Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire reális a fizetés...

Mennyire reális a fizetés emelési igényem? Hogyan közöljem?

Figyelt kérdés

A jelenlegi fizetésemmel nem vagyok megelégedve, viszont a munkahelyen jól érzem magamat, szeretem amit csinálok. Azonban sok más hely lenne, ahová jóval magasabb fizetésért is tudnék menni. 1 éve kértem fizetés emelést, de még így is nagyon kevés.

Hogyan kéne felvezetnem, hogy több pénz szeretnék, vagy megyek máshová ahol jobban megfizetnek? Mert 1 év után közvetlen újra emelést kérni az elég furcsa nem? Én arra gondoltam, hogy megkérdezem, hogy milyen lehetőségek vannak a cégnél, utána elmondom hogy ezt azért hoztam fel mert van másik állás, ahol jóval többet keresnék. Szerintetek ez így rendben van? Fel lehet hozni, hogy van egy másik cég, ahová jóval magasabb fizetésért tudnék menni dolgozni? Vagy ezt azért nem szokták így elmondani?



2016. dec. 26. 11:07
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

"Azonban sok más hely lenne, ahová jóval magasabb fizetésért is tudnék menni."


- Kaptál konkrét ajánlatot vagy csak úgy általában mondod?


"A gond az, hogy nagyon alulról indultam, pedig a szakmámban sokkal többet is lehetne keresni."


-Megvan a megfelelő szinted is hozzá, azaz a szaktudás, gyakorlat, stb vagy ennél a cégnél kezdtél? Meg aztán az is kérdés, hogy milyen szakma... keresett vagy Dunát lehet rekeszteni vele?

2016. dec. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Villamosmérnöki végzettségem van.
2016. dec. 26. 18:16
 13/31 A kérdező kommentje:
És igen ez az első munkahelyem (ami szakmai)
2016. dec. 26. 18:17
 14/31 anonim ***** válasza:

És mennyit keresel? Milyen jellegű cégnél? (állami, multi..)


Hasonló cipőben járok mint te, csak én gépész vagyok.

2016. dec. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Kis magánvállalkozás, 8 fős cég
2016. dec. 27. 10:21
 16/31 anonim ***** válasza:
Arról továbbra sem írsz mennyit keresel. Azért úgy egyszerűbb megmondani, mi a reális. Ha 30-40.000 forinttal vagy alatta egy olyan bérnek amit mondjuk multinál elkérhetnél, DE jó a társaság, szakmailag fejlődsz, könnyű bejárni, szereted a munkát, akkor pl nem éri meg váltani. Ha mondjuk van esélyed máshol bruttó 100.000 forinttal többet keresni azonos utazási költségek mellett pl, akkor viszont már könnyebben elfelejti az ember hogy jó a társaság vagy nagyon tetszik a munka..
2016. dec. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Hát jóval alatta vagyok. Most nem mondanám meg mennyit keresek, de bruttó 300e felett azért bőven el lehet kérni nem? És ez nekem már megérné. De alapból a kiírt kérdésem arra vonatkozott, hogy hogyan vezessem fel az egészet.
2016. dec. 27. 12:19
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Meg arról sem írt, hogy kapott-e konkrét ajánlatot vagy csak úgy általában gondolja, hogy többet tudna keresni máshol... meg ugye az sem mindegy, hogy Budapest vagy vidék, ahol esetleg más lehetőség nem nagyon van.

Pl. ha vidéki kisváros és a "sok más hely", budapesti, akkor nem biztos, hogy jó bolt, ahogy az előző is írta, mert akkor a szállást is meg kell oldani és kiderülhet, hogy a több az mégis kevesebb (azaz nem marad annyi a fizetésből)

Infók nélkül elég nehéz segíteni...

2016. dec. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis cég mindig (az estek 95%-ban) rosszabbul fizet, mint egy multi.


Az, hogy mennyit lehet elkérni nem megmondható. Felvennének egy multihoz? Elég jó vagy a szakmában? Soft skillek rendben? Nyelvtudás?


Hagyjuk ezt az árnyékboxot, az ország különböző pontjain, különböző cégméreteknél akár 4x fizetés különbség is lehet (amiért egy kis cég borsocban kiköhög 250-et, azt az elit, valamelyik vezető tanácsadó cég vagy startup BP-en lazán 4x-ezi). Az egy másik kérdés, hogy elég jó vagy e bekerülni egy elitebb helyre.


Szóval 2 lehetőséged van:

- közlöd a főnököddel nyíltan, hogy szerinted sokat fejlődtél, egyre komolyabb melókat végzel egyedül, hogy már nem vagy pályakezdő, hogy van amiben te tudsz újat mutatni az idősebb kollégáknak, és emelést szeretnél


- keresel egy másik céget, aki VALÓBAN megadja az álomfizetést, nem csak a barátnőm barátjának a szobatársa 2x ennyit keres, akkor biztos én is kaphatnék ennyit

2016. dec. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Ugyanazt tudom mondani mint az előzők.


(1 valamit mondj el: egy anonim oldalon, mi a franc értele van titkolni a fizetésed, úgy hogy pont azzal kapcsolatos a kérdésed? sosem értettem meg, aki még ezen az oldalon is titkolózik. Mi értelme? fogalmunk sincs ki vagy..)


Szóval szépen tupírozd fel az önéletrajzod, pakold fel mindenféle oldalra, és kezdj el pályázgatni cégekhez, menj el interjúkra, és amikor konkrét ajánlatod van vagy már csak lépésekre vagy egy új szerződés aláírásától, na akkor jelentsd be a főnöködnek hogy: szereted a munkád, te szeretsz itt dolgozni, de ha nem ad meg bruttó x ezer forintot akkor sajnos dobbantasz, mert van jobb ajánlatod és te is pénzből élsz.


Ennyi. Az viszont tény, hogy régiótól, cégtől függően nagyon eltérőek a fizuk. Nekem egy villamosmérnök ismerősöm 2 év tapasztalattal egy multi jellegű cégnél br. 400-at keres. Szóval ja, ha te 300 alatt keresel, akkor azért ésszerű lenne a váltás vagy emelés..

2016. dec. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!