Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek visszatetszést...

Szerintetek visszatetszést kelt az emberekben, hogy 32 évesen is a szüleim tartanak el?

Figyelt kérdés
Sose dolgoztam még sehol, nem nagyon értek semmihez, érettségi után BTK-n szereztem diplomát, de sehol se találtam munkát, nincs semmi. Azóta csak itthon ülök többnyire és netezek, alszok, edzek, olvasok, tanulok. Rengeteg helyre jelentkezek mindig, de vagy vissza se jeleznek vagy csak annyit, hogy nem rám esett a választás. Pedig szívesen mennék, de még egy interjúig se jutottam el soha. Ha személyesen mentem, akkor csak annyit mondanak most nincs felvétel. Pedig voltam kormányhivataloknál, önkormányzaton, különböző állami vagy magáncégeknél, multiknál, munkaközvetítő cégeknél stb. de eredmény nélkül.
2016. nov. 28. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
miert, szerinted szimpatikus?
2016. nov. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Sose dolgoztál még sehol? Azért ez durva! Ne mondd nekem, hogy nincs egy gyár, vagy valami a közeledben ahol van munka. Szerintem neked tökéletesen megfelel a jelenlegi állapot, és nem is akarsz dolgozni. Milyen felnőtt ember vagy így?
2016. nov. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
És ha meghalnak a szüleid, akkor mihez fogsz mégis kezdeni?
2016. nov. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
86%

Igen, mert ez azt sugallja, hogy nem is próbáltál soha a saját lábadra állni, a kívülállónak ez jön át (más kérdés, hogy manapság nem egyszerű állást találni, az is tény, még ezer féle szakképesítéssel sem és ha mindent megtettél, de mégsem vettek fel sohava, akkor annyi). Ha magamból indulok ki, nekem már csak a büszkeségem sem engedné ezt, pedig egy tizessel kevesebb vagyok nálad: egyetemre járok (elég kemény szakra) és anyagilag sem fenyeget az éhenhalás veszélye, mert van a szüleimnek tisztességes állása, megis most hogy halasztanom kellett, elmentem dolgozni, még ha nem is szorultam rá közvetlenül és protekciót kellett bevetnem hozzá, akkor is. Meg hát az sem utolsó szempont, hogy engem nem lehet nagyon egy helyben tartani.

Én azt javaslom neked, hogy nézegess, esetleg kérdezz körbe az ismerőseidnél, valamit nem hiszem el ha nagyon akarsz, akkor nem találsz.

2016. nov. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Te sem gondolod ugye komolyan, hogy nem vált ki visszatetszést. Lényegében egy élősködő naplopó vagy. Semmi jövő nincs előtted. Sajnálom.
2016. nov. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Teszkó vagy a madaras teszkó mindig keres új lelkes munkavállalókat... miért nem mész oda? Jobb mint a semmi.
2016. nov. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha a szüleidet nem zavarja, akkor másokkal ne foglalkozz. De ha az első szakmád nem piacképes, és ennyi szabadidőd van (az önéletrajzok küldözgetése nem vesz el sok időt), akkor nyugodtan tanulj valamit önszorgalomból (sok ingyenes cucc van neten akár nyelvtanuláshoz, akár számtech képességek fejlesztéséhez, pl. udemy, lynda stb.)
2016. nov. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!