Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is azt tapasztaljátok,...

Ti is azt tapasztaljátok, hogy egyre nehezebben lehet munkavállalókat találni?

Figyelt kérdés

Lassan 6-8 hónapig vannak nálunk nyitva a pozíciók és nagyon enyhe a választék. Értem ez alatt, hogy ha már mindent figyelmen kívűl hagysz akkor is nehéz "normális" munkaerőt találni.

Mostmár ott tartunk, hogy boldog boldogtalan tapasztalat nélkül is 200-250 et kér kezdésnek.

Veszünk is fel ennyiért, mert lassan a 300-500 se sok...

De utána mi kell rúgni őket mert nem tudnak betanulni vagy mert 10e ért odébb állnak.

Lassan "kávéfőzésre" se találunk embert... Mert elfogytak.

Mostmár nincs az a mondás hogy mindenki pótolható meg 100 an állnak sorba.


Másoknál is ez a helyzet?



2016. nov. 13. 16:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Hátsz jó de az inkorrekt, hogy pár éve mennyibe állapodtatok meg, és ők meg azon tartják a fizut max minden év elején emelnek picikét, mert az ujjak meg nulla évvel szinte álltalában ugyanott vannak sok helyen mint a régi melósok. És ezért nem lehet beszélni a pénzről egymás között, mert ezek így is kiderülnek, de így nem mer senki szólni mert akkor kiderül, hogy beszéltek a pénzről egymással. Én azt mondom, hogy okés, ne keressen anyit mint egy régi melós, de ha pl máshol ugyanazt csinálta,mondjuk ugyananyi éves tudással, akkor miért ne lehetne majdnem annyit kapnia? Mondjuk egy szoftverfejlesztőnél vajmi keveset kell számítson a céges hűség, mert nem egy gyárról beszélünk ahol három műszak, jóban rosszban, stb. szóval értitek hogy értem.
2016. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
65%

Mondjuk IT területen már akár távmunkával is lehet dol-

gozni. Persze, ha olyan a munkakör. Így egy kicsit bő-

vülnek a lehetőségek, nem?

HD és társai pedig tényleg el vannak szállva, már a

magyar fizetésekhez képest. Pedig az lenne a korrekt,

ha többet keresne az ember, de úgymond kopasz f4szra

kifizetni egy 0km-es embernek nagyon sok még a 200-250

is.


Mérnök területen nem tudom, mit kell teljesíteni, de

tényleg a legtöbb esetben a diploma nem opció, mert aki

igazán jó, az diploma nélkül is többet tud, főleg hogy

aki nem diplomás, az jobban utánanéz a dolgoknak, nem

pedig outdated anyaggal van megtömve, amit a főiskolán/

egyetemen beletömnek.

2016. nov. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%
ez hívják hülyítésnek! esetleg konkrétumokat elárulnál? hol lehet jelentkezni???
2016. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Amikor IT álláshirdetéseket olvasok és látom a fél méternél hosszabb listát az elvárt ismeretekről elgondolkodom, hogy létezik-e olyan ember aki mindezt profi szinten tudja. Ha valaki profi akar lenni egy területen sokszor ahhoz is kevés a napi 24 óra hogy nyomon kövesse a technológia fejlődését az IT egy szűk szegmensében. A hirdetésekben meg 4-5 ilyen témában kérnek szakmai tapasztalatot. Persze bárki leírhatja az önéletrajzában, hogy linux rendszergazda, mert egyszer már telepített otthon egy linuxos gépet és el is indult, de vajon ez elég lesz a megpályázott pozícióhoz ?

Persze a HR-es nem tudja tesztelni a leírtakat, így csak a jelentkező képzelőereje szab határt a szaktudásnak.

A másik ilyen a nyelvtudás. Beleírják a hirdetésbe, mert ha nem, akkor nem tűnik komoly pozíciónak. Én előszeretettel rákérdezek, hogy mennyit kell használni a megkövetelt idegen nyelvet a napi munka során. Sajnos többször kaptam már kiábrándító választ.

2016. nov. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
93%

#14: Azért nem feltétlen igaz.


Pl informatikai területre én veszem fel az embereket,

mert a tudásuk a fontos, nem az, hogy milyen szépeket

ír magáról. Pedig nem is az én feladatom lenne.


De az egyik partnercégünk hálózatához a programozókat maga

a tulaj válogatja ki. Neki is van 20 év programozói gya-

korlata (a többi IT területről ne is beszéljünk).


Tehát a HR feladatokat egy komolyabb cég esetén egy szak-

irányú TAPASZTALATTAL rendelkező ember végzi :)

2016. nov. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
azért a túlzott elvárások igazak, én is on and off alapon 15 éve fogalakozom informatikával de gyakran olyanokat kérnek azt sem tudom mi az, úgy kell google-ezni
2016. nov. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%
Akkor neked jó, mi olyan területen fejlesztünk, amire még Google sem ad választ :)
2016. nov. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szóval hol lehet jelentkezni hozzátok? Írtad, hogy pénzügyest is kerestek. Bnőmnek pügyi főiskolája van, mellé angol, német ffok és 17 év munkatapasztalat. Állást keres, hol jelentkezhet hozzátok vagy kamu az egész...
2016. nov. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

# 18/18


Nem írtam azt, hogy most keresünk pénzügyest, csak azt hogy már ilyen és ehhez hasonló végzettségű embereket is nagyon nehéz találni. (4-8 hónap mire) le lehet akasztani valakit, szemléltetve, hogy nem csak az IT szakterület a gáz.

2016. nov. 14. 20:46
 20/23 anonim ***** válasza:
75%

IT szektorban egyre nőnek a bérek, mert egyre nagyobb a szakember hiány. Ráadásul ha a budapesti albérlet árak reálisak - 30 m^2-es kis lyuk a belvárosban 100e+ rezsi nélkül, akkor egy kezdő fejlesztő bér (~250e) nem értem miért irreális. Ennyit konkrétan vidéken meg lehet keresni 1-2 év tapasztalattal.


Ráadásul egy junior fejlesztő felé az elvárások is az egekben vannak. Legyen 21 éves 5 év tapasztalattal, 2 tárgyalóképes nyelvtudás, modern technológiák, senior tempó, soft skillek, módszertanok, design patternek, stb...


Egyébként megkérdezhetem melyik cégről van szó pontosan? Lassan én is váltás előtt állok és plusz információ mindig jól jön.

2016. nov. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!