülye. Viszont normális papírok és ismeretség nélkül a kuli munka vár rám éhhalál elkerülése végett, ami engem teljesen megvisel, hiszen sokkal több van bennem. Tudom, hogy nem megfelelő pályát választottam, nem gondolkoztam előre, szüleim se voltak tájékozottak ebben a témában, senkinek nem volt még diplomája a családban, mindenki egyszerű munkás, tanáraim se foglalkoztak semmivel..félrecsúszott na.
2016. nov. 1. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 A kérdező kommentje:
Ebben a történetben akkor is sántít valami. Lehet nem is a vadonból származik az ember, hanem eredendően településekben élt. Azért vagyunk ilyen életkptelenek a természetben.
2016. nov. 2. 00:13
 62/65 anonim ***** válasza:
47%
# 59: Amúgy mérnökként önszorgalomból és is dolgozom a szabadenergia generátorokon. És az eddigiek alapján kijelentem hogy tényleg lehetséges olyan generátort építeni ami ingyen és korlátlan ideig szolgáltatja az elektromos energiát. Vagy akár mechanikait, de az nem lenne korszerű energiaforma. Eddig azért nem terjedtek el és mentek veszendőbe a múltban feltalált ingyenenergia készülékek, mert nem volt benne üzlet. Abban volt üzlet hogy pénzért adták a kőolaj származékokat, az áramot meg a többi energiát.
2016. nov. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek 10-ből 6 pontot adok a trollméteren.
2016. nov. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy lehet, hogy én 23 évesen, még diploma nélkül (szakdolgozat leadása van hátra), 2,5 éve a szakmámban dolgozok és legalább megkeresek nettó 300.000 de van amikor nettó 600.000? Nem a rendszer a sz*r, hanem te vagy életképtelen.
2016. nov. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
Lehet lázadni a rendszer ellen, de mérlegelni kell, hogy megéri-e. Az meg, hogy ki használ ki kit, sose volt másképp. Csak régen rabszolgaságnak hívták, vagy jobbágy rendszernek. Mindig az erősebb kutya b_szik, már elnézést. Lehet választani, hogy Te nyomsz el másokat és érvényesíted az akaratodat felettük, hogy téged nyomnak el és rajtad érvényesítik az akaratukat. Nem dobálom tovább a közhelyeket. Gondolkodj el, hogy van a játékszabályok szerint játszol, vagy szakadj ki a társadalomból és csináld amitől boldog vagy, mert végső soron ez az egyén célja. Ha már kívülről szemléled a dolgokat és akkor is bosszant a rendszer, akkor tanuld meg ignorálni a dolgokat, mást nem tudok tanácsolni így hirtelen. Jó vagy nem jó dolog, de minden a pénzről szól, ilyen világban élünk. Egyedül egészséget nem tudsz venni ma már (egy bizonyos szinten sajnos az sem megoldás), ez egy ilyen világ. Lázadsz ellene? Lehet széllel szemben pisilni, de nem biztos, hogy érdemes. Deal with it.
2016. nov. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!