Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnék úgy felmondani,...

Hogyan tudnék úgy felmondani, hogy ne veszitsem el a mozgobert?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Veritasban dolgozok Dunakilitin a Vulkanizaloban és szeretnék felmondani mert nem bírom ezt a munkát annyira kemény. SzerzőDésemben az van hogy az utolsó 2 hónapban nem jár a mozgober, tehát nagyon kevés pénzért kéne csinálni azt a nehéz munkát, a kérdésem az lenne, hogy mivan ha nem jelentem be előre, hogy fel akarok mondani, hanem csak fizu után bemegyek és visszaadom a kártyát és mondom nekem ennyi volt? Próba időm lejárt már. Köszönöm a segítséget mindenkinek.

2016. nov. 9. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Amíg próbaidő alatt voltál, addig megtehetted volna, hogy egyik napról a másikra nem mész be, de így, hogy már lejárt a próbaidőd, nem teheted meg, hogy egyik napról a másikra nem mész be. Nem tudom, mi van a munkaszerződésedben, de általában minimum 30 nap a felmondási idő - ezt le kell töltened - max azt hiszem a felétől eltekinthet a munkáltató.


Nem írtad, hogy határozatlan időre vagy határozottra szól a munkaviszonyod - enélkül pedig elég nehéz válaszolni, hogy hogyan tudnál felmondani.

2016. nov. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, határozatlan időre szól a szerződés, de ha egyik napról a másikra felmondok mit tudnak csinálni?
2016. nov. 9. 19:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy közös megegyezéssel eltekinthet a munkáltató a felmondási időtől - de nem köteles.

Mind a munkáltató, mind Te köteles vagy betartani a törvényeket. Ráadásul nekik nyilván kell keresni a helyedre egy embert - ezért kell a felmondási idő.


Sokkal tisztességesebb lenne, ha bemennél a főnöködhöz, elmondanád, hogy nem bírod fizikailag és tekintsen el a felmondási időtől.

Pontosan nem tudom, milyen szankciókkal élhet a munkáltató, de ha jól emlékszem, akkor ilyen esetben (amikor nem tartod be a szabályokat) beperelhet Téged az okozott kárért (kiesett bevétel)

2016. nov. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"fel akarok mondani, hanem csak fizu után bemegyek és visszaadom a kártyát és mondom nekem ennyi volt?"

A főnököd helyében én azt mondanám, én meg küldöm a fizetési meghagyást, az utolsó fizetés visszatartásával együtt!


Ne legyél sunyi, miért ragaszkodsz ennyire görcsösen a mozgóbérhez?! Annak jár, aki dolgozni akar, nem otthagyni a munkahelyet!

2016. nov. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A hármas jól mondja, a munkáltató beperelhet (és jó eséllyel be is fog), és joggal követelheti tőled vissza a szerződés szerintem az utolsó két hónapra nem járó mozgóbéredet ÉS a te törvénytelen kilépésed okozta kárt.

Általában ez minimum az új kolléga keresése, betanítása, az ő munkábaállásáig kiesett termelési mennyiségedet, de pl. ha emiatt más csúszás is történt (például emiatt nem tudta teljesíteni belső vagy külsőleg vállalt szükségleteit a termékedből), akkor azt a kárt is.

Szóval a mozgóbéredet biztosan, az új kolléga költségeit (munkától függően 50-200e) is biztosan, de akár még többet is beperelhet rajtad és meg is nyeri.


Hát nem érné meg tisztességesnek lenni?

2016. nov. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó válasszal!
2016. nov. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó lehet szar alaknak nézni, de ezért a munkáért még a havi 200e is kevés és ha nem jár a mozgóbér akkor meg keresek vagy 150ezret és annyiért meg végképp nem akarok megszakadni ezért érdeklődtem
2016. nov. 10. 16:50
 8/8 anonim ***** válasza:
:-)
2016. nov. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!