Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol tudok hatékonyan munkaváll...

Hol tudok hatékonyan munkavállalókat toborozni?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag friss startup cégnél vagyok és a személyügyek, így a munkaerő toborzás és első körös kiválasztás hozzám került. A problémám az, hogy egyelőre 15 embert kellene találnom, de nincs keret a fejvadász cégekre, sem a fizetett álláshirdetésekre. Különféle területek pozícióiról lenne szó, de mindhez elég komoly szakmai követelmények vannak. (Informatika, Pénzügy, Marketing, Mérnök, illetve adminisztráció a területek.)


Hol tudnék ingyen, vagy minimális anyagi ráfordítással munkavállalókat toborozni?



2014. aug. 1. 20:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
itt vagyok...
2014. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%

na jó segítek...

apróhirdetéses oldalakon már az elsős pár órában több száz megtekintése van az állásajánlatoknak (olx meg társai)

a google-nek van egy ingyenes ad-sense programja, 10 ezer forintot ingyen hirdethetsz, nem sok de ez is több ezer kattintás

aztán a személyes kapocslatok se egy utolsó terület, ki tudja épp az orrod előtt van-e a szakember

2014. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Apróhirdető oldalakat próbáltam. 2 legnagyobb mellett még két olyat, ahol sok az álláshirdetés. Most is futnak a hirdetések.


Majd 2 hét után siralmas a helyzet. Érkezett összesen kb. 20 önéletrajz és mindegyik jelentkező már első körben kihullott. Szakács, friss érettségizett, óvónő jelentkezett, pedig nekünk tapasztalt mérnökökre, közgazdászokra, fejlesztőkre... lenne szükségünk. Ilyen végzettséggel még csak véletlenül sem jelentkezett senki.

2014. aug. 1. 21:15
 4/25 anonim ***** válasza:
72%

Állás hirdetés szövegével komoly bajok lehetnek akkor.


0-a szakmai + ember ismereti képességekkel mindig is nehéz lesz megtalálni kire is van szüksége a cégnek.

2014. aug. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Látszik, hogy nem végeztél még ilyen munkát. Az álláshirdetés megfogalmazása teljesen rendben van.


A baj sokkal inkább az, hogy nagyon kevés az apróhirdető oldalakon állást kereső diplomás munkavállaló. Egy mérnök felmegy a profession-re, vagy más hasonló oldalakra és ott keres. Az említett szakács, óvónő ott nem talál semmit, ezért nézegeti az apróhirdető oldalakat. Úgy tűnik sokan közülük megpályáznak mindent.

Mentségükre szolgáljon, hogy majdnem mindenki adminisztrátor állásra jelentkezett, nem fejlesztőnek.

2014. aug. 1. 22:55
 6/25 anonim ***** válasza:
60%

Én például, mérnök vagyok!

És az apródon találtam állást.

A nagy állásportálokon inkább közvetítő cégek hirdetnek. Tetszik tudni kedves HR-es kolegina/kolega?

Mert, ezt minden álláskereső tudja.

2014. aug. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
adminisztrációra nem tudom miért kell diploma...
2014. aug. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Adminisztrátorhoz nem követelmény. Ellenben kell nyelvet tudnia, ami benne volt a hirdetésben. Sajnos azt nem tudta senki teljesíteni.


Apróhirdető oldalakon fent vagyunk. Nem ezekről szeretnék beszélni. Remélem onnan is lesz pár megfelelő jelentkező. Összesen 15 viszont aligha fog ránk találni.


Sajnos nem friss diplomásokat keresünk, hogy az egyetemek környékén próbálkozzunk. Valami más lehetőség?

2014. aug. 1. 23:09
 9/25 anonim ***** válasza:

a 4.-ik és a 6.-dik is én voltam.


Mi a baj, azzal ha valaki szakács vagy óvónő és adminisztrátornak jelentkezik?

Az valami speciális dolog? Mert, az én értelmezésem szerint (valószínűleg nekik is az), az egy cég részéről betanított "segédmunkás".

2014. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Persze, hogy közvetítő cégek hirdetnek a nagy állás portálokon, mert ők kapnak akkora kedvezményt, hogy rajtuk keresztül olcsóbb kikerülni, mint direktbe.

Ha lenne rá keret, akkor mi sem közvetlenül jelennénk meg.


Sajnos azonban nincs, bár küzdök érte, hogy a jövőben legyen. Lehetetlen helyzetben vagyok, de így kellene bizonyítanom.

2014. aug. 1. 23:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!