Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme dietetikusnak...

Van értelme dietetikusnak vagy pszichológusnak tanulni az országban?

Figyelt kérdés
Húgom 10. osztályos. (Tudom, mire érettségizik addig bőven változhat a véleménye) Ez a két szak van ami érdekelné. Nekem kétségeim vannak velük.
2017. febr. 6. 21:41
 1/10 A kérdező kommentje:
Tudom az ő dolga, hogy majd döntsön és bármit is választ én elfogadom, csak azt szeretném, hogy jól válasszon majd.
2017. febr. 6. 21:43
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért meg lehet élni belőle, főleg ha magánba csinálja valaki.

Szerintem fontosabb, hogy szeresse azt amit csinál, minthogy az tényleg piacképes legyen. Magyarországon nem annyira elterjedt és elfogadott pszichológushoz járni, mint a nyugati országokban, de azért van rájuk kereslet. Dietetikusra meg csak általában pénze nincs az embereknek, de külföldön mindkettőből jól meg lehet élni.

2017. febr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azzal én is egyetértek, hogy lényegtelen mit csinál, csak szeresse. Persze fontos az is, hogy anyagi gondok ne legyenek.
2017. febr. 6. 21:54
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Nézd, a dietetikushoz nem értek, de mivel már kb 19 éve járok pszichológushoz és pszichiáterhez és megjártam 2 pszichiátriát, látom hogyan működik ez a dolog.

Szerintem a legtöbb ember azért megy pszichológusnak vagy pszichiáternek, hogy segítsen az embereken.A jószándék vezérli.Aztán amikor kitanulta az iskolát és munkába áll, lassan-lassan rájön, hogy érdemben nem tud segíteni az embereken.Kitanult egy kamu szakot, de mivel nagyon jól keres vele, ezért megmarad a szakmánál és egy idő után elmúlik ez a lelkiismeretfurdalása.

A pszichológus és a pszichiáter NEM tud segíteni.

A pszichiáter tud egy kicsit, azzal hogy elkezd kísérletezgetni a gyógyszerekkel, melyik válik be a páciensnél.Amikor valamelyik beválik, akkor marad annál, így a gyógyszerekkel mérsékli a betegségnek a tüneteit.Meg meghallgat nagyon szívesen, óránként kb 10.000 ft-ért.Ennyit tud a pszichiáter.

A pszichológus még ennyit sem, mert neki nincs jogosultsága arra, hogy gyógyszert írjon fel.Magyarán beszélget vele egyet az ember és rövidebb lett 5-10 000 ft-tal.Elenyésző azoknak az embereknek a száma, akiken tud ez a két szakember érdemben segíteni.

Félre ne érts, egyáltalán nem akarok én bűntudatot ébreszteni a húgodban.Csak el akartam mondani az igazságot.Ha ezek ellenére továbbra is ezt szeretné választani, akkor csinálja.Csak hogy a kisembereknek egyre kevésbé lesz pénze ilyenre.Tehát ha a húgod majd egy kicsit ár alá megy és megtanul sokkal kedvesebben bánni az emberekkel, mint a többi pszichológus szakmai "hidegsége" révén, akkor valszeg degeszre keresi magát vele-.

2017. febr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De ha segíteni szeretne az embereken, akkor szerintem van jobb választás is, mint a pszichológus.
2017. febr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem tőle, miért akar pszichológus lenni azt válaszolta, "mert, hogy ez tök jó". Hát....
2017. febr. 7. 07:43
 7/10 anonim ***** válasza:
15-6 évesen én is pszichológus akartam lenni. De nem lettem. Viszont ezirányú érdeklődésemből fakadó ismereteimet más területen is frankón tudom hasznosítani. Gyakorlatilag bármelyik foglalkozásnál jól jöhet.
2017. febr. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez jó amit írtál :D

Ennél az indoknál egy kicsit több kell.Valószínűleg ez akkor majd elmúlik nála, aztán majd más szakmát akar később.

2017. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Estádio de Felchút ***** válasza:

Kiskoma, óránként ötezerért én is elbeszélgetek veled valami kocsmában, hidd el, pár alkalom, és helyre teszema kis lelkedet.

A sört te fizeted. Egy estére 7-8 korsó elég lesz.

2017. febr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:D Isten ments.. :D
2017. febr. 7. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!