Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az állam miből gondolja, hogy...

Az állam miből gondolja, hogy tudod magad után fizetni az egészségügyi járulékot ha nincs munkád?

Figyelt kérdés
Nem hüly eséG? külön járási hivatalban meg lehet azt is kérvényezni hogy fizesse az helyetted, ha még a segélyt sem kapod meg. Jól xarul van ez kitalálva nem?
2016. dec. 13. 16:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
Nem, az van xarul kitalálva, hogy amikor van munkánk nem rakunk félre azokra az időkre, amikor esetleg nem lesz.
2016. dec. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
VAN megtakarításom de mivel nem tudhatom mikor lesz munkám, így nem mindegy mikor élem fel a spórolt pénzt. Nem voltam felelőtlen. :P
2016. dec. 13. 16:19
 3/24 anonim ***** válasza:
76%

Senkit sem érdekel van e munkád, sőt az sem, hogy honnan szerzed a pénzt ha éppen nincs.


A boltban sem adnak egy kiló kenyeret ha nem fizeted ki, még akkor sem ha épp nincs munkád... A boltost nem érdekli, hogy ha szereztél rá pénzt, akkor azt ajándékba kaptad vagy kölcsönkérted.

2016. dec. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
ez nem ugyanaz. mert a tb-t lehet nem veszed igénybe húsz éven át egyszer sem. ha nem vagy beteg. ezt fizeted havonta, és ha nincs munkád akkor is követelik, pedig lehet nem is mész dokihoz. ez nem ugyanaz amit írtál ne haragúdj. :P
2016. dec. 13. 18:36
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Mi van akkor, ha valakinek annyi volt a fizetése, hogy nem tudott félrerakni belőle?
2016. dec. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
hát van olyan is de nehogy már az ember ilyenekre adja odafele a lóvéját mikor élni is kell amíg nincs másik meló, fizetni magad után havi nem is tudom mennyi. valami kétszáz valahány ft per nap, a nagy semmire, mert lehet nem leszel addig beteg, de az állam bácsinak nem elég, hogy regisztrált munkanélküli vagy, hanbem igényeld meg és lehet megkapod, lehet nem.... vagy családtagod átvállalhatja.... az is külön papírozás lenne utána olvastam...
2016. dec. 13. 18:42
 7/24 anonim ***** válasza:
59%

Engem meg az zavar, hogy havonta vonnak tőlem évek óta havi 50 000 Ft körüli TB-t és soha nem látok belőle semmit, mert az állami ellátást nem veszem igénybe. Ebből a pénzből kezelnek magukat demenciába meg májcirrózisba piált rokkantnyugdíjasokat, akik életükben nettó 10 évet dolgoztak.


Az egész rendszert le kéne húzni a retyón, aztán mindenki kössön olyan egészségbiztosítást, amilyet akar.

2016. dec. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
ez sarkítás utolsó. nem biztos, hogy őrájuk megy el pont. de ötven ropi csak ha ez akkor sokat adózhatsz... a tb nem az egész szja amúgy.
2016. dec. 13. 19:12
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
Miért lenne hülyeség? A Mentőszolgálatnak és a kórházaknak akkor is mennie kell, ha te munkát keresel. Örülj, hogy nem amerikai rendszer van, ott a gatyádat is ráfizeted egy lábtörésre, ha nincs biztosításod.
2016. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
kilences. de ha nincs mondjuk pénzed... mi a fenéből fizess? értem én a logikát hogy miért kérik, de hogy miből adod az nem számít?
2016. dec. 13. 19:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!