Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetetlen így munkát találnom...

Lehetetlen így munkát találnom, csöves leszek?

Figyelt kérdés
Van egy gimnáziumi érettségim, TTK-s BSc diplomám és angol középfokú nyelvvizsgám. A továbbtanulástól MSc-n teljesen elment a kedvem, nem látom értelmét még 2-3 évet végigszenvedni a nagy semmiért, erre a szakmára nincs kereslet semmilyen szinten. Gondolkozom, hogy teljesen más irányban (pl. pénzügy, informatika) elkezdek egy OKJ-t vagy még egy BSc-t, de erre meg tök öregnek érzem magam, jövőre már 23 leszek, megőrülnék ha ismét elölről el kellene kezdenem valami tanulni 25-26 éves koromig, ráadásul dolgoznom kellene mellette úgyis, de ez a gond, hogy így semmit se találok. Pedig nagyon jó eszem van, könnyen megtanulok mindent, széles az érdeklődési köröm, ragadnak rám a nyelvek, angolból is nulla tanulással nyelvvizsgáztam le, csak a számítógépes játékokra támaszkodva, lehet kicsit jobban ráfeszek és felsőfokúra is elmegyek, matekból mindig 5ös voltam tanulás nélkül, gimiben is reál tagozaton, emelt óraszámmal, egyetemen szintén, ha laborban kellett dolgozni, az is jól ment...most mondhatjátok, hogy ezek nem nagy dolgok, de hát látom, hogy mennyi volt osztálytársam és csoporttársam szenved hónapokat, éveket egy nyamvadt nyelvvizsgáért, mennyit gyakorol matek zh-ra és még így is csak második tárgyfelvételre sikerül neki stb. stb. szóval csak nem lehetek olyan hülye. Viszont normális papírok és ismeretség nélkül a kuli munka vár rám éhhalál elkerülése végett, ami engem teljesen megvisel, hiszen sokkal több van bennem. Tudom, hogy nem megfelelő pályát választottam, nem gondolkoztam előre, szüleim se voltak tájékozottak ebben a témában, senkinek nem volt még diplomája a családban, mindenki egyszerű munkás, tanáraim se foglalkoztak semmivel..félrecsúszott na.
2016. nov. 1. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 A kérdező kommentje:

Igen, 7 milliárd emberrel ezt már nem lehet megoldani.


Áram is csak addig van, amíg fosszilis energiahordozók. A megújulók részaránya elég kicsi, ahol meg se nagyobb folyók, se erős szelek vagy geotermikus energia, ott nehéz a helyzet ilyen téren. Az állattenyésztés is megoldás, de az már az őskorban kialakult.


A munkamegosztásról meg annyit, hogy egyszer több, egyszer kevesebb hús lesz, ez van, nem kell mohónak lenni.

2016. nov. 1. 23:34
 52/65 A kérdező kommentje:

De ha arra az egy valamire nincs kereslet amiben jó vagy, mész a levesbe.


Már nem tanulok sehol, az a baj ezekre nem tanított senki sajnos.

2016. nov. 1. 23:37
 53/65 anonim ***** válasza:

Egyébként amiről írsz az nagyon sokáig működött.


A gondok akkor kezdődtek amikor megjelentek az első bankok.


Ők voltak az első élősködők, akik mások munkájából akartak élni.

2016. nov. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 TamásTóth ***** válasza:

"Áram is csak addig van, amíg fosszilis energiahordozók. A megújulók részaránya elég kicsi, ahol meg se nagyobb folyók, se erős szelek vagy geotermikus energia, ott nehéz a helyzet ilyen téren. Az állattenyésztés is megoldás, de az már az őskorban kialakult. "


Ezen dolgozik a tesla például, hogy ingyen energia legyen a jövőben. (Majd megoldható lesz)


"A munkamegosztásról meg annyit, hogy egyszer több, egyszer kevesebb hús lesz, ez van, nem kell mohónak lenni."


Ez nem mohóság kérdése, hogy ha tegyük fel az emberek többsége húst szeretne enni, akkor nyilvánvalóan az a legjobb megoldás, amikor minél több tud azt enni. Erre pedig szükséges az, hogy az "vadásszon" aki a legjobban ért hozzá. Ebből adódik a munkamegosztás.


"De ha arra az egy valamire nincs kereslet amiben jó vagy, mész a levesbe. "


Ez nem igaz, szinte bármilyen szakmával lehet nagyon jól élni, ha tényleg igazán jó vagy benne és talpraesett vagy. És nem ehhez nem kell kihasználj embereket és még csak nem is kell senkinek a "szolgája" legyél. (Pl egy jó kőműves magánvállalkozó vagy, azt vállalsz el, amit akarsz és akkor dolgozol, amikor akarsz és nem használsz ki senkit.)

(Van TTK-ról rokonom is, aki nagyon jól el van vele az USA-ban például)

2016. nov. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 A kérdező kommentje:
Engem az érdekel, hogy mi ösztönözhette az első dolgozókat, szolgákat? Hisz ott van az egyiptomi vagy mezopotámiai ősi civilizáció. A vezetők érdeke nyilvánvaló. De ők sokkal kevesebben voltak, mint az egyszerű szolgák, parasztok dolgozók. Hogyan vették rá őket, hogy robotoljanak egész életükben? Katonákkal? Akkor meg ők se voltak valami sokan, na meg őket is rávenni, hogy harcoljanak életüket kockáztatva a későbbi vezetőkért? Akiknek elvileg semmivel nem volt több mindenük, mielőtt vezetők lettek.
2016. nov. 1. 23:50
 56/65 anonim ***** válasza:

Én azért érzem rossznak a jelenlegi rendszerünket mert lop. Néhány példát mondok. Ha gáz van bekötve akkor annak rendelkezésre állási díja van havonta, ami munka és szolgáltatás nélkül beszedett díj. Vagy az adó nagy része is el van lopva. Például túlszámlázott állami megbízásokat kapnak belőle magáncégek. Vagy az is lopás hogy a dolgozó a munkája értékének csak a töredékét kapja kézhez. A sok lopás és átverés teszi a világot rosszá.

Én 68-ban születtem és egy csendes faluban nőttem fel, ahol gyerekkoromban gyakorlatilag még ismeretlen volt a lopás, az átverés, a kizsákmányolás, a másokon történő élősködés. Onnan tudom hogy földi paradicsomot jelent ha a felsorolt bűnök nincsenek, vagyis tapasztalatból mondom. Nem szükséges visszatérnünk a vadászó életmódhoz, modern technika mellett is boldogok lennénk ha az említett bűnök nem lennének.

Ha megnézzük a világ országait, azok élhetőségi foka attól függ hogy mennyire van jelen a lopás, átverés, kizsákmányolás, élősködés, stb. Sajnos Magyarország jelenleg nem tartozik az élhetők közé emiatt.

2016. nov. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:

"Hogyan vették rá őket, hogy robotoljanak egész életükben? Katonákkal? "


Még a 19. században is gépfegyverekkel lőtték le Angliában a lázadó bányászokat.


GOndolhatod akkor régebben mi volt.

2016. nov. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 A kérdező kommentje:

Akkor se értem..hirtelen nem tudtak megélni a vadonban, mint azelőtt és városokba kellett tömörülniük?


19. században már volt gépfegyver?:D

2016. nov. 2. 00:02
 59/65 A kérdező kommentje:

"Ezen dolgozik a tesla például, hogy ingyen energia legyen a jövőben. (Majd megoldható lesz)"


Áhh na persze! Itt ingyen nem lesz semmi, ha tehetnék, a levegőért is pénzt kérnének.

2016. nov. 2. 00:04
 60/65 anonim ***** válasza:

rosszul írtam, valószínűleg sima vadászpuskával lövöldözték le őket.


A lényeg hogy aki lázadt, azt megölték.


Ez régebben is így mehetett.

2016. nov. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!