Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A cégnek nem kell nekem...

A cégnek nem kell nekem ugyanazt biztosítani (utazási ktg) külső munkavégzéshez mint másik munkatársnak biztosított? Körülmények tök ugyanazok.

Figyelt kérdés

Cégnél egyik dolgozó elment szülni. Munkájának nem volt része ugyan (fix helyes szerződés) de mégis őt küldték ki ide meg oda céges ügyet intézni (bank stb). Szóval fix helyes szerződéssel nem lett volna köteles ide meg oda mászkálni mert akkor az már nem fix hanem változó helyes.

De ez mindegy. Megkérték vállalta a cég meg állta a benzinszámlát és a kutya nem nézett utána mennyit ment ténylegesen. Benyögött egy összeget mint benzinktg és azt szó nélkül perkálták neki.


Szóval elment szülni és én lettem a köv "külső ügyintéző" noha az én szerződésem is fix helyes. Első kérdésem az volt(nekem is van kocsim) hogy mennyi a céges km díj és amortizációs hozzájárulás. Úgy néztek rám mint egy idiótára. Mennyi? Semennyi. Nem fizetünk benzint! Mondom és akkor hogy megyek? Menjél busszal. Oké és jegyet bérletet álljátok? Mert nekem bérletem az nincs miért is lenne kocsival járok. Nem álljuk. Akkor menj kocsival. Néztem mint tényleg egy idióta. Menjek kocsival? De hát azt mondják nem állják a benzint, akkor hogy menjek kocsival? Ó hát belefér az a pár km neked nem? Kérdezik.

Na itt b ***sztam fel az agyam. Mondtam állj. Ne firtassuk mi van a szerződésben mert fix helyes de ez mindegy.

Kolleganőnek álltátok a benzint, ha én vállalom egyáltalán ezt a bohóckodást akkor úgy ahogy ő. Benzin térítve az utolsó fillérig persze, vagy azt mondom bocsika nincs autóm céges célra és pont. Tömegközlekedés? Ahhoz meg jegy bérlet és az sincs.

Most úgy áll a helyzet hogy ki fognak rúgni mert "non-kooperatív" vagyok, vagyis mert nem voltam hajlandó céges szarokkal saját kocsival és benzinnel rohangálni.


Persze a felmondásban biztos nem ez lesz.


2016. nov. 10. 11:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen munkám van. Ha kell napközben nekem kell elmenni bankba, postára, földhivatalba,önkormányzathoz, nyomtatványboltba stb. Saját autóval megyek, benzint nem fizetik. De én úgy vagyok vele, hogy közben el tudom intézni a saját dolgaimat is, így ez nekem belefér.
2016. nov. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!