Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdenél 40 évesen?

Mihez kezdenél 40 évesen?

Figyelt kérdés

Képzeld el, hogy egy érettségivel rendelkező, 40 éves férfi vagy, házas, két kisgyermek apja, és elhatározod, hogy jobb életet szeretnél biztosítani a családod számára. Mondjuk ehhez nettó 300.000 - 400.000 Ft bevételt szeretnél biztosítani magadnak hosszútávon.

Tegyük fel, hogy nem vagy igazán jártas semmilyen szakterületen, de ügyes kezű, jó értelmi képességű, rokonszenves megjelenésű ember vagy. (jogosítványod van, angolul beszélsz)



Kíváncsian várom, ki merre indulna? Mihez kezdene?

(köszönöm, ha a válaszotokhoz megírjátok, a valós korotokat)



2017. febr. 1. 09:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Én legelőször is úgy írnám le, hogy ÉN vagyok ennek a főszereplője, mert így elég gáz, hogy még magadat se mered vállalni...
2017. febr. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Azért jó lenne tudni, mégis milyen képzettségekkel, képesítésekkel rendelkezik ez a 40 éves férfi. Ha van érettségije, és érdekli az informatika, el lehet végezni pl. egy programozó tanfolyamot, és ezen a pályán elindulni. Ha sok ismerőse van, és jó a kommunikácija, esetleg meg lehet próbálni valamilyen ügynöki munkát (ingatlanközvetítés, biztosítások). Ha rendelkezik némi tőkével (1-2 millió), meg lehet próbálni a tőzsdét.
2017. febr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Miben van eddig tapasztalatod?

Mennyi most a bevétel?

Én nem gondolom, hogy feltétlenül 3-400 ezeret kell keresni normális élethez. Gondolom, a feleséged is dolgozik. Nem egyedül kell neked mindent biztosítani.

A jó élet nemcsak anyagiakban mérendő. Lehet, hogy keresel 400-at havonta, csak sose fognak látni.

Ha nincs semmilyen szakképesítésed, akkor átlagos irodai munkákra lehetsz alkalmas, de azzal nem lehet ennyit keresni.

Angolul milyen szinten beszélsz? Fordítás szóba jöhet?

Jogosítvánnyal mindenféle üzletkötő, területi képviselő. Ezekből van néhány, amivel jól lehet keresni. Van ilyen helyen ismerősöm. Van, aki nem sokat keresett. Van, aki sokat, továbblépési lehetősége is volt.

Szerintem ha semmi elképzelésed nincs, akkor nagyon nehéz lesz. És persze kell egy kiterjedt ismerősi, baráti kör is. Akik majd beajánlanak valahova. Mert különös képesítés nélkül nem fognak csak úgy kapkodni utánad szuper állásokra.

Még a kamionozás jutott eszembe. De akkor nem sokat látod a családot. És ahhoz kell még további jogosítvány is.

2017. febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1-es. Szándékosan írtam így, megkérve a kedves olvasót, hogy képzelje bele magát egy élethelyzetbe (ami természetesen az én élethelyzetem, nagyon ügyesen rájöttél)

Szerintem furán hangzott volna, ha azt írom, képzeld el hogy TE vagy ÉN.

Mindenesetre köszönöm a véleményedet.

2017. febr. 1. 10:15
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom...40 évesen semmilyen szakterületen nem vagy jártas? A gyerkőcök miatt bármit elvállalnék először (ha nincs munkád) és szabadidőmben valami kézügyességet igénylő dolgot barkácsolnék. Ha elég jól megy, neten eladnám. Ha ez valamiért nem kivitelezhető, akkor mindenképpen tanulnék valami hasznosat. 40 évesen nem késő.
2017. febr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen munkatapasztalat csak van?! Vaktában lövöldözés bebofogni, hogy legyél programozó ha eddig közöd nem volt az ithez.
2017. febr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Mindenképp a meglévő képességeket használnám fel vagy ami érdekel vagy esetleg ami hobby, abból lehetne előnyt kovácsolni. Az is számít, hogy hol élsz (Főváros, nagyváros, kisváros, falu)


Angol nyelvvel - diszpécser, ügyfélszolgálat,kereskedelmi ügyintéző nagyvállalatnál

informatika - weblapfejlesztő, rendszergazda, műszaki rajzoló, műszaki eladó, persze ehhez lehet, hogy egy-egy okj nem árt.


33 N

2017. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Én elsőnek írnék egy önéletrajzot és elkezdenék pályázni. 1 -2 hónap alatt kiderül, hogy a jelenlegi tudásosoddal mennyire vagy kapós a piacon (hány interjúra hívnak, ott mennyi fizetést ajánlanak, vagy épp sehova se kellesz vagy csak nettó 100ért). Ennek függvényében kéne nekiállni tanulni vmit, pótolni a hiányosságokat. Mennyire tudsz angolul? Mert kfokon kb már minden diplomás és ott velük kell versenyezned a piacon. Ha nem ffok a tudásod, akkor kb a munkaerőpiacon cart sem ér.
2017. febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

40 évesen lövésed sincs, hogy mit kezdj magaddal?


Csak a 300-400 ezres lovetta kéne? Hát ez így nem fog menni..


Elvárás van dögivel, mögöttes tartalom meg semmi!

De még saját magadtól 2 gyerekkel a hátad mögött elképzelés se.. /Szomorú, hogy ilyenek "nevelnek" ma kölyköket./

2017. febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Adhatnál némi támpontot, mert gy elég széles a spektrum...


Elmehetsz például az építőiparba dolgozni, még inkább csinálhatnál egy építőipari vállalkozást, ami mondjuk szigeteléssel vagy tetőfedéssel foglalkozik.


A programozós dolgot csak akkor ajánlom, ha kifejezetten érdekel, különben nagy szívás lesz.


Ellenben csinálhatsz webshopot is, akár 0Ft kezdővel eleinte feketén, a Vaterán kipróbálva magad.


És még számtalan lehetőség...

2017. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!