Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetetlen így munkát találnom...

Lehetetlen így munkát találnom, csöves leszek?

Figyelt kérdés
Van egy gimnáziumi érettségim, TTK-s BSc diplomám és angol középfokú nyelvvizsgám. A továbbtanulástól MSc-n teljesen elment a kedvem, nem látom értelmét még 2-3 évet végigszenvedni a nagy semmiért, erre a szakmára nincs kereslet semmilyen szinten. Gondolkozom, hogy teljesen más irányban (pl. pénzügy, informatika) elkezdek egy OKJ-t vagy még egy BSc-t, de erre meg tök öregnek érzem magam, jövőre már 23 leszek, megőrülnék ha ismét elölről el kellene kezdenem valami tanulni 25-26 éves koromig, ráadásul dolgoznom kellene mellette úgyis, de ez a gond, hogy így semmit se találok. Pedig nagyon jó eszem van, könnyen megtanulok mindent, széles az érdeklődési köröm, ragadnak rám a nyelvek, angolból is nulla tanulással nyelvvizsgáztam le, csak a számítógépes játékokra támaszkodva, lehet kicsit jobban ráfeszek és felsőfokúra is elmegyek, matekból mindig 5ös voltam tanulás nélkül, gimiben is reál tagozaton, emelt óraszámmal, egyetemen szintén, ha laborban kellett dolgozni, az is jól ment...most mondhatjátok, hogy ezek nem nagy dolgok, de hát látom, hogy mennyi volt osztálytársam és csoporttársam szenved hónapokat, éveket egy nyamvadt nyelvvizsgáért, mennyit gyakorol matek zh-ra és még így is csak második tárgyfelvételre sikerül neki stb. stb. szóval csak nem lehetek olyan hülye. Viszont normális papírok és ismeretség nélkül a kuli munka vár rám éhhalál elkerülése végett, ami engem teljesen megvisel, hiszen sokkal több van bennem. Tudom, hogy nem megfelelő pályát választottam, nem gondolkoztam előre, szüleim se voltak tájékozottak ebben a témában, senkinek nem volt még diplomája a családban, mindenki egyszerű munkás, tanáraim se foglalkoztak semmivel..félrecsúszott na.
2016. nov. 1. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 A kérdező kommentje:
nekem kellene? mert ti meddig tűritek még, hogy kihasználjanak, tönkretegyenek titeket, embereket, akik eredendően szabadnak és egyenlőnek születtek?
2016. nov. 1. 19:17
 12/65 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor a szüleim háztáji gazdaságában dolgoztam otthon. Az volt életem legszebb időszaka. Később városi lakásban is dolgoztam otthon, saját fejlesztésű elektronikai terméket gyártottam. Mindkettő szintén "rangon alulinak" számított a diplomámhoz képest, viszont szabad voltam, nem kellett például kötekedőkkel együtt lenni idegen helyen, stb.

Valamelyik rokonodnak vagy nagyszülődnek ha van tanyája akkor ott is lehet valami bevételi forrást teremteni. Tüzifa termelés vagy bármi, tehát nem állattartásra gondoltam és nem napi sárlapátolásra. És ha később netán alkalmazottal dolgozol akkor nem fog cseszegetni hisz a kettőtök viszonya már nem az mint két alkalmazottnak.

Elsőre lehet hogy nehéznek tűnik a magánúton való megélhetés minden formája. De például nekem egy tanyasi parasztgazdaság vagy kert vagy erdő egyenlő a szabadsággal, végtelen örömmel, jókedvvel, jó egészséggel.

Egyik rokonom egy kisalföldi erdő melletti tanyán nőtt fel és ma is ott él önellátóként. Nyugodt, kiegyensúlyozott, szabad és egészséges. Mi kell még?

2016. nov. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 A kérdező kommentje:
nem veszitek észre, hogy mire megy ki ez az egész? komolyabban sosem gondoltatok bele, hogy mi értelme van ennek az egésznek? tönkreteszünk mindent, magunkat és a természetet is.
2016. nov. 1. 19:19
 14/65 anonim ***** válasza:
93%

"nekem kellene? mert ti meddig tűritek még, hogy kihasználjanak, tönkretegyenek titeket, embereket, akik eredendően szabadnak és egyenlőnek születtek?"



Nem ez a lényeg. Teljesen elvonatkoztatva a kérdéstől te valami súlyos belső komplexusban küzdesz.

2016. nov. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:

*komplexusba

mielőtt valaki ebbe kötne bele.

2016. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 A kérdező kommentje:
12es ez tisztességes munka. magamnak termelem meg a javakat, a munkám gyümölcsét én élvezem. de a kapitalista társadalomban mindig csak valaki helyett elvégzem a munkát, amiből ő profitál, én meg kapok annyit, hogy ne dögöljek éhen.
2016. nov. 1. 19:21
 17/65 A kérdező kommentje:
mert k***vára nem értem mi értelme van ennek az egész szarnak! amit civilizációnak, társadalomnak nevezünk. mi az a nagy előny, ami miatt ezt fenn kell tartanunk, ki kellett szakadnunk a természetes környezetből? hogy ne legyünk többé egyenlőek, hogy egyik a másikat rabszolgájaként dolgoztassa és az köteles mindenre ugrani, különben éhen hal? ez csak a vezetőknek éri meg, de a legtöbb embernek nem. így legalább el tudtunk szaporodni az élhetésre legalkalmatlanabb területeken is, lettünk hét milliárdan mint a patkányok és tönkre tesszük az egész bolygót. csak kérdés mikor veti ki magából ezt az undorító, kapzsi, mohó, élvhajhász, retkes fajt a Föld? mert az életnek nem erről kellene szólni, hogy kihasználjunk, elnyomjunk másokat, hanem, hogy közösen, egyenlőségben, boldogan éljünk.
2016. nov. 1. 19:26
 18/65 anonim ***** válasza:
94%
Akkor miért nem vonulsz ki a társadalomból és laksz egy kőbarlangba?
2016. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 A kérdező kommentje:
mert ma már ezt nem lehet megtenni! nem így neveltek fel minket, hanem tudatlan, engedelmeskedő rabszolgáknak, akik képtelenek a társadalomból kiszakadva, önállóan, őskori módon élni. nem tanítanak minket vadászni, védekezni a vadakkal szemben, szerszámokat készíteni stb. stb. csak a sok szarságot, amivel semmire nem megyünk majd az életben, csak a társadalom rabjai maradunk. hozzáláncolnak ehhez tudat alatt, még a hajléktalanok is a városban maradnak vagy max. tanyára mennek, nem pedig mondjuk erdőségekbe, barlangokba és vadászatból, gyűjtögetésből fenntartják magukat. mert nem tudják, soha senki nem tanította őket erre. ráadásul már minden valakinek a tulajdona, megölsz egy vadat vagy kivágsz egy fát, sőt csak behatolsz egy területre, jönnek a rendőrök és mehetsz a dutyiba.
2016. nov. 1. 19:33
 20/65 A kérdező kommentje:
az emberiség elfordult a Bibliától is, aminek tanácsait és parancsait betartva csodálatos élete lehetne az embereknek. de arról megy a vita, hogy van-e Isten vagy sincs, ahelyett, hogy a könyvben olvashatóak szerint élne mindenki, függetlenül ettől. ráadásul valaki vagy túlbuzgó, a könyvet szó szerint, elvakultan értelmezi, valaki pedig teljesen szarik bele az egészbe.
2016. nov. 1. 19:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!