Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az állam miből gondolja, hogy...

Az állam miből gondolja, hogy tudod magad után fizetni az egészségügyi járulékot ha nincs munkád?

Figyelt kérdés
Nem hüly eséG? külön járási hivatalban meg lehet azt is kérvényezni hogy fizesse az helyetted, ha még a segélyt sem kapod meg. Jól xarul van ez kitalálva nem?
2016. dec. 13. 16:00
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
70%

Ilyenkor látszik, hogy a kommunizmus "neked minden jár" szemlélete mekkora rombolást végzett az emberek agyában. Kevés a pénzed? Akkor fizesd a lehető legkevesebbet, hőzöngj még emiatt is, és mindenki egyetértően fog bólogatni. Sok a pénzed? Akkor fizesd be a tízszeresét, kapd érte ugyanazt a szar ellátást, és ha ezt megemlíted, akkor letorkolnak, hogy a megmaradt pénzedből elmehetsz magánrendelésre (miután az államit is 90%-ban a te pénzedből tartják fenn), és különben is fizethetnél többet is, és különben is dögölj meg, mocskos burzsuj.


És megnézném, hogy mit csinálnál, ha mondjuk a boltban vennél egy kiló kenyeret, és közölnék veled, hogy 2000 Ft lesz, a másiknak meg csak 20 Ft, mert ő kevesebbet keres, de a tiéd azért drágább, hogy az övé lehessen 20 Ft. Rögtön jönnél sírni. Pedig a kaja még alapvetőbb, mint az egészségügy.

2016. dec. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

bírom mikor egy új kérdés indul el ah én kérdésemben. :P

aki többet keres az matematikai alapon többet is adózik sajnos...

2016. dec. 14. 06:07
 23/24 anonim ***** válasza:
67%

Legjobb tudomasom szerint, ha épp nincs munkád, bekocogsz a munkanélkülibe bejelentkezni. Fogod kapni a munkakeresési segélyt, és fizetik a tb-det. Nem sok papirozas, csak be kell jelentkezni.


Szerintem menjél el. Igaz, vérciki segélyen tengődni, de legalabb kapsz valami lóvét és a tb sem harul rád.

2016. dec. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
voltam már régebben is csak legutóbb nem ígért a nő vagy nem fogta fel hogy miért jöttem, mert úgy volt, hogy októberben lejárt a 90 napos járadékom, és egyből lett munkám viszont ott felmondtam, de azok addigra meg kivettek a munkaügyiből. és újra kellett regelnem és úgy mentem a járásiba mert ott kell a segélyt igényelni adtak is papírt meg külön ha azt nem kapnám meg azt, hogy csak a tb-t fizesse az állam helyettem, de utána újra sorba kellett volna állni, a megyei járási hivatalban meg két óránként jó ha sorra kerülsz annyian vannak előtted és eljöttem a pi csába. nem tudom miért nem mehettem vissza ha valaki már felállt az asztaltól ha már úgyis csak papírt kellett kitöltenem. hülye bürökrácia. De fogok menni amúgy. köszi a hozzászólásokat. :)
2016. dec. 14. 09:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!