Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki kis szimpatikus állásinter...

Aki kis szimpatikus állásinterjún, az biztos, hogy jól fog dolgozni, nem?

Figyelt kérdés
Mert ahogy észrevettem ez alapján megy a felvételek 99%-a.
2016. nov. 8. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

"Mert ahogy észrevettem ez alapján megy a felvételek 99%-a."


Nem. A felvételek 75%-a ismerettségi alapon megy. A többi esetben is előre le vannak osztva a lapok. Behívnak 4 jelöltet és az egyiknek akkora előnye lehet a többivel szemben (hasonló területen szerzett tapasztalat, végzettség stb), hogy max akkor nem veszik fel ha nem jelenik meg az interjún, vagy nem fogadja el az ajánlatot.

2016. nov. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Hát az, hogy valaki szimpatikus legyen, szükséges, de nem elégséges feltétele a felvételnek. Szóval az majdnem biztos, hogy egy unszimpatikus embert nem fognak felvenni.


Sok állásinterjú, főleg az első kör, kifejezetten arról szó, mennyire szimpatikus a jelölt. Mert nem lehet mindig szakmai interjút tartani.

2016. nov. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
akkor miért sirnak, hogy nincs munkaerő?
2016. nov. 8. 13:13
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Ahol nincs munkaerő, ott nincs alkalmas munkaerő vagy nincs aki elválalja a munkát, de azokat nem azért nem veszik fel mert nem szimpatikusak, hanem mert alkalmatlanok.
2016. nov. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
titkárnőt, akit qrogatni akarok munkaidő alatt azt szimpátia és testi adottságok alapján veszem fel.
2016. nov. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%
Teljesen jogos a kérdés, a munkáltatók ösztönlények. A csajokat előbb válogatják be, kérem a férfi kvótát a tesco pénztásor pozíciókra..
2016. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
értem...szóval ha engem itt alkalmaz egy 50 fős cég, ahol én viszem a teljes müszaki adminisztrációt, akkor más céghez nem vagyok jó...értem.
2016. nov. 8. 13:29
 8/14 anonim ***** válasza:
42%
Lehet hogy rajtuk kívül még 50 ugyan ilyen jelentkezőjük van és közölük 5 ismer valakit a cégnél? Na akkor mi van?
2016. nov. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
hááát, ha mérnök területen is ez van, akkor az egész munkaerőhiány csak a cégek finnyássága és az állam propagandája, hogy hamis reménnyel táplálja az disszidáláson gondolkodókat
2016. nov. 8. 13:41
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Van ahol van munkaerőhiány és van ahol nincs.

Főleg kisebb cégeknél van az hogy valakinek a haverját/ismerősét/rokonát veszik fel az adott pozícióra akkor is ha tök alkalmatlan rá.

Illetve olyan is van hogy van egy üres állás és senkinek nincs rá olyan ismerőse aki elvállalná.

Nyilván a szimpátia is számít egy állásinterjún, hiszen többnyire a jövendőbeli főnököd interjúztat (sokszor még a többi munkatársnak is bemutatnak), és veled kell majd együtt dolgozzanak és ha nem vagy szimpi akkor nem téged fognak választani de nekem inkább az a tapasztalatom hogy az a fontos mennyire tudod jól eladni magad, mennyire válaszolsz olyanokat a kérdésekre amiket elvárnak.

2016. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!