Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az állam miből gondolja, hogy...

Az állam miből gondolja, hogy tudod magad után fizetni az egészségügyi járulékot ha nincs munkád?

Figyelt kérdés
Nem hüly eséG? külön járási hivatalban meg lehet azt is kérvényezni hogy fizesse az helyetted, ha még a segélyt sem kapod meg. Jól xarul van ez kitalálva nem?
2016. dec. 13. 16:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%

Tudom, hogy nem az az egész SZJA, külön dolog. Múlt havi bérpapír:


Egészségbiztosítási járulék (7%): 45.500 Ft

Nyugdíjjárulék (10%): 65.000 Ft

Számított SZJA: 97.500 Ft

Havi összes levonás a bruttó bérből: 217.750 Ft


Az elmúlt 10 évben nem vettem igénybe az állami ellátást, és voltam kb. fogorvosnál magánban tízszer, azon kívül nem látott orvos. Jó befektetés nekem az a havi 45 500 Ft.

2016. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
nem vagy semmi. :D
2016. dec. 13. 19:38
 13/24 anonim ***** válasza:
56%
7-es, jó sok lehet a havi fizetésed, ha havi 50 ezer Ft egészségügyi hozzájárulást kell fizetned. Egyáltalán nem sajnállak.Gondolj arra, ha idős leszel, vagy valami komolyabb betegséged lesz, akkor akár milliókba is kerülhetsz az OEP-nek.Miért baj az, ha azok többet fizetnek, akiknek van miből? Az normális dolog, ha valakinek nincs pénze(önhibáján kívül), az ne kapjon ellátást?
2016. dec. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
igen, ez társadalmi felelősségvállalás ahogy hívják, szóval ez van.
2016. dec. 13. 19:47
 15/24 anonim ***** válasza:
82%
Azért, mert havi 15-20 között tudnék kötni értelmes biztosítást, amivel emberi idő alatt bejutok szűrővizsgálatokra, tiszta a klinika, az orvosok nincsenek túlhajszolva, és ha valamit nem fedez a biztosítás, akkor ki van írva, hogy x pénz, nem pedig a méltóságos doktorúr zsebébe kell dugdosni a borítékot, benne a Mariska nénitől megtudott ajánlott kenőpénzzel. Azért.
2016. dec. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
igazad van, de emellett eljárhatsz ha ennyire akarsz. Senki nem fizetne ha választható lehetne ez a dolog, de akkor bedőlne az egészségügy. meg azért nem mindenki keres jól és ha fizetős lenne minden akkor sokan meghallnának. egy minimálbéres szerinted mennyit fizethet be ebbe a kasszába? hátsz nem sokat....
2016. dec. 13. 19:57
 17/24 anonim ***** válasza:
57%

Kivancsi lennek a kerdezo mit szolna, ha ne adj isten beallna az amerikai rendszer/ vagy akar most mondjuk nem fiztene tb-t aztan surgos ellatasra szorulna es utana kiszamlaznanak neki egy brutal osszeget kezelesi koltsegre. Amerikaban pl. szules 50.000 dollaros szamla. Magyarorszag mutet 1.6 millarol hallottam mar - eletmento mutet biztositas nelkul utolag kiszamlazva.


De ha rakos lennel, akkor valaszthatnad a Breaking Bad modszert, vagy megpurcannal Amcsiban.

2016. dec. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
61%

Egyebkent tolem 100-200 fontokat von az angol allam havonta, de nem erdekel, mert a korhazaik szuper modernek, tisztak, felszereltek.

A haziorvosi szolgaltatas kicsit nagyon le van terhelve Londonban, de reszemrol meg ez is mukodik.


Az biztos, hogy nyugodtabban mennek itt korhazba, mert tudom otthon a mocskos torolgetoruhaval es fertotlenitoszerrel lehetett az agyat meg ejjeliszekrenyt takaritani mert mas nem volt. Itt meg kulon szemelyzet van ra, meg kezfertotlenito az ajtoban, csak egy osztalyom kb. 15 doboz gumikesztyu kirakva, nem 2 darab egesz napra es 5 betegre jut egy apolo kb., nem 40-re egy, mint otthon.

2016. dec. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
66%
Egy főnököm fakadt ki, hogy mi a töknek jelentse be magát magasabb fizuval minimálbér helyett, mert ahogy fogalmazott: hiába fizet több tízezret havonta, ha ugyanazokba a fos körülmények közé kerül, mint aki 7050 Ft-ot fizet havonta.
2016. dec. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
49%

Es ezert fos az egeszsegugy otthon.

Mar nem azert de aki tobbszazezret keres az tenyleg olyan soher, hogy hianyzik a fizujabol 20.000 es itt veri magat?

Ja, IGEN! Utana meg azon veri magat, hogy a nagymami kap egy jo kis fertozest a csipomutet utan a xar magyar korulmenyek miatt.


Ez van.

2016. dec. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!