Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire reális a fizetés...

Mennyire reális a fizetés emelési igényem? Hogyan közöljem?

Figyelt kérdés

A jelenlegi fizetésemmel nem vagyok megelégedve, viszont a munkahelyen jól érzem magamat, szeretem amit csinálok. Azonban sok más hely lenne, ahová jóval magasabb fizetésért is tudnék menni. 1 éve kértem fizetés emelést, de még így is nagyon kevés.

Hogyan kéne felvezetnem, hogy több pénz szeretnék, vagy megyek máshová ahol jobban megfizetnek? Mert 1 év után közvetlen újra emelést kérni az elég furcsa nem? Én arra gondoltam, hogy megkérdezem, hogy milyen lehetőségek vannak a cégnél, utána elmondom hogy ezt azért hoztam fel mert van másik állás, ahol jóval többet keresnék. Szerintetek ez így rendben van? Fel lehet hozni, hogy van egy másik cég, ahová jóval magasabb fizetésért tudnék menni dolgozni? Vagy ezt azért nem szokták így elmondani?



2016. dec. 26. 11:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
26%

Inkább kicsit az eszed kéne használni, ne is haragudj,d e ha 1 évente kitalálod, hogy neked mindig-mindig több lóvé kell. Tavaly kellett volna nagyobb emelést kérni, tényleg gáz évente ilyennel előhozakodni. Plusz ha most mennél el máshova, mert több a pénz, okkal lehetnének pipák, hogy akkor a fenének kértél kis emelést vagy minek egyeztél abba bele, ha nem jó. Nőjünk már fel kicsit...

A helyedben alsó hangon még egy évig csöndben lennék, hajtanék és jövőre előállnék a kéréssel, viszont ha máshol jelentősen többet kapnál, akkor hagyd a fenébe és válts. Csak máskor előrébb gondolkozz...

2016. dec. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Tavaly kértem többet, de nem adtak annyit... A gond az, hogy nagyon alulról indultam, pedig a szakmámban sokkal többet is lehetne keresni.
2016. dec. 26. 11:36
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy tisztában a munkád értékével, ha nem hajlandóak megadni akkor nyugodtan lépj tovább.
2016. dec. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Az évente fizetésemelésért kuncsorgás általában nem jó taktika (bár én volt már, hogy 2x kaptam valamilyen formában emelést éven belül is, mert rengeteg jó ember hagyta el a céget, és próbálták a többieket megtartani, de ez kb a fehér holló kategória).



Mivel tavaly kértél, és nem adták meg azt, amit kértél, sajnos egyre kevesebb lehetőséged van, el kell kezdeni keresni másik munkahelyet, megegyezni velük, és azzal állni a vezetőség elé, hogy van a zsebedben egy ajánlat.


Ilyenkor ha tényleg értékes ember vagy, akkor megpróbálják legalább megadni (bár az 1 évvel ezelőtti emelés miatt érezhetik úgy is, hogy hálátlan vagy), vagy azt mondják, hogy sok sikert kívánnak. Akkor meg váltasz.


Olyan variáció tartósan ritkán jön össze, hogy a seggedet sem kell felemelni, de az aktuális piaci bért is utánköveti a cég. Te most abban a helyzetben vagy, hogy fel kell emelned, és nagyobb az esélye, hogy menned is kell.

2016. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
De akkor az jó lehet, amit a kérdésemben is írtam, hogy elmondom nekik, hogy van egy másik állás ahova mehetnék jóval magasabb fizetésért, és ők (a jelenlegi cég) mit látnak bennem? Hogy hajlandóak e többet fizetni, vagy akkor elválnak útjaink.
2016. dec. 26. 12:30
 6/31 anonim ***** válasza:
igen, ez jó, de ha nem tesznek semmit a megtartásodért, akkor ezután bizony el kell menni, a blöffölést senki sem szereti és tolerálja
2016. dec. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
78%

Meg kellene már végre érteni, hogy a munkahely nem a szerelemről szól. Ez egy piac, kőkmény üzlet.

Te a saját érdekeidet kell, hogy nézd, te tudod, mennyiért adod el a munkaerődet.

A cég ugyanakkor szintén a saját érdekeit kell,hogy nézze, ő tudja, mennyit ér meg neki a munkaerőd.

Ha ez a kettő nincs összhangban, akkor érdemes szétnézned a piacon, ki adna többet a munkaerődért. Kérj nyugodtan emelést, mondd el, hogy, hogy egy év alatt milyen teljesítményt nyújtottál, miért érsz meg nekik többet, sorold fel a szakmai sikereidet. Ha megadják, jó, ha nem, akkor pedig elgondolkozol, hogy neked mi mennyiért és hogyan éri meg.

A másik céget ne említsd, mert senkit nem érdekel. Itt két fél tárgyal, te és a munkáltató.

2016. dec. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Lopez: a másik cég említése nem hülyeség. Nagy cégeknél mindennapos, hogy megpróbálják matchelni az ajánlatot. Viszont erre mondtam, hogy blöffölni nem is szabad ezzel, tehát ha nincs ajánlat, akkor menni kell (és persze ezzel nem lehet naponta előállni, én például megegyeztem a vezetőséggel, hogy 1.5 évig szól a dolog, ha elfogadom, hogy maradok).



Ha csak sima béralkut akar, akkor persze nem kell előjönni a másik céggel

2016. dec. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Komoly béremelést elérni szinte csak cégváltással lehet.


Én előbb járnék interjúra és ha van ajánlatom valahonnan akkor dobnám csak be, hogy X cég ennyit adna, megadjátok agy megyek. Csak úgy vaktölténnyel lövöldözni, hogy máshol ennyitmeg annyit adnának - kutyát nem fog érdekelni.

2016. dec. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
57%
Évente emelést kérni a karrier első 5-10 évében szerintem teljesen normális, ilyenkor nagyon sokat tud nőni a tapasztalat miatt évről évre az ember értéke. Én 3 év kezdtem az egyik cégnél, 1 év után kaptam 5%, majd 10 hónappal később 20%, rá 9 hónappal 22%, rá további 6 hónappal még 20% emelést. 20 éve szakmában levő embereknél nyilván más a helyzet, ott kb beáraz a piac és vagy váltasz vagy pár évente kapsz valami inflációkövető emelést.
2016. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!