Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusnak van "értelme"...

Pszichológusnak van "értelme" tanulni?

Figyelt kérdés

Engem érdekelnek az ilyen lelki dolgok,csak azt hallottam, h a pszichológusok bediliznek, mint a pácienseik...

Az egyetemen milyen tantárgyakat tanul egy pszichológus? Milyen érettségi kell? Illetve latin ott milyen mennyiségben van? Valami úton- módon kaphat ő Dr-i "jelzőt" (mesterképzés által...?) ? Ill.Magyarországon ez mennyire megtérülő, hasznos szakma?



2013. nov. 16. 00:55
 1/7 My Conserve ***** válasza:

A bedilizés kamu. Aki jó szakember, azzal nem fordul elő.


Amúgy meg hogy érdemes-e ezt tanulni, arról kérdezz meg egy pályatanácsadót. A doktori címről meg a latinról meg kérdezz meg egy ilyen egyetemet. Ők tudják.

2013. nov. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérdéseid alapján nagyon fiatalka lehetsz, szerintem térj vissza a kérdésre érettségi környékén.

Én csak annyit mondok, hogy baromi nehéz bekerülni akármelyik egyetem pszichológiai karára (pláne az új rendszerben..), és a sima BA vagy MA képzéssel nem mész semmire. Viszont afölött kapcsolatokra és rengeteg pénzre lesz szükséged, hogy addig képezd magad, hogy praktizáló pszichológus lehess. Sokaknak beletörik ebbe a bicskája, és bosszantó, hogy az egyetemi diplomával önmagában nem mennek semmire.

2013. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
16 vagyok, 5 évesbe járok, és jövőre már fakot kell választani. Meg ha nagyjából már megvan, hogy mi szertnék lenni, akkor addig is tudom magam egy picikét fejleszteni ahhoz a szakmához:) mitől nehéz bekerülni ebbe az oktatásba?
2013. nov. 16. 11:28
 4/7 szamo77db ***** válasza:
Nem igaz, hogy megbolondulnak, ugyan már! Egyébként meg a kezeltjeik sem bolondok, hanem betegek! És rengeteg olyan ember van, akinek szüksége lenne pszichológus segítségére! Úgy hogy előre az egyetemre és ha végeztél, segíts a rászorulóknak!
2013. nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

egy tantárgyból kell emelt szintű érettségi a felvételhez, felvi.hu-n minden infó fent van ezekről. azért nehéz bekerülni, mert magasak a ponthatárok, kb kitűnő bizonyítvány, 1-2 nyelvvizsga kell még a jól sikerült emelt szintű érettségi mellé. doktorit nem mesterképzés által, hanem mesterképzés után lehet szerezni.

nem találkoztam még 'bekattant' pszichológussal, de elvileg nem lehet kizárni, hogy ilyen történjen, hiszen ők is emberből vannak, ugyanolyan problémákkal, mint bárki más.

2013. nov. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó mondja maximum ponttal kell rendelkezni, és mivel csökkentették a férőhelyek számát, még evvel se biztos, hogy be tudsz csusszanni, max. a költségtérítésesre. Tulajdonképp nem tudsz olyan tantárgyat választani, ami majd oda "jó lesz", mindenből a maximumot kell teljesíteni, de leginkább a pontok miatt.


Mindenesetre, aki pszichológusnak készül kicsit elhivatottabbnak és érettebbnek kell lenni (persze egy tinédzsertől senki nem várja egy 40 éves életbölcsességét), azonban inkább olvasgass szakirodalmat, szakfolyóiratokat, merülj el a témában, hogy mennyire lehet lélekpróbáló más problémáiban, hibás életvezetésében turkálni, és biztos kell-e ez neked. Mert az, hogy "érdekelnek az ilyen lelki dolgok, csak azt hallottam, h a pszichológusok bediliznek, mint a pácienseik..." az elég zöldecske. Pl. azt biztos meg fogják kérdezi, hogy miért jelentkeztél pszichológia szakra, oda majd valami más indoklást kell kitalálni.

2013. nov. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 My Conserve ***** válasza:

"mitől nehéz bekerülni ebbe az oktatásba?"


Mert népszerű, és sokat kell benne tanulni.

2013. nov. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!